darco  Dołączył: 14 Lut 2007
osłona przeciwsłoneczna i dekielek
Witam
Fotografowałem olympusem is-200 (stałoobiektywowa lustrzanka analogowa), od niedawna mam K100 i 2 kity. Niestety ja nie umiem założyć dekielka gdy na obiektywie jest osłona p. słoneczna, muszę zdjąć osłonę, założyć dekielek i przy następnym zdjęciu zdjąć dekielek i założyć osłonę. Czy nie wyrobi się zatrzask przy osłonie od częstego zakładania, a może jeżeli jest osłona to nie ma sensu zakładać dekielka. Chciałbym poznać jak w praktyce to wygląda u Kolegów.
pozdrawiam
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Niestety jak chce się mieć łatwo to trzeba kupić dekielek z uchwytami wenętrznymi.
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
jak jest oslona, to dekielek zbedny.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Kup to:
http://www.allegro.pl/ite...ktyw_52_mm.html
Jesteś z Łodzi - to jest w tym pawilonie z napiesem ABC na zgierskiej. Można zamówić na Allegro, a potem zapłacić przy osobistym odbiorze. Ja taki właśnie kupiłem i z osłoną nie ma żadnych problemów. A jak nie chce Ci się kombinować, to idź do MM i kup taki dekielek Hamy z podobnymi uchwytami - jest gorzej wykonany i mniej wygodny, ale da radę.

[ Dodano: 2007-05-11, 08:58 ]
l_uka, różnie bywa. Jak się przeciskasz w lesie przez krzaki to raczej niezbędny. Korpusowi gałązka nic nie zrobi, ale obiektywowi - auć.
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
bEEf, w kitach sa dostatecznie glebokie oslony. Ja rowniez przy swoim nie zakladam zadnych dekli. Nawet w 50/1,4 podczas przemieszczania sie w terenie nie mam dekielka ani oslony, a kiedy chodze w ciezszym terenie zakrywam reka przednia soczewke. Ot i wszystko.
 
darco  Dołączył: 14 Lut 2007
Dziękuję za informacje. Nie wiedziałem, że takie dekielki istnieją :-D . Wybieram się do tego sklepu aby ponegocjować polara marumi to przy okazji zakupię dekielek. Próbował ktoś negocjować ceny w tym sklepie :?: , a dokładnie filtry.
pozdrawiam
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
darco, a ile ty kupujesz tych fitrow, ze chcesz cene negocjowac? Zjedziesz z cena o ile sie da pare zlociszy. Czy to cie zbawi. Daj tez sklepowi zarobic :mrgreen:
 
darco  Dołączył: 14 Lut 2007
mam zamiar kupić polar 190zł
szary 95zł
i połówka szara, prawdopodobnie system cokina,
więc to niezła kasa a w zestawie taniej powinno być. poza tym ja z branży handlowej i znizki to dla mnie skrzywienie zawodowe :mrgreen: , 99%klientów pyta o rabat.
pozdrawiam
 

asklop  Dołączył: 22 Kwi 2006
darco, to zmienia postac zeczy. A wiec negocjuj.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach