SiekaSS  Dołączył: 11 Maj 2008
dobra reporterka przedstawiona - ukazująca realia Państwa...myślę że nie tylko Rosji ale akurat padło na Rosję...
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
MarWoj napisał/a:
Takie internetowe galerie to trochę lizanie cukierka przez papier. Dla mnie nic nie zastąpi obcowania ze skończonym dziełem na wystawie.


zgadzam sie, ale lepsze to niz nic.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
SiekaSS napisał/a:
dobra reporterka przedstawiona - ukazująca realia Państwa...myślę że nie tylko Rosji ale akurat padło na Rosję...


Rosja to dla nas (a dla "zachodu" tym bardziej) egzotyka. Ja marzę o wyprawie koleją transyberyjską Moskwa-Władywostok :-o

[ Dodano: 2009-03-23, 19:32 ]
A w ogóle to z Rosji (i ZSRR) pochodzi wielu świetnych fotografów, których słabo, albo wcale nie znamy bo... są z Rosji :shock:
 

Stachu  Dołączył: 27 Kwi 2007
technik219 napisał/a:
Ja marzę o wyprawie koleją transyberyjską Moskwa-Władywostok :-o

"Wot, k***, tiochnika..."
:mrgreen:
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
Nie podobają mi się te zdjęcia. Co drugie odstaje od stylu, ja bym się bał rozstrzelenie w stylu prezentować na jednej wystawie (zdjęcia mają jednego autora?), i niektóre kadry są naprawdę, naprawdę fatalne.
 
M.W  Dołączył: 20 Sie 2008
u nas rusofobia a u nich polszafobia :lol:
Oni znają tylko Maryle Rodowicz, Daniela Olbrychskiego, Stanisława Lema no i Jaruzela.
Polska to dla nich ...... :lol: ,

Dobe zdjęcia.
Czy w polsce mamy takich dobrych foto... :?:
 

MarWoj  Dołączył: 15 Mar 2007
M.W napisał/a:
u nas rusofobia a u nich polszafobia :lol:

M.W, myślę,że to dotyczy głównie niektórych -mam nadzieję - "wybrańców narodu",którzy kierują się jakimiś uprzedzeniami. Byłem jeszcze w Związku Radzieckim,spotykałem sie z Ormianami w Polsce(byłem opiekunem grupy studenckiej) - to są tacy sami ludzie jak my. Daleko im do zawiści i uprzedzeń z powodów historycznych. Niestety "urzędowa" zawiść determinuje nasze kontakty kulturowe. Drażni mnie,gdy w naszej telewizorni pokazuje sie dokumenty typu "Bandycki Petersburg",a nie pokazuje sie nowych filmów rosyjskich,nie emituje sie rosyjskiej muzyki. Zresztą,bardziej kompetentny do wypowiedzi na ten temat jest asklop,bo od lat mieszka w Rosji.
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Dla chcących liznąć ciut rosyjskiej fotografii:
Nadieżda Kuzniecova
Victoria Buyvid
Igor Muchin
Władysław Jefimow
Borys Miachajłow
Andreev Dmitry
Igor Popow
Igor Kułtyszkin
Siergiej Michajłowicz Prokudin Gorski
Alexander Taran
Michaił Daszewski
itd, itd...
 

ThomFoto  Dołączył: 07 Lis 2006
MarWoj to niewykluczone że sie w tamtych czasach spotkaliśmy w Rosji . upsss. wtedy jeszcze ZSRR. gdzie studiowałeś bo opiekunami byli z regóły studenci z wyższych roczników.

co do Rosji. to wspaniay kraj i rewelacyjni ludzie. cały problem robią politycy którzy mają totalne klapki na oczach i boją sie przyznać że Rosja to nie tylko białe niedzwiedzie. na szczęsci jest dostępna w PL i telewizja rosyjska /rewelacyjne filmy/ i co wazniejsze muzyka
/ o niebo lepsza od tego kiczu który słyszymy w wiodących rozgłośniach radiowych/.

ps. może jakiś wypad foto do dawnych miejsc zorganizujemy. do tej pory mam zdjęcia z Moskwy robione w tamtych czasach wypasionym zenitem i wywoływane w ciemni w akademiku
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
M.W napisał/a:
Czy w polsce mamy takich dobrych foto... :?:


Nawet na forum mamy lepszych. Dlaczego te zdjęcia Cię tak bardzo zachwycają?!
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
ubeuszek napisał/a:
Dlaczego te zdjęcia Cię tak bardzo zachwycają?

swoista egzotyka?
 

fotostopowicz  Dołączył: 06 Lut 2009
ubeuszek napisał/a:
Dlaczego te zdjęcia Cię tak bardzo zachwycają?!


a dlaczego miały by mnie nie zachwycać :?:
 

darius_Er  Dołączył: 29 Sie 2006
ja bylem na Ukrainie; mili zyczliwi ludzie, fajnie spedzony tydzien.

A fotografia dobrze jak zachwyca :]
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
Takie pytanie; czy ktoś się pofatygował, aby zobaczyć choć kilka nazwisk w/w przeze mnie :roll: :?:
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
ja :-P
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
karmazyniello, po pierwszym zrezygnowałem, ale ja bardzo zły dzień mam.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Polska kultura nie dorasta do piet rosyjskiej. A jesli chodzi o fotografie to juz w ogole jest hardkor. Do listy Karmazyniello obowiazkowo trzeba dodac Rodczenke, jednego z najwazniejszych fotografow XX wieku. Polska fotografia to spasieni wasacze ze ZPAF. Nie wiem w czym lezy problem, ale tak prawde mowiac ja nie znam ani jednego wybitnego polskiego fotografa. Serio.

[ Dodano: 2009-03-24, 15:27 ]
Przejrzalem wszystko. Niewiarygodna ilosc swietnych zdjec. Az nie chce mi sie wierzyc, ze to jeden czlowiek.

[ Dodano: 2009-03-24, 15:44 ]
Poczytalem sobie komentarze i widze, ze mlodziezowka Putina nie proznuje - ksenofobia i nacjonalizm poraza. I to mnie wlasnie zastanawia, ze w tym stlamszonym i kontrolowanym narodzie, mimo wszystko jest tyle jednostek, ktore stac na taka wolnosc mysli. Niesamowite.
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
darius_Er napisał/a:
ja bylem na Ukrainie; mili zyczliwi ludzie, fajnie spedzony tydzien.


Ja też mam stamtąd prawie same pozytywne wrażenia. A co najważniejsze - ludzie nie uciekają na widok aparatu, nie wołają po co te zdjęcia.
ThomFoto napisał/a:
co do Rosji. to wspaniay kraj i rewelacyjni ludzie. cały problem robią politycy którzy mają totalne klapki na oczach i boją sie przyznać że Rosja to nie tylko białe niedzwiedzie.

Racja.
dzerry napisał/a:
Poczytalem sobie komentarze i widze, ze mlodziezowka Putina nie proznuje - ksenofobia i nacjonalizm poraza.

A dlaczego nie? Jeśli z naszej strony widzą to samo?
karmazyniello napisał/a:
czy ktoś się pofatygował, aby zobaczyć choć kilka nazwisk w/w przeze mnie :roll: :?:

Zaraz, dopiero wróciłem z roboty :->
No to co? Zakładamy fanklub rosyjskiej fotografii? :-D
 

karmazyniello  Dołączył: 05 Lut 2008
technik219 napisał/a:

No to co? Zakładamy fanklub rosyjskiej fotografii? :-D


Wchodzę :-D
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
dzerry napisał/a:
Polska kultura nie dorasta do piet rosyjskiej.

no to chyba "lekka" przesada...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach