opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
kierdel napisał/a:
ale posiadanie malo rentownych sprzetow profi powinno jednak zwiekszyc zainteresowanie marka.

tylko najpierw firmę musi być stać, żeby utrzymać te mało rentowne produkty

[motoryzacyjne porównanie]
jak TATA zacznie sprzedawać u nas jakieś super-hiper-luksusowe auta własnej produkcji, to nie oznacza od razu że Polacy rzucą się na Nano ;-)
a już na pewno nie świadczy o tym, że nakład na zaprojektowanie i produkcję tych superluksusowych konkurentów Mercedesa się zwróci
[/motoryzacyjne porównanie]
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Jacek S napisał/a:
C MKIII i N D3X z kompletem szkieł i zacząć rozdawać je za darmo? ;-)


a gdzie napisane że za darmo. C/N sprzedają za cieżka kase i na brak klientów nie narzekają. jaka jest siła rynku pkazała premiera C5DmkII . cena wysoka a mimo to puszka schodzi jak cieple bułeczki o poranku. ;-) . canon nie nadąża z produkcją.

Pentax nie musi zaczynać od razu od puszki pokroju DsmkIII. zupelnie wystarczy odpowiednik C5d w body zblizonym do k20d + 2 może 3 dobre stałki które są w wykonaniu Pentaxa znakomite.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Niechby już ten Pentax padł w końcu. Przynajmniej się skończą durne dyskusje netowych specjalistów od wszystkiego :-P
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
ThomFoto napisał/a:
jaka jest siła rynku pkazała premiera C5DmkII . cena wysoka a mimo to puszka schodzi jak cieple bułeczki o poranku.


Jasne ;-)

Razem z fikcyjnymi wpisami na największym portalu w polsce jest ich aż 7 ;-)

http://www.optyczne.pl/ra...lustrzanek.html


Po tych wpisach widać z jakiego segmentu ludzie kupują najwięcej.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
ThomFoto napisał/a:
C/N sprzedają za cieżka kase i na brak klientów nie narzekają. jaka jest siła rynku pkazała premiera C5DmkII
ty nie widzisz roznicy pomiedzy POSTRZEGANIEM marki C/N a pentaxem?
Naprawde wierzysz w to ze jak pentax wyprodukowalby cos w stylu C5DmkII to sprzedawalo by sie to tak jak canon........ :shock:
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
cała produkcja 5dmkII jest sprzedawana "od ręki". nawet w krajach biedniejszych w tym w pl dopiero teraz zrealizowano zamówienia grudzień/styczeń gdyż wolumen zamówień wielokrotnie przekroczył zakładany poziom. a mówimy o puszce za blisko 10K.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
matb napisał/a:
Niechby już ten Pentax padł w końcu. Przynajmniej się skończą durne dyskusje netowych specjalistów od wszystkiego :-P

To sprawy nie rozwiąże. Zawsze można byłoby dyskutować co by było gdyby Pentax jednak wyprodukował FF, czy padłby szybciej, czy też znalazłby swoje miejsce na rynku, czy znajdzie się jakaś chińska firma która wykupi prawo do używania nazwy Pentax, czy może Cosina zacznie produkować analogowe LX-y 2000 Super itp. itd. brakuje mi chwilowo pomysłów :-)

Przepraszam za wtrącenie :-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Fafniak napisał/a:
pentax wyprodukowalby cos w stylu C5DmkII to sprzedawalo by sie to tak jak canon........ :shock:
_________________



napewno sprzedawałoby sie lepiej niż jakieś tam białe pstrykadełka k-m. że nie ilościach porównywalnych z C/N to jasne ale procentowo adekwatnie do wolumenu sprzedaży innych korpusów. Całkiem sporo userów k10/k20 odetchnęło by z ulgą że wreszcie coś ruszyło sie w temacie imożna planowac jakieś tam zakupy szkiełek pod FF.

My tu sobie dyskutujemy ,potrzebna tak puszka czy nie, a pawda taka że jak przychodzi do fotografowania to zagorzali obrońcy tej czy innej scieżki rozwoju Pentax wrzucają do torby FF C czy N i tyle.

 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
ThomFoto napisał/a:
Całkiem sporo userów k10/k20 odetchnęło by z ulgą


Userzy modeli k10/k20 to w większości ludzie, któzy chcą zapłacić za korpus ok 3-4 tysięcy pln a nie 10-12 ;-)

Zawsze można dokupic korpus klasy d700 nikona i uzupełnić go o brakujące pentaxowi obiektywy - np. Tilt/shift. Ja nie muszę mieć tylko jednego systemu.
W pentaxie mam tylko shifta więc rozważam taką opcję.

 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
a skąd te informacje? Nie sądze aby średniostatystyczny użytkownik Pentaxa odbiegał zasobnością portfela od użytkownika C czy N. A tam przesiadka z aps-c na FF jakoś nikogo nie rujnuje. userzy kupują, ba nawet czekają tygodniami na zakup c5dmkII bo producent nie nadąża z dostawami.

Przyznam sie że gdy zobaczyłem ceny c5DmkII byłem przekonany że rynek nie przełknie takiej wyceny (już pomijam kryzys i takie tam) i bedzie to typowy leżak sklpeowy zamawiany dla określonej grupy klientów. ale gdzie tam. towar schodzi z pólek ze świstem.

i teraz pytanie. który sklep bedzie zainteresowany handlem Pentaxem (handlem w sensie dostępności towaru na połkach) skoro konkurencja dostarcza im na połki produkt sprzedający sie właściwie w każdej ilości i który gwarantuje że klient wkrótce wroci po fajne szkiełka które też swoje kosztują.

[ Dodano: 2009-03-19, 11:56 ]
Jacek S napisał/a:
Zawsze można dokupic korpus klasy d700 nikona i uzupełnić go o brakujące pentaxowi obiektywy - np. Tilt/shift. Ja nie muszę mieć tylko jednego systemu.
W pentaxie mam tylko shifta więc rozważam taką opcję.


i tu akurat myśle że niewielu stać aby na dłuższa mete trzymać/kompletować dwa systemy. w końcu ten bardziej "uniwersalny" system przeważy i wysprzedaje sie ten drugi.
Ja mając k10 z fajnymi szkłami musiałem dokupic C. po mniej wiecej poł roku przekonałem sie że Pentax wiecej lezy w szafie niż z niego korzystam wiec poszedł na sprzedaż.

 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
ThomFoto napisał/a:
skoro konkurencja dostarcza im na połki produkt sprzedający sie właściwie w każdej ilości


W moim mieście jest chyba tylko jeden punk sprzedający chemię do fotografii b-w. Statystycznie bardzo mało ludzi ją już wykonuje. A jednak oni sprzedają sporo.
Podobnie z pentaxem. Mnie wystarczyłby jeden dobry sklep w Poslce.

[ Dodano: 2009-03-19, 11:59 ]
ThomFoto napisał/a:
i tu akurat myśle że niewielu stać aby na dłuższa mete trzymać/kompletować dwa systemy. w końcu ten bardziej "uniwersalny" system przeważy i wysprzedaje sie ten drugi.


Ja akurat jestem daleki od decydowania za wszyskich, ale widzę że to tutaj dosyć normalne ;-)
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
Jacek S napisał/a:
Mnie wystarczyłby jeden dobry sklep w Poslce.



taki sklep nie miałby szansy przetrwania. nie przypadkiem zakupy czegokolwiek z Pentaxa wyglądają tak nie inaczej. asortyment P jest raczej jako dodatek konieczny/na zamówienie. Samo w sobie nie jest to jakimś wielkim problem dla tych którzy "siedzą "już w systemie P. zamówisz, poczekasz za jakiś tydzieńń/miesiąc masz co chcesz. natomiast taki stan rzeczy skutecznie zniechęca potencjalnych nowych klientów.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
A o sukienkach się tak miło rozmawiało :-P
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
Iza, też uważam, że był to wdzięczniejszy temat.
 

FraZa  Dołączył: 25 Kwi 2006
a czy przypadkiem nie może być tak, że samsung wypuści ff, a pentax zostanie przy apsc i kontynuacji planów średniego formatu?
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Jeden andrusz slusznie zauwazyl ze dane z newsa opacznych sa ciekawe... bo faktycznie caly Pentax zatrudnial na koniec 2008 roku ponad 5400 osob (rok wczesniej bylo prawie 5900 - nowy jestem wiec nie wiem czy tez bylo takie biadolenie na forum po zwolnieniu 400 osob rok temu ;) )
Pentax to praktycznie jedyny dzial w ktorym Hoya zwiekszyla (i to znaczaco!) naklady na badania i rozwoj - w okresie IV-XII 2008 te wydatki wyniosly 3600mlnY, okres IV-XII 2007 1598mlnY
Inna sprawa ze Pentax to nie tylko aparaty fotograficzne co swietnie widac po wynikach - strata za ostatni kwartal Pentaxa to 1433mlnY, strata na aparatach... ok. 3500mlnY.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Fafniak napisał/a:
Naprawde wierzysz w to ze jak pentax wyprodukowalby cos w stylu C5DmkII to sprzedawalo by sie to tak jak canon........

Rację ma Fafniak. Nie sądzę by to się przełożyło na sprzedaż. Gdyby jednak uderzyli w marketing i pokazali zalety systemu (uszczelnienie - np. świetny film reklamowy jak są np. zawody sportowe i inni uciekają a jeden stojący, moknący czeka na zwycięzce maratonu i robi jako jedyny fotografię - to by przemówiło do ludzi).
Na rynku profi - tam niech będzie 645D - niech w końcu wyjdzie. Niech rozwijają serię KxxD tak by nie odstawała a w niektórych elementach wyprzedzała konkurencję. Chcę kontynuacji bagnetu K - pod nazwą Pentax, Hoya, Samsung.
 
ramcin  Dołączył: 24 Paź 2007
to ja już wolałem wątek o sukienkach :lol:
czy z tego bicia piany coś wyniknie, bo wydaje mi się że jak zawsze każdy zostanie przy swoim, a Pentax przy swoim :roll:
 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
1. Mam wrażenie, że Pentax nie kieruje się żadną strategią - ani z celem na masowego klienta, ani na pewno w kierunku rynku profesjonalnego klienta. Masowy klient oczekuje produktów tanich, a nie 50 mm za 2,5 kPLN (w systemie C. 50 można mieć poniżej 500 zł - nie piszę nic o jakości, bo masowego klienta to nie obchodzi).
2. Na masowym rynku nie ma marży, jeśli ktoś myśli przeciwnie to zatrzymał się w czasach Canona 300D. Tam trzeba konkurować przy pomocy korzyści skali, marketingiem itp. To na pewno nie są atuty Pentaksa.
3. Samsung to nie kulawy kawaler, a Pentax najlepsza panna w mieście. Samsung ma już swoje NX i dopóki nie przetestuje systemu na rynku, nawet nie pomyśli o Pentaksie (chyba że będzie do kupienia za przysłowiową złotówkę).
4. Dyskusja o sukienkach bez sampli jest zupełnie nie na miejscu. To jest forum fotograficzne i każdy oczekuje fotek z sukienkami i bez.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
ramcin napisał/a:
każdy zostanie przy swoim
A dziewczyny bez sukienek. :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach