l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
To samo moge ze szklem?

sprzedaj jako sloik - przeciez nie musisz sie znac :]
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
PiotrB. napisał/a:
To samo moge ze szklem
- tylko koniecznie na przedniej soczewce



No jasne, rozumiem, szczegolnie w samym srodku, taki krzyzyczek, zeby lepiej lapalo obiekt :-P :mrgreen:

No Luka masz racje, jeszcze do tego szkielka wloze ze dwa ogoreczki marynowane po japonsku, dla niepoznaki :-P :mrgreen: :mrgreen:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
No Luka masz racje, jeszcze do tego szkielka wloze ze dwa ogoreczki marynowane po japonsku, dla niepoznaki :-P :mrgreen: :mrgreen:
nie wkładaj, bo pleśnią podejdzie :-P
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
To tym lepiej, bedzie widac ze to bardzo stare szkielko, a umyc bedzie mozna pozniej pod kranem z goraca woda :-P :-P
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
Ja zamierzam nabyć pentaxa w USA za pomocą braciszka wracającego stamtąd. Mam tylko jedno pytanie. Jak wygląda sprawa gwarancji w Polsce ? Napisałem maila do serwisu ale nie kwapią się z odpowiedzią,..

EDIT:

Dlaczego mam lusterko przy nicku.. hmmm musze poszukać gdzie to zmienic ;)
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
coz, gwarancja to glowna rzecz, ktora mnie powstrzymuje od zakupu lustra w stanach, ktos tam kiedys bedzie wracal ze stanow, czy osoba z rodziny, czy znajomy, czy w koncu znajomy znajomego, ale ta gwarancja........
niestety nie respektowana w europie - cos za cos, za kilka dni bede mial juz pewnie K100D kupionego u nas, ale szlag mnie trafia na mysl, ze za ta sama cene mialbym K10D w stanach kupionego, i nie chodzi w tym momencie o to, czy bym wykorzystal jego wszystkie mozliwosci, pewnie na stan mojej wiedzy i umiejetnosci i nawet potrzeb na dzien dzisiejszy - NIE, i co z tego, taki rozrzut cenowy jest po prostu chory i szalenie k***....cy :-x
zeby mozna bylo jakos ten VAT ominac chociaz, zfrajerowalem sie i nie kupilem w saturnie pod koniec kwietnia i teraz chodze i wale lbem w sciane...
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
dgim, ja właśnie boję sie tego samego... I już nie wiem co mam robić. Brat wyjeżdża na początku czerwca... Chyba jednak zdecyduje się na K10D ze stanów a nie na K100D. Bo znając życie (jestem uczniem LO) puszkę zmienię za 4-5 lat. Do tej pory miałem Kodaka dx6490 od... nie pamiętam kiedy... Sam nie wiem co robić... Gdzieś na forum czytałem ze w Polsce honorują tą gwarancje tylko trzeba mieć kartę którą w USA nie zawsze dają i paragon, ale pytam żeby mieć pewność i nic z tego... Pozdrawiam

[ Dodano: 2007-05-07, 18:25 ]
Przepraszam że pisze post pod postem ale oba mają zupełnie odmienny charakter...

Pisałem do Polskiego Serwisu jak wygląda sprawa gwarancji i dostałem taką odpowiedz:




Witam
Może Pan reklamować aparat Pentax w naszym Serwisie pod warunkiem posiadania przez Pana
orginalnego imiennego dokumentu zakupu reklamowanego aparatu z informacją o szczegułach zakupu lub
poświadczoną przez sprzedającego międzynarodową kartę gwarancyjną z datą i miejscem zakupu.
Miedzynarodowa karta gwarancyjna ważna jest na terenie naszego kraju 1 rok.
Gdy będą spełnione te warunki i dołączone w/w dokumenty oraz opis usterki ,proszę przedmiotowy aparat odesłać do naszego serwisu w Warszawie (adres poniżej) na nasz koszt firmą kurierską DHL.
Z chwilą , gdy usterka aparatu nie będzie mogła być usunięta w naszym Serwisie, aparat zostanie odesłany do Centralnego serwisu w Hamburgu (Niemcy).
Pozdrawiam

Roman Krakowczyk
Kierownik Działu Napraw
Centralny Serwis Apollo Electronics
02-285 Warszawa ul. Szyszkowa 35/37
tel.022 464-58-00 w. 835 fax.022 464-58-90
e-mail: roman-krakowczyk@apollo.eu

Wiec z tego co rozumiem to nie ma żadnych przeszkód tylko trzeba posiadać wypełnioną gwarancję. Może któryś z moderatorów przyklei albo doda to gdzieś, żeby każdy mógł się dostać do tej informacji (np w faq albo gdzieś).... Pozdrawiam
 

spox73  Dołączył: 19 Mar 2007
Jesli kupicie cos w Stanach to walcie emalie do Pentax USA zeby wystawili wam na to gwarancję miedzynarodową. Robi się fotke faktury zakupu a ja jeszcze załączałem fotki zakupionego przedmiotu tak zeby bylo widac numer seryjny. W ciągu 3 tygodzni gwarancje na wszystko co kupiłem w Stanach dotarły do Polski.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
powaznie respektowane sa gwarancje miedzynarodowe w polskim serwisie ? co prawda roczna, ale takie przebicie jest tego warte

mocna zagwozdka, oj mocna
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
spox73, dzieki za potwierdzenie. Zawsze lepiej sprawdzić niż czytać niczym nie potwierdzone informacje. teraz jestem pewny co do zakupu k10d w USA zamiast k100d w Polsce :) tylko czekać aż bedzie w moich łapkach.
 

dgim  Dołączył: 05 Lis 2006
jezeli to prawda z gwarancja - nawet roczna - rowniez bym reflektowal K10D ze stanow, niestety nie widzie osoby w moim kregu, ktora bedzie wracac w najblizszym czasie
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
spox73 a powiedz mi jeszcze bo w mailu który przytoczyłem pan Roman pisze ze Gwarancja międzynarodowa musi być poświadczona przez sprzedającego. Jak to wygląda z twojego punku widzenia ?
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
ja scigalem z us body K10 i sam aparat wyszedl 2700 + 150 zł clo. W chwili obecnej znelezeinie body K100 za 900$ (w USA) to nie problem, problemem jest tylko jaką wartosc wpisze na paczce osoba wysylajaca. Ja mialem na paczce wartosc 250$ i zaplacilem 150 zl. Jezeli sprzedajacy bedzie ubezpieczal paczke na 900$ i wpisze taką wartosc to clo wyjdzie okolo 700 zl. Dlatego wsztsko zalezy co kto wpisze na paczce. Z tego co zauwazylem dosc duze znaczenie ma rowniez w jaki sposob paczka dochodzi do polski. JEzeli idzie paczka nadana na poczcie to paczka trafi do urzedu celnego w bytomiu, a tam siedza same buraki i walą bardzo wysokie clo. Jezeli paczka bedzie wyslana DHL-em albo ups to w polsce trafia ona w warszawie do agencji celnej ktora podaje wartosc deklarowaną na paczce i zawsze to przechodzi.

Jest to sytuacja identyczna jak z przywiezieniem samochodu z zagranicy. Zresztą mowimy tu o body za 900$, a ludzie przywoza np golfa lub forda za 500 Euro i wpisuja wartosc 1 Euro.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
gator napisał/a:
Ja mialem na paczce wartosc 250$

To miales szczescie, ze ci paczka nie zginela
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
piotr_luk: szczescia nie mialem po prostu wysylam paczke z głową i jak dotad jeszcze mi nic nie zginelo, a wiekszosc kupuje tylko w stanach a nie u oszustow na allegro. [/b]
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
gator napisał/a:
po prostu wysylam paczke z głową

a jakbys dostal "uszkodzona w transporcie", a taka dostal jeden moj znajomek - odszkodowanie: 250$. Moim zdaniem dla paru groszy (no moze zlotych) cla nie warto ryzykowac. To sa jednak kosztowne i raczej delikatne rzeczy. Ale to jest moje zdanie
 

gator  Dołączył: 24 Kwi 2007
po to sie placi "insurance" - ubezpieczenie w stanach aby temu zapobiec. Jak otrzymam paczke uszkodzoną to jeszcze lepiej na tym wychodzę, gdyz zgłaszam uszkodznie paczki do firmy kurierskiej, ona prziekierowuje sprawe do stanow a tamci zwracaja pieniadze osobie wysylajacej paczke i w ten sposob mozna zadac zwrotu kasy, lub nowego towaru, gdyz zwrotu nigdy nie chcą bo dostali calosc pieniedzy z powrotem.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
gator napisał/a:
po to się placi "insurance" - ubezpieczenie w stanach aby temu zapobiec. Jak otrzymam paczke uszkodzoną to jeszcze lepiej na tym wychodzę, gdyz zgłaszam uszkodznie paczki do firmy kurierskiej, ona prziekierowuje sprawe do stanow a tamci zwracaja pieniadze osobie wysylajacej paczke i w ten sposob mozna zadac zwrotu kasy, lub nowego towaru, gdyz zwrotu nigdy nie chcą bo dostali calosc pieniedzy z powrotem.

A tego to nie wiedzialem, ale nie chwal sie wiecej na ile orżnoles skarbowke. Nigdy nie wiadomo, kto to czyta :roll:
 

jakub_chojnowsk  Dołączył: 25 Mar 2007
no ta ja np ze skarbowki jestem i sie spotkamy pewniew nieldugim czsie na przeslluchaniu hehe ... zart .. gator, a powiedz mi prosze jak jest jak np nie oplaci sie cla to czy to nie ma wplywu na dostanie tej gwarancji?? czy mogl byś powiedzieć jak to zrobić krok po kroku ?? co jest potrzebne i wogole wogole ?? i od jakiej daty wystawiaja gwarancje? ( zakupu raczej ??) i jakies sa moze druczki ktore trza wypelnic i wyslac czy samemu trzeba pisac prosbe i wymyslać??

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach