Rava
[Usunięty]
apioo napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Lustrzanka cyfrowa Sony. Twoje domowe centrum rozrywki :-D


Samsung, świat przyjaznej telewizji :->
tak też można :-P


Samsung: od pralki do lustrzanki. :-/

[ Dodano: 2009-03-22, 18:49 ]
endzioendzi napisał/a:


Smasung przecież już od dobrych kilku lat produkuje aparaty z bagnetem K. Praktycznie odpowiedniki Pentaxa. Więc nie jest to matrix tylko fakt od kilku ładnych lat. Drugorzędne jest czy Penax padnie czy przejdzie do samsunga. Istotne jest to, że będzie do czego podpiąć obiektywy za kilka lat.


Na wszelki kupiłem sobie jedno szkło na M-42, ale czy o jednym szkle da się przeżyć? ;-)
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Rava napisał/a:
Samsung: od pralki do lustrzanki.
a czy to źle? Czołgi też robią :roll: :evilsmile:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Żaba napisał/a:
Rava napisał/a:
Samsung: od pralki do lustrzanki.
a czy to źle? Czołgi też robią :roll: :evilsmile:

hmm... a czego Samsung nie robi? ;)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
cube007 napisał/a:
hmm... a czego Samsung nie robi? ;)

nie robi aparatów Canona ani Nikona - pytanie jak długo ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
ysiulec napisał/a:
Gdyby samsung rozpoczął po przejęciu kampanię reklamową, szczerze wątpię, aby zmieniali nazwę legendarnej firmy.
Szczerze wątpię w coś takiego. Lenovo po przejęciu laptopów IBMa dość szybko zrezygnowało z używania nazwy IBM pomimo dobrych notowań tej marki. Sony również nie cackał się z KM i przy życiu zachował jedynie sam bagnet. Byłbym ciężko zdziwiony, gdyby Samsung postąpił odwrotnie.
ysiulec napisał/a:
Raczej będzie to coś w stylu "Pentax, powered by Samsung", bo i po co zmiana nazwy, skoro już większość obeznanych w fotografii wie co to za firma.
Ale chodzi o to, żeby marka była kojarzona nawet wśród osób słabo obeznanych z fotografią.
Samsung spełnia te kryteria, a Pentax nie bardzo.
 
Hihnt  Dołączył: 06 Wrz 2008
LDevil napisał/a:
Szczerze wątpię w coś takiego. Lenovo po przejęciu laptopów IBMa dość szybko zrezygnowało z używania nazwy IBM pomimo dobrych notowań tej marki.


Lenovo nie mialo praw do marki IBM na stale - po wykupieniu dzialu komputerowego mieli po ilustam miesiacach zaprzestac korzystania z niej. IMHO glownym problemem dla pozostawienia nazwy Pentax moze byc brak miejsca na "Samsung Pentax" na korpusie aparatu :/
 

Yakoub  Dołączył: 14 Lut 2009
Ważne, żeby było "Made by Pentax engineers"
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Jak dla mnie to mogę miec puszkę Samyang, Polar itp, jeśli będzie wykonana lepiej niż obecne K20D będzie miało lepsze parametry i bagnet Pentaxa ;-)
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Hihnt napisał/a:
Lenovo nie mialo praw do marki IBM na stale - po wykupieniu dzialu komputerowego mieli po ilustam miesiacach zaprzestac korzystania z niej.
Dokładnie tak było jak piszesz. Ale jednocześnie firma Lenovoe postanowiła zaprzestać korzystania z marki IBM jakieś 2 lata przed planowanym terminem :)
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
siwyyy77, jeszcze kwestia kiedy cokolwiek ruszy w P, ile będziemy czekać na wieści i nowe puszki. Ja daje P jeszcze rok, jak nie będzie czegoś interesującego to przesiadam się na N D700 prawdopodobnie. Najgorsze jest to, że cholernie lubię P a szczególnie jego fantastyczne szkiełka.. :roll:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Diamond32 napisał/a:
jak nie będzie czegoś interesującego to przesiadam się na N D700 prawdopodobnie. Najgorsze jest to, że cholernie lubię P a szczególnie jego fantastyczne szkiełka.. :roll:


nie czekaj. szkoda tracić sezon. z pewnością nic na miare d700 ani nawet zbliżonego sie nie pojawi.
 

Diamond32  Dołączył: 20 Sie 2007
ThomFoto, chyba niestety masz rację :-/ Poczekam aż D700 spadnie do ceny z jesieni, czyli ok. 7tys i wtedy będzie mi łatwiej podjąć decyzję
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
oj. ta cena z zeszłego roku to prędko nie powróci. no chyba że N D800 wyjdzie na jesieni to wtedy może. Tyle że wtedy bedziesz chciał 800tkę. i tak w kółko.

Kupuj teraz i ciesz sie z fajnych zdjęć. albo...spojrz w stronę C5dmkII. bywają do wyrwania za 9K. jakość zdjęć...WOW...
Zresztą.masz widzę co sprzedąwać z klamotów Pentaxa. za tę kase kupisz już coś semi-profi zarówno w C lub N
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
No za całą stopkę można kupić body, a późnej za dwie - trzy takie stopki odpowiednio dobre szkła do tego body. Interes życia ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matth, no ale FF, a do tego w zestawie jeszcze jeden FF albo BF jak źle trafisz :-P
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
opiszon, nie no wiem.. po prostu wydaje mi się, że znalazłbym kilka fajniejszych sposobów na zagospodarowanie takiej kupki kasiorki niż kupić to samo z większą matrycą ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
matth napisał/a:
znalazłbym kilka fajniejszych sposobów na zagospodarowanie takiej kupki kasiorki
ja też
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matth napisał/a:
No za całą stopkę można kupić body, a późnej za dwie - trzy takie stopki odpowiednio dobre szkła do tego body. Interes życia ;-)

...no ale nie wiesz, że bez FF nie da się fotek robić ? Poza tym amatorzy mogą wydawać po 20 tysięcy na sprzęt. Może od razu - niech kupują 645D ? ;-)

P.S. Nie powiem co mi się chce, jak czytam osoby które po zmianie systemu wchodzą i opowiadają jak to pięknie jest w inniejszym systemie. Normalnie nic tylko sprzedawać P i kupować coś innego....
Często korzystam z EOS-a 5D Mark II i poza tym, że jest lepszy o K20D nie widzę potrzeby by go kupować. Jest lepszy - bez dwóch zdań. Tylko czy różnica w cenie rekompensuje to ? Nie robię ślubów, nie robię sportu. Mam kupić D700 lub 5D bo ma pełną klatkę ?
Jest stwierdzenie, że różnica jakości w aparatach ma się nijak do różnicy w cenie. Coś co jest ciut lepsze nie kosztuje ciut więcej (niestety).
Zresztą wystarczy troszkę porozmawiać z fotografami, którzy zajmują się tym zawodowo od iluś tam lat. Mają uśmiech na twarzy, gdy widzą wyścig szczurów po lepszy aparat. No ale, wolny kraj, wolna wola.
Kupmy wszyscy D700 i Canony 5D - resztą nie da robić się PROFESJONALNYCH zdjęć.
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
MacRayers, ano tak to jest :-) Ale są też normalni ludzie, mam ziomka canoniera z 40D i jak mu ostatnio podesłałem rawa z k20d to tylko stwierdził, że teraz to wszystko jedno co za puchę się ma, bo zdjęcia są nie do odróżnienia. Szkło się liczy i tu stwierdził, że mój tamron jest ostrzejszy od jego ;-)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
matth, koledzy u mnie zawodowo robią fotki - myślisz, że ktoś patrzy na to jaki masz sprzęt ? Obiektywy - ok, tutaj zawsze można podyskutować etc. No ale onanistów sprzętowych będzie przybywać. Szkoda, że nie przybywa fotografów.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach