folab  Dołączył: 31 Sty 2007
K 100 LEPSZY OD K 10 ?
Pamiętam że ktoś przedstawił punktową ocene za poszczególne osiągi kilku aparatów,były tam k100 ,k10,ds,nikon80 ,canon350, i w ocenie za rozpiętość tonalną matrycy jeżeli dobrze pamiętam k100 dostał 9 na 10 punktów za światła i cienie,natomiast cała reszta była daleko w tyle ,k 10 jakieś 6 punkt.Czy ja dobrze pamiętam,czy ktos wie gdzie to info było?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
folab, - zle pamietasz :
http://www.imaging-resour...K10DIMATEST.HTM
chyba ze to nie o to chodzilo :-P
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
dobrze pamiętasz (nie ejstem tylko pewny tych punktów). poszukaj, ten temat był w tym dziale ;-)

[ Dodano: 2007-05-09, 11:37 ]
Fafniak, to jest właśnie to.

 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
Czy ten wątek ma jakiś głębszy sens???
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To jest wątek o wyższości świąt Bożego Narodzenie nad świętami Wielkiej Nocy.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
MieCz napisał/a:
Czy ten wątek ma jakiś głębszy sens???

pewnie nie. ale folab zadał pytanie, więc odpowiadamy ;-)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
No tak pamiętam,chyba to były oceny według chipa.Dla mnie ma to sens foce kasetką,o k 10 czytalem że ma przeciętną rozpiętość tonalną i dosyc szybko dochodzi do przepalenia świateł i zagęszczenia cieni.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
o matko.....
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Czy ten wątek ma jakiś głębszy sens???

Jak większość wątków na tym forum - służy do uzasadniania przed samym sobą zakupu zabawki za parę kafli :-P ;-)
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
No nie gdyby było tak jak pisze k100 powinien być hitem,więc może źle pamiętam,myślałem że ktoś mi pomoże.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
k100 powinien być hitem

A nie jest? Przecież na jakość zdjęć nikt nie narzeka :-) A takie "cyferki" trzeba odbierać z dużą rezerwą. Przejrzysz parę stron i się okazuje, że każdemu wychodzi co innego, pomimo "obiektywnych" kryteriów i pomiarów. Najlepiej oglądać przykładowe zdjęcia i tyle.

Ja np nie kupiłem A100, między innymi dlatego, że oglądałem zdjęcia i przy wyższych iso szumiał na kolorowo. Co test, to inaczej to oceniali, wykresy nie mówiły raz tak, raz siak, a mi ten szum po prostu się nie podobał. Pewnie bym go oswoił i się teraz tym nie przejmował (szumofobem nie jestem), ale jeśli już musiałem wybrać, to wybrałem :-) Bynajmniej nie na podstawie wykresów.

To jest bez sensu, taki pomiar zawsze jest zbyt prymitywnym narzędziem - coś jak ocenianie brzmienia audio tylko po paśmie przenoszenia (jak robi wielu "znawców"). I wychodzi na to, że Thompsonic z bazaru jest tak samo dobry (albo i lepszy) jak Marantz z górnej półki.

 
MieCz  Dołączył: 07 Maj 2007
folab napisał/a:
Dla mnie ma to sens foce kasetką,o k 10 czytalem że ma przeciętną rozpiętość tonalną i dosyc szybko dochodzi do przepalenia świateł i zagęszczenia cieni.


Ty się chłopie tak nie przejmuj aparatami których nie posiadasz bo ze zgryzoty zemrzesz :-B

[ Dodano: 2007-05-09, 12:17 ]
bEEf napisał/a:
ten szum po prostu się nie podobał. Pewnie bym go oswoił

Nie oswoiłbyś. właśnie dlatego rozstaję się z Panasem
 
folab  Dołączył: 31 Sty 2007
Przykład z audio do mnie trafił,jestem audiofilem :-D
 

kwarc  Dołączył: 25 Kwi 2006
Fafniak ,,o matko.....'' :-P dobre :-B
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Ojcze!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Przykład z audio do mnie trafił,jestem audiofilem

folab, no widzisz, to kumasz o co chodzi.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ktoś mnie wołał?
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Acha, tref, ale chwilowo wyszedł ;-)
 

kivirovi  Dołączył: 25 Kwi 2006
folab, oczywiscie ze kasetka jest lepsza od kadyszki, ma wiekszy znak jakosci Q oraz funkcje stereofonicznego "pik"
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
K100D
------- = 10
K10D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach