fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Mój najstarszy Spotmatic to właśnie wersja amerykańska Honeywell z numerkiem seryjnym 1378548.
Co prawda z tyłu ma wyraźnie wypisane ASAHI OPT. Co., Japan ale z przodu nawet na pryzmacie ma literkę K zamiast znaczka Asahi.
A drugi, to SPII (nr 5180499), czarny ale to już sporo młodszy model.
Tak, że ja na pewno plasuję się daleko poza czołówką....
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
fotonyf napisał/a:
Mój najstarszy Spotmatic to właśnie wersja amerykańska Honeywell z numerkiem seryjnym 1378548.
Co prawda z tyłu ma wyraźnie wypisane ASAHI OPT. Co., Japan ale z przodu nawet na pryzmacie ma literkę K zamiast znaczka Asahi.
A drugi, to SPII (nr 5180499), czarny ale to już sporo młodszy model.
Tak, że ja na pewno plasuję się daleko poza czołówką....





Jesli masz taki uklad pokretel..................to Twoj jest najstarszy model. Model K pochodzi z 58 roku. :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No, zmusiłeś mnie do szybkiego odzewu, a jeszcze muszę wejść na dach i powiesić antenę.

Układ pokręteł mam taki sam, ale pokretła inne.
A jak naumię się wklejać zdjęcia, to wkleję (chyba, że dostanę szybki szybki kurs tu i zaraz, i wiem, że było to już nie raz, bo sam czytałem ale jeszcze nie wkejałem i dopiero wieczorkiem będę mógł znaleźć chwilkę...). Teraz tak na szybko wklejam takie coś:
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
A mozesz zrobic zdjecie z przodu pryzmatu? Zeby mozna bylo widziec litere K? Jutro wieczorem albo we wtorek, powiem Ci co to za model, Ok? Tak sie sklada ze musze isc spac, bo jutro sie zenie !!!!! Z Japonka!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
No, już wróciłem z dachu, przeczytałem i odpowiadam po kolei jak w szkole:
- wklejam zdjęcie z przodu, gdzie jak widać nie ma litery K....
Jest za to litera H jak Honeywell...
- z powodów osobistych i zaiste Niesamowicie Ważnych, nie spiesz się z odpowiedzią

Z tych samych powodów, już teraz życzę Ci i Twojej już prawie ślubnej, cobyście żyli i rozmnażali się jak Wam się życzy a osoby trzecie, coby miały na to jak najmniejszy wpływ :-B



A jak już ochłoniecie po jutrzejszych uroczytościach, to może obgadamy projekt jakiegoś małego wirtualnego muzeum modeli z bagnetem K oraz z gwintem M42/39?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Fotonyf, dziekuje bardzo za zyczenia, przynajmniej oprocz Ciebie, zlozyla mi jeszcze jedna osoba zyczenia, za to bardzo, ale to bardzo dziekuje. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

1.Sprawa- sprawdze do ktorego pasuje Twoj model, szkoda ze nie litera "K"
2. Swietny pomysl stworzenia malego muzeum wirtualnego.
3.Tak sobie mysle, ze trzeba stworzyc chlopakom, maly kurs rozbierania szkiel, czyszcenia plesniakow, itp.
Co Ty na to? :mrgreen: :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
PiotrB. napisał/a:
1.Sprawa- sprawdze do ktorego pasuje Twoj model, szkoda ze nie litera "K"
2. Swietny pomysl stworzenia malego muzeum wirtualnego.
3.Tak sobie mysle, ze trzeba stworzyc chlopakom, maly kurs rozbierania szkiel, czyszcenia plesniakow, itp.
Co Ty na to? :mrgreen: :mrgreen:


ad. 1 - byłoby fajnie, zawsze to miło wiedzieć co sie ma :-)
ad. 2 - no to po nowym roku trzeba się będie do tego zbrać
ad. 3 - mnie też by się taki kurs przydał, poszukam w moich archwach, to tam mam z serwisówek, zdjęc, opisów itp., na pewno sie przyda.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
ok,bierzemy sie za robote po nowym roku, ok? Ja pokaze pare zdjatek, jak rozebralem pewne trudne szklo, swoim sprzecikiem i cudem udalo sie zlozyc. To doswiadczenie przyda sie kolegom na przyszlosc, na co maja uwazac. Jestem drikniety, ale pamietam, co obiecuje, trzymajcie sie i jeszcze raz dziekuje za zyczenia. :-B :-B :-B :-B :-B :-B :mrgreen:
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB nie widzialem wczesniej, ale serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego dla Ciebie i Twojej Oblubienicy :-B
 

dickkett  Dołączył: 18 Wrz 2006
PiotrB. napisał/a:
jutro się zenie

No to jak się kiedyś mawiało:
Dobrego startu, przyjemnego lotu!
I dużo małych pasażerów!
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Piotrze przyjmij i ode mnie serdeczne życzenia wszystkiego, wszystkiego naj. Swoją drogą szczęściarz z Ciebie (utwierdziłem się w tym po obejrzeniu ostatnio Huberta zawodowca :-) japonki mają w sobie to coś :-D )
Powodzenia. Mam nadzieje, że ułańska polska fantazja ma wiele wspólnego z charakterem samuraja i będzie się Wam wspaniale układało :-) .
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piotrze - wszystkiego naj dla Was! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Gratuluje :!: :!: :!: i poniekad zazdroszcze ;-)
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
A i ja się dołaczę do życzeń.
Niech się Wam darzy!
I żebyście sobie byli skrzydłami u ramion!
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Panowie!!! Bardzo, ale to bardzo dziekuje za zyczenia. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jak bede w Polsce, to stawiam 2 duze beczulki piwa Zywca. Tylko nie wiem niestety kiedy bede . :-( Taaak, japonki maja cos w sobie. :mrgreen: :mrgreen:
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
A fotki z imprezki to co - beda :?: :mrgreen:

Pzdr
Spinner
 

duroc  Dołączył: 18 Paź 2006
I ja z życzeniami - i kwitnących wiśni i owoców na raz! (I pleśniaków ze dwa worki ...)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ooo, dzieki, a szczegolnie za zyczenia dwoch workow plesniakow :mrgreen: Na razie mam........................maly woreczek, moze worek? :-P

[ Dodano: 2006-12-24, 17:14 ]
No nie wiem, czy mam napisac, co dostalem od zony? Dzisiaj macie swieto, ja jestem juz po. Wszystkiego naj, to, o czym marzycie :mrgreen: :-B :mrgreen: :-B

[ Dodano: 2006-12-24, 21:24 ]
A moje marzenie spelnila zona. Dostalem w prezencie............................................ ASAHIFLEX IA !!!!!!! Z 53 roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

bakulik  Dołączył: 20 Kwi 2013
PiotrB. napisał/a:
Dostalem w prezencie............................................ ASAHIFLEX IA !!!!!!! Z 53 roku!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Podbijam, bo przez łączenie postów pewnie nikt nie zauważył.
 

pszczołowaty  Dołączył: 07 Gru 2009
nie pamiętam, ale to był dobry rok,
ciekawe... co najstarszego kurzy się u Was na półce z logo Pentax :) ktoś przebije Piotra?
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Nie wiem jaki model Asahiflexa dopadł był onego czasu Kiwaczek - organizator PPD w Łebie, aczkolwiek trudno go będzie dopytać, bo już ze dwa lata nie odwiedza forum.
Jednak dowód jest, na jego stronie zdjęcia tym korpusem robił.
http://www.falejczyk.pl/g...x1/galeria.html

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach