arowan  Dołączył: 04.10.2008
Pentaksiarze z Podkarpacia Cytuj
Witam :)

Wstałem dzisiaj z rana i tak sobie wymyśliłem że fajnie by było gdyby zorganizować jakieś spotkanie wielbicieli marki Pentax z Rzeszowa i okolic :) ..... wydaje mi się że mało jest takich wielbicieli w naszym regionie..... ale obym się mylił.... czy ktoś może z Was był kiedyś na jakimś spotkaniu w Rzeszowie? może ktoś coś wie ? :) uważam się fajnie by było stworzyć taką grupę osób które spotykają się czasem popstrykają pogadają :) co o tym myślicie?

Pozdrawiam

gezeb  Dołączył: 26.05.2007
Kilka tygodni temu był już taki pomysł , nie wiem czy nawet nie w tym dziale , ale chyba nikt nie odpowiedział .
Ale jak już Zelmer wykupi Pentaxa to hoho ... a może i jeszcze lepiej ;-)

Mariusz_CH  Dołączył: 30.12.2008
Jestem 3 x na tak!

apioo  Dołączył: 07.10.2008
Żeby gorszym nie być, jestem 4x na tak ;-)

pawel1967 Dołączył: 03.05.2006
Może jak będzie trochę cieplej to małe spotkanko w Łańcucie . Jego okolice są urocze

Generic  Dołączył: 09.11.2007
Może nie aż wielbiciel, ale użytkownik jak najbardziej - chętnie o-)

foxikos  Dołączył: 29.12.2008
Również użytkownik, a spotkac sie mozna.

MarWoj  Dołączył: 15.03.2007
arowan, sam coś podobnego "zorganizowałem" w Radomiu w pażdzierniku( dokładnie to zwołałem chętnych). Od tamtej pory mamy "pentaksowe wtorki" przy szarlotce na ciepło (zwykle czeka na nas rezerwacja - nikt nam nie zajmuje "naszych" miejsc). Było już kilka plenerów na jesieni,a od kilku tygodni robimy sobie konkursy na zadane tematy. Zwołajcie sie pierwszy raz by sie poznac,a potem to juz samo pójdzie. Warto tylko miec miejsce,gdzie można sie zejść w kilka osób na :-B i "onanizm sprzętowy". ;-)
Po pewnym czasie nawet zaczynamy mówic więcej o foceniu. Nie wspomnę o możliwości wymieniania sie sprzętem między sobą,gdy komuś potrzeba czegos,czego sam nie ma. Zatem Koledzy zwołujcie się i powodzenia.

nom to Panowie zbieramy ekipe :) ...... poczekamy jeszcze troszkę aż więcej osób się zbierze :) ....... jakieś propozycje co do miejsca? myślę że dobrze będzie się spotkać gdzieś w jakimś pubie pogadać - żeby się poznać jak to nam podpowiada MarWoj ....

rozio  Dołączyła: 28.07.2006
:mrgreen: to kiedy spotkanie i gdzie?

P.S.
Osobiście preferuję plener od onanizmu sprzętowego w knajpie. Jutro ma być coś ładniej jeśli chodzi o pogodę, więc jeśli ktoś się będzie włóczył gdzieś po okolicy to chętnie dołączę.

hmm ja niestety wyjeżdzam na weekend ...... ale mam nadzieję że teraz już coraz więcej weekendów będzie ładniejszych :) ..... można się spotkać pogadać zapoznać się bez sprzętu a na spotkaniu wybralibysmy jeden wspólny termin na jakieś focenie :)

mechon  Dołączył: 16.01.2008
To i ja chętnie się przyłączę :-)
Fajna inicjatywa :!:

perl  Dołączył: 24.09.2006
jesli mozna zapytac, "wielbiciele marki Pentax z Rzeszowa i okolic", planujecie moze zalozyc jakas organizacje sekte, czy cokolwiek podobnego, i rozszerzac dzialalnosc na cala Polske, pozniej na caly Swiat... ?

perl -będziemy palić Nikony na stosach :-P :mrgreen:

[ Dodano: 2009-03-20, 19:01 ]
W Rzeszowie są dwie grupy fotograficzne (uzytkowników różnych marek aparatów) które znam. Pierwsza to RKF - spotykają/spotykali się chyba co czwartek w VaBanku przy piwie i w dymie papierochów (fuj !). Współpracowali z Michałem Drozdem, były warsztaty studyjne, plenery "streetowe" na mieście i nie tylko, pokazy zdjęć, wystawy. Uczestniczyłem w tym wszystkim. Nie wiem jak to teraz wygląda, ale chyba ta inicjatywa trochę ostatnio podupadła. Kilka osób z tego co się ostatnio zorientowałem jeszcze umawia się czasem na wspólne wypady, a i kilka konkretnych i fajnych osób można/można było wśród nich spotkać. Dwoje aktualnych (znanych mi) członków tego klubu odezwie się też czasem na tym forum. Ja, ze względu na różnice zdań z dwoma głównodowodzącymi na forum RKF użytkownikami Nikona (nie dało się niestety uniknąć wojen systemowych i przewodnictwa osób mających zawsze rację) przestałem się tam udzielać.
Druga inicjatywa powstała jako odłam RKF-u to tzw. "Oddolna organizacja fotograficzna działająca pod opieką ojców Dominikanów" - klub Negatyw - coś o tak brzmiącej nazwie. Spotykają się u Dominikanów na osiedlu "Dąbrowskiego" - mają udostępnione pomieszczenia do pogaduch, na ciemnię i jakieś studio, ale na spotkania (chyba co drugi czwartek) jak przychodzą to tylko pojedyncze egzemplarze a o studio i ciemni chyba już dawno zapomnieli Na spotkaniach raczej nie ma onanizmu sprzętowego - próbują rozmawiać o fotografii, chcieliby robić coś więcej, ale ... na chęciach i gadaniu się kończy (z drobnymi wyjątkami). Umówić się tam z kimkolwiek na cokolwiek to zabawa w kotka i myszkę. Jak już ktoś coś ustali (jakis plener czy coś innego) to w ostatniej chwili zawsze coś komuś wypada, albo ktoś coś nie może. Więcej tam pobożnych życzeń niż inicjatywy. Nie wiem czy nawoływania jednostek na ich forum przynoszą jakiś skutek, ale jak się je czyta to nieciekawie to wszystko wygląda.

I teraz ciekawy jestem, czy uda się zebrać w Rzeszowie i okolicach (nie tylko wirtualną) grupę użytkowników Pentaxa ? ;-) Może by na początek zmienić nazwę tego wątku na bardziej "przejrzystą" np. "GRUPA RZESZOWSKA" (coś podobnego widziałem gdzieś na tym forum) i tutaj wrzucać wszelkie propozycje i informacje o plenerach, spotkaniach itp. dla Pentaxiarzy z podkarpacia ? Co myślicie? :roll:

[ Dodano: 2009-03-20, 19:26 ]
i nawet zamówić coś wspólnie taniej będzie można http://pentax.org.pl/view...highlight=grupa ;-)

mimo wszystko ja proponuje najpierw usiąść pogadać przy piwku kawie czy kto co tam lubi ...... myślę że to będzie dobre rozwiązanie ..... na żywo będzie nam się lepiej rozmawiać niż pisząc posty na forum :) ..... proponuje już dzisiaj: sobotę 28 marca wstępnie godzinę 18 00 miejsce do ustalenia ... ale raczej centrum Rzeszowa. Myślę że w tydzień czasu na spokojnie uzbieramy odpowiednia grupę osób korzystających z systemu Pentax :) ... póki co wyjeżdżam na weekend......

P.s co do tych grup działających w Rzeszowie to nigdy nie słyszałem o nich :)

Komu wstępnie pasuje ta godzina i data?

Pozdrawiam wszystkich :)

arowan napisał/a:
na żywo będzie nam się lepiej rozmawiać niż pisząc posty na forum :)

zgadzam się, ale z proponowaną przez mnie zmianą nazwy chodzi mi o lepszy "przekaz" i możliwość zauważenia w trakcie przeglądania forum przez ludzi z Rzeszowa i okolic hasła "GRUPA RZESZOWSKA" niż hasła "Wielbiciele...", żeby ludzie Ci mogli się już po rzuceniu okiem na temat identyfikować ze swoimi "ziomalami" ;-)

Cytat

P.s co do tych grup działających w Rzeszowie to nigdy nie słyszałem o nich :)

RKF działa już długo, ten drugi klub znacznie krócej i średnia wieku członków też tam chyba jest znacznie mniejsza. Pewnie jakbyś pogrzebał w necie to znalazłbyś jeszcze inne grupy/kluby w Rzeszowie i okolicach. Kiedyś w Jaśle działała fajna grupa - organizowali ze srodków unijnych warsztaty fotograficzne. Sam byłem u nich na dwudniowych warsztatach plenerowo-studyjnych w Trzcinicy z udziałem m.in. Jerzego Wygody. Ponoć dosyć prężnie działa teraz jakaś grupa z Jarosławia - no, ale to mimo wszystko kawałek od Rzeszówka.

mechon  Dołączył: 16.01.2008
To może ja wtrące swoje 0,03 PLN.
Spotykać się jest fajnie i to dobra propozycja ale:
- moim zdaniem - jeśli to mają być "pogaduchy" - nie powinny odbywać się w weekendy bo wielu osobom będzie coś wypadać, czego przykładem jest założyciel tego wątku ;-) I to jest sprawa całkiem normalna - sporo ludzi w weekendy wyjeżdża. IMO odpada też termin czwartkowy bo wtedy nie przyjdą ci, którzy chodzą na spotkania RKFu lub Negatywu
- kolejna sprawa to chyba dobrze by było nie spotykać się co tydzień bo - jak pokazuje przykład w/w grup - to się może szybko ludziom "przejeść" i będzie kicha. IMO co 2-3 tygodnie to jest optimum.

Oczywiście moje uwagi/propozycje (niepotrzebne skreślić) nie dotyczą plenerkowych "wyskoków" bo te najlepiej realizować właśnie w weekendy.

pozdrawiam
mechon

PS No i osobiście popieram wniosek formalny kolegi Rozia o zmianę tematu wątku na "grupa rzeszowska" - łatwiejszy do zidentyfikowania i odnalezienia dla potencjalnych "ziomali".

Sobota 28.03.09 - na dzień dzisiejszy pasuje mi ten termin, ale ze względu na charakter mojej pracy, wszystko może się zmienić w przyszłym tygodniu...

apioo  Dołączył: 07.10.2008
Mi niestety bardziej pasują środki tygodnia :-)

W sumie z mojej strony też są do przyjęcia.

Skocz do: