macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
mnfx, będziemy mieli wstęp do tego pałacu husajna?

Aktualizacja Foto Dej 4.0

Cytat
Termin:
początek 05.04.2009 12:00
koniec 05.04.2009 15:00

Czas tutaj się zatrzymał. Kompleks fabrykancki "Imperium Włókienniczego" Dietlów. Przedwojenne założenie fabrykanckie.

Fotografujemy:

- Ruiny przędzalni Dietlów, wiadukt kolejowy
- budynek komisariatu
- Kaplica ewangelicka, kolonia robotnicza, budynek bramny
- Pałac Dietla (remontowany)
- park Żeromskiego
- Zabytkowy budynek danej szkoły realnej wraz z aulą, pełną pięknych polichromii

Dla chętnych:

- Mauzoleum Dietlów i cmentarz wielowyznaniowy przy ul. Orlej

Afterparty w pubie Stonehange ;)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Bawcie się dobrze :roll: Ale Foto Deja 5.0 nie odpuszczę :-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
mnfx,
mnfx napisał/a:
w portalu MM - poprzez opcję "idę"

Ale tam się otwiera strona logowania do portalu :?:
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
rychu napisał/a:
Ale tam się otwiera strona logowania do portalu :?:

Tak.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Może tym razem nie dam ciała i przyjadę... Pogoda zapowiada się bardzo ładna. rychu i macioh - będziecie?
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Kurcze a ja już wiem że 5 odpada :-/ , może chociaż na inne się uda.
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
Enzo napisał/a:
rychu i macioh - będziecie?

Jak przeżyję święta, to 19tego na Giszowcu wyląduję.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
Enzo, mogę być - nie mam daleko ;-)

Z tego co widzę będzie też dybon, rysiacz i jojoko :-D
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
macioh napisał/a:
Enzo, mogę być - nie mam daleko
Z tego co widzę będzie też dybon, rysiacz i jojoko

O jakiej dacie mówicie?
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
rychu napisał/a:
O jakiej dacie mówicie?

Wydaje mi się że chodzi o ten tydzień.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
Hm, a jak to wygląda, jakiś spęd i szybkie przelatywanie obiektów?
Pytam bo bym żonę zabrał i córkę (3lata).
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
dybon napisał/a:
szybkie przelatywanie obiektów?
Pytam bo bym żonę zabrał i córkę (3lata).

Hmm, może nie zabieraj :mrgreen: :mrgreen:

A poważnie, to jak najbardziej, choć trzylatek może się znudzić, ale tyle sprzętu do wymacania :-> byle pogoda dopisała.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
rychu napisał/a:
Hmm, może nie zabieraj :mrgreen: :mrgreen:


Jakby co miałbym kierowcę :evilsmile:

Choć trochę się boję że mogę zaspać. 4.04.09 mam małą imprezkę rodzinną i chmm, ale będę się starał dotrzeć.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
Cytat
Jakby co miałbym kierowcę :evilsmile:
3 letnia corka umie prowadzic samochod :?: :shock:
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
perl napisał/a:
3 letnia corka umie prowadzic samochod :?: :shock:

Dzieci teraz szybciej dojrzewają.

A wracając do tematu - w sumie to trzy imprezy więc mam nadzieję przynajmniej na jedną z nich dotrzeć. Jeśli tylko pogoda dopisze, chęci będą i żadna fajna kobitka mnie nie zbałamuci to będę się starał dotrzeć na wszystkie tsy.
 

mnfx  Dołączył: 03 Maj 2008
Uwaga tylko tutaj, tylko dla sekty pentaksiarskiej. Treść artykułu o Foto Deju, który się ukaze dopiero jutro
Jako pierwsi macie pełne info

Widzimy się w samo południe o godzinie 12.00 pod pałacem Dietla w Sosnowcu-Pogoni przy ul. Żeromskiego. Trafić łatwo, bo na małe podwórko kieruje tutaj mała brama, czy też tunel. Sama w sobie już ciekawa.

Tam tradycyjnie poznamy się, przeliczymy, zorganizujemy i sprawdzimy "liczebność stada". To ważne, bo od tego zależy czy będzie jakakolwiek szansa na wejście i zrobienie kilku fotek wewnątrze remontowanego pałacu. Jeśli będzie nas za dużo, trudno - idziemy dalej, atrakcji nie zabraknie.

Na drodze zwiedzania uda się nam sfotografować: zabytkowy komisariat policji, wraz z wnętrzami, przyzakładowy kościół ewangelicki od środka, zabytkową przędzalnię Dietla (uwaga, niebezpiecznie!), wolnym spacerkiem dotrzemy do przepięknego budynku dawnej Szkoły Realnej Dietlów, dziś jednego z wydziałów UŚ. Historia się tu przeplata z uniwersyteckim życiem, kusi piękna aula. Wejdziemy do środka. Całość spina kolonia robotniczych domków oraz romantyczny park, dawniej odgrodzony murem. Co ma w sobie ten rejon Sosnowca? Niektórzy mówią, że najbardziej tajemniczy i romantyczny?

- Ten fragment Sosnowca jest ciekawy, bo to praktycznie w całości zachowany zespół zabudowy XIX-wiecznego kombinatu przemysłowego. Typowy układ fabryka-pałac-osiedle robotnicze - twierdzi Adam Gawron, znany orędownik ratowania zabytków na Pogoni i członek Stowarzyszenia Moje Miasto, który będzie wspomagał nas merytorycznie. - To taki historyczny mikrokosmos. A Sosnowiec, to obok Łodzi, Częstochowy i Bialegostoku, największy ośrodek przemysłu włókienniczego w czasach zaborów. - tłumaczy Adam.

Po plenerze właściwym zapraszamy na foto-afterparty w Mauzoleum Dietlów i cmentarzu wielowyznaniowym i na sam koniec piwko :D

Nie byłoby tego dnia gdyby nie pomoc naszych przyjaciół z Forum dla Zagłębia Sosnowiec, głównie wiceprezesa Rafała Sicińskiego.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chetnych. Pogoda będzie nam sprzyjała. Więc kto wie, może będzie Was znó tylu ilu w EC Szombierki - czyli setki :)

Dla formalności prosimy tylko o dodanie się do listy uczestników. Wystarczy zalogować się i kliknąć w przycisk "idę" . To naprawdę nam pomoże w wielu kwestiach a jednocześnie zintegruje fotodejową brać.

Jeśli nie byliście jeszcze na fotodejach to zobaczcie jak to wyglądało np w Bytomiu albo w Krakowie

Nie możesz być teraz? Nie szkodzi. Przygotowaliśmy dwa kolejne fotodeje. Na osiedlu Giszowiec i w Teatrze Nowym w Zabrzu.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
mnfx napisał/a:
To ważne, bo od tego zależy czy będzie jakakolwiek szansa na wejście i zrobienie kilku fotek wewnątrze remontowanego pałacu. J


A decyduje właściciel, bo swojego czasu sprzedawałem mu farby do renowacji wnętrz?
Może będzie pamiętał :evilsmile:

PS. Dodałem się?
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
mnfx napisał/a:
Forum dla Zagłębia Sosnowiec
hmmm chyba FdZD a nie FdZS ;-) pomylka Marcinie, klub STS Zaglebie Sosnowiec chyba nie ma z tym nic wspolnego ;-)

Forum dla Zaglebia Dabrowskiego ;-)

[ Dodano: 2009-04-03, 02:19 ]
dybon napisał/a:
PS. Dodałem się?
sprawdz pod artykulem.
 

dybon  Dołączył: 05 Gru 2007
W końcu dotarłem spóźniony, jednak impreza mało ciekawa dla moje córki, więc za długo nie zabawiliśmy.
Do Giszowca zabiorę już tylko żonę, choć też do końca nie jestem tego pewien.
Ale sam klimat i możliwość wejścia tam gdzie normalnie się nie da na wielki +.
 

perl  Dołączył: 24 Wrz 2006
no... szkoda ze nie zostaliscie ;]
Mam nadzieje ze w koncu dotarliscie tam gdzie chciala corka ;]

Pozdrow zone i coreczke! ;]

hejka

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach