marynata  Dołączyła: 11 Paź 2006
plastikowe zdjecia z canona
Alek
Cytat
Foce matryca CMOS Canona, i mi się nie podobaja zdjecia az tak. Plastikowe zdjecia, plaskie jak moja klata, przepala


O co chodzi? W innym wątku - o "obiektywie dla ptasiarza" ktoś (zdaje się, że irma) pisał, że pozbył się swojego eosa 30D też z tego powodu. Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć albo pokazać na jakimś przykładzie na czym polega plastikowość zdjęć z tego aparatu? Czytam to forum (jest naprawdę bardzo miło i ciekawie) i absolutnie nie szukam gotowych rozwiązań, ani dyskusji ab ovo w rodzaju jaką lustrzankę kupić. Zakup i tak zapewne nastąpi i tak późną wiosną. Co to znaczy, że zdjecia sa plastikowe? Że płaskie to jestem sobie to w stanie wyobrazić. Wszystkie C robią takie zdjęcia??? Nie panimaju :cry:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Hm... po mojemu zdjęcia robi fotograf. Laborant czasami koryguje zdjęcie po skanowaniu ( :evil: ), a zawsze robiąc fotki z filmu na papierze ) :evil: :evil: ). Z cyfranki zdjęcia w RAW też wymagają obróbki. Jeżeli ktoś pstryka w jpg i takie wprost z aparatu cyfrowego pokazuje/drukuje, to "efekty" wtedy widać.
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
To moim zdaniem jest najprawdopodobniej indywidualne odczucie artysty , każdy przecież sam może ocenić końcowe efekty każdego modelu aparatu . Tutaj są przykładowe galerie kanona 30d ( znasz napewno te adresy ) :
- http://www.dpreview.com/g...eos30d_samples/
- http://www.pbase.com/cameras/canon/eos_30d
Ja osobiście trochę zazroszczę tej plastyczności kanonów ( niskich szumów ) ,ale to moje odczucie . A swoją drogą mam takie pytanie nad którym zastanawiam się już od jakiegoś czasu , dlaczego pentax i samsung kupują matryce od kodaka a nie od kanona ? aż tak bardzo są powiązani umowami firm .
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
pikolo napisał/a:
dlaczego pentax i samsung kupują matryce od kodaka a nie od kanona ? aż tak bardzo są powiązani umowami firm .


:shock: chyba ze w kompaktach bo w DSLRach jest Sony od samego poczatku.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
pikolo napisał/a:
dlaczego pentax i samsung kupują matryce od kodaka a nie od kanona
Hmmm... Może dlatego, że Canon ich nie sprzedaje?
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
Jakiś czas temu , kiedy przeczesywałem fora różnych producentów aparatów fotograficznych , to na forum nikona tuż przed premierą modelu aparatu d80 , nikonowcy spekulowali nad wieloma nowymi elementami w tym aparacie , a jednym z nich była ( o dziwo ! ) własnie matryca konona CMOS . Przecież fani kanona i nikona to zaprzysięgli wrogowie , a mimo wszystko matryce cmos mają swój urok .
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jest Nikon, w którym siedzi CMOS (pewnie nie Canona) - D2X.
 
wkrass  Dołączył: 09 Wrz 2006
Kodak dcs 14n (korpus bazujacy na Nikonie F80) ma matryce CMOS (pelna klatka!). Bagnet F oczywiscie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach