Ice  Dołączył: 25 Sie 2007
matth napisał/a:
No za całą stopkę można kupić body, a późnej za dwie - trzy takie stopki odpowiednio dobre szkła do tego body. Interes życia ;-)


Święte słowa
Miałem swojego czasu ogromny dylemat. Oj chciałem D700, bardzo chciałem. Ale przemyślałem sprawę i nawet cena ok. 6500 PLN za jakie wtedy chodziła pucha D700 i np. 24-70 FF za 4500-5000 była odstraszająca. Wiedziałem że po wydaniu 12 000 PLN będę dysponował świetnym pełnoklatkowym korpusem i ... jednym obiektywem. Przekroczenie tej kwoty nie wchodzi u mnie w grę nawet w dalszej perspektywie czasu.
Focenie na ślubach i spacerach z rodziną jak najbardziej, ale gdzie jakaś przyroda fruwająca (DA*300), owady i kwiaty (DFA 100 macro), portrecik (77 ltd), architektura (DA 12-24), i na koniec trochę fantazji (10-17 fisheye). Przydałby się jeszcze 31ltd do pełni szczęścia ale przyszedł kryzys :-/
O lampie, gripie czy pilocie za kolejne 2-3k do D700 już nawet nie wspominam.
Jak ktoś czuje się pro i ma fundusze na rozbudowę szklarni to marsz do sklepu i brać D700. Mnie w każdym bądź razie nie pasjonuje fotografia z jednym obiektywem w torbie. (po co w ogóle torba :)
Zaraz pewnie ktoś napisze, że po co 24-70 FF, jest sigma, jest tamron. Pewnie, ale jak ktoś kupuje D700 i nie ma w planach ani jednego porządnego nikkora to nie ma to dla mnie najmniejszego sensu.
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
http://209.85.227.132/tra...SZTIL4sO5X4GEhw
Przestaję tracić nadzieję, że na tych targach pokażą coś nowego. Widzicie tam choć wzmiankę w stylu "The new K is coming.. " ?
Skupiaja się na swoim X70 ehh..
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
ysiulec, przestajesz tracić nadzieje? To chyba dobrze ;-)

A co za różnica co pokażą na targach, nowości teraz są w chorych cenach. Ja tam kupiłem K20D i jestem cyfrowo spełniony. Świetna pucha.
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
matth błąd typu "masło maślane" :->
Tracę nadzieję.

 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Bo nikt już nie pamięta tego, że zdjęcia robi fotograf a nie sprzęt...
 

bulaj  Dołączył: 20 Kwi 2008
LDevil napisał/a:
ysiulec napisał/a:
Gdyby samsung rozpoczął po przejęciu kampanię reklamową, szczerze wątpię, aby zmieniali nazwę legendarnej firmy.
Szczerze wątpię w coś takiego. Lenovo po przejęciu laptopów IBMa dość szybko zrezygnowało z używania nazwy IBM pomimo dobrych notowań tej marki. Sony również nie cackał się z KM i przy życiu zachował jedynie sam bagnet. Byłbym ciężko zdziwiony, gdyby Samsung postąpił odwrotnie.
ysiulec napisał/a:
Raczej będzie to coś w stylu "Pentax, powered by Samsung", bo i po co zmiana nazwy, skoro już większość obeznanych w fotografii wie co to za firma.
Ale chodzi o to, żeby marka była kojarzona nawet wśród osób słabo obeznanych z fotografią.
Samsung spełnia te kryteria, a Pentax nie bardzo.


Chciałbym zauważyć, że to samo sony, aparaty telefoniczne sygnuje sony-ericsson
prawda jest taka, że sony daje do telefonów pierdy, typu "walkman" "cybershot"
trzon i to co najważniejsze w telefonie wywodzi się od ericsson'a

tak więc różnie z tym rebrandingiem w życiu bywa :)
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
ThomFoto napisał/a:
oj. ta cena z zeszłego roku to prędko nie powróci. no chyba że N D800 wyjdzie na jesieni to wtedy może. Tyle że wtedy bedziesz chciał 800tkę. i tak w kółko.

Akurat tu się z Tobą zgodzę, obecny spadek kursu walut jest raczej chwilowy i obawiam się, że krótkotrwały. Na ceny jak z końca zeszłego roku nie ma co za bardzo liczyć. Szkoda.
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Co do Lenovo - byl IBM ThinkPad, jest Lenovo ThinkPad...

Cytat
No ale onanistów sprzętowych będzie przybywać. Szkoda, że nie przybywa fotografów.

No i bardzo dobrze, bo to oznacza wiecej krotko (a wiec w dobrym stanie) uzywanego sprzetu na rynku :mrgreen:
 

eNIKa  Dołączył: 27 Maj 2008
ysiulec napisał/a:
http://209.85.227.132/translate_c?hl=pl&sl=ja&tl=en&u=http://www.pentax.jp/japan/info/2009camera/&prev=hp&usg=ALkJrhixK-oPMArP-WQSZTIL4sO5X4GEhw
Przestaję tracić nadzieję, że na tych targach pokażą coś nowego. Widzicie tam choć wzmiankę w stylu "The new K is coming.. " ?
Skupiaja się na swoim X70 ehh..


a ten "suprise interview" ? - ja w tym upatruje przynajmniej 645D.

Pozdrawiam
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
eNIKa napisał/a:
a ten "suprise interview" ? - ja w tym upatruje przynajmniej 645D.


Ja w tym widzę K20d Svarowski edition :-/
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Diamond32 napisał/a:
Poczekam aż D700 spadnie
ThomFoto napisał/a:
spojrz w stronę C5dmkII

Panowie! Mam panaceum na wasze sprzętowe kłopoty. Wam potrzeba po prostu cyfrowego wielkiego formata (tragarz bez BF/FF w zestawie).
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
645D będzie i nie ma bata :evil:

zzzakład?!
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
MacRayers napisał/a:
onanistów sprzętowych będzie przybywać. Szkoda, że nie przybywa fotografów.

Nie wiem, czy szkoda, ale to fakt! :lol: :-B

[ Dodano: 2009-03-23, 20:46 ]
ysiulec napisał/a:
Widzicie tam choć wzmiankę w stylu "The new K is coming.. " ?

Jasne - przed premierą wypiszą ci wszystkie nowości i podadzą daty i godziny!? :shock:
 

ysiulec  Dołączył: 13 Gru 2008
andrusz, nie bądź taki antypatyczny. Skojarzyło mi się to z reklamą S ich nowych netbooków, która budowała choć małe, to jednak napięcie wśród kupujących. Podobny styl rozgłosu na pewno zadziałałby skutecznej, niż "Suprise". Sorry.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
bulaj napisał/a:


Chciałbym zauważyć, że to samo sony, aparaty telefoniczne sygnuje sony-ericsson
prawda jest taka, że sony daje do telefonów pierdy, typu "walkman" "cybershot"
trzon i to co najważniejsze w telefonie wywodzi się od ericsson'a

tak więc różnie z tym rebrandingiem w życiu bywa :)


tylko ericsson sprzedaj eswoje udzialy i najprawdopodobniej wycofuje sie z rynku telefonii komorkowej :-/

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach