Mali  Dołączył: 24 Paź 2007
[lampa] K10D- Problem z lampą błyskową w trybie auto
Witam

Jestem totalnym nowicjuszem fotograficznym. Postaram się przywitać w odpowiednim wątku na forum.

Wracając do tematu:

Mam problem ze świeżo zakupionym K10d :-| Mianowicie lampa błyskowa automatycznie się nie podnosi. W trybie auto, P i innych sama nie próbuje pstrykać. Czytam instrukcje i nic, robie (jak mi się zdaje :mrgreen: wszystko zgodnie z jej poleceniami. Wchodzę do "FN" ustawiam błysk automatyczny, w trybie "zielonym". Bardzo proszę o pomoc, napiszcie co może być przyczyną lub co blokuje lampę. Może ja robie coś źle i dlatego on nie otwiera się samoczynnie :?:

Pozdrawiam ;-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
W K10D lampa nie umie wyskakiwać automatycznie - musisz ją ręcznie otworzyć.
To nie Sony ;-)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Z lewej strony przy lampie guziora musisz nacisnąć, aby otworzyć lampę, a błysk automatyczny to taki, kiedy automatyka aparatu zadecyduje, czy trzeba więcej światła (wyzwoli błysk przy podniesionej lampie) czy wystarczy to co jest (pomimo podniesionej lampy błysku nie będzie)
 
GrzegorzQ  Dołączył: 20 Lut 2007
Marooned napisał/a:
W K10D lampa nie umie wyskakiwać automatycznie - musisz ją ręcznie otworzyć.
To nie Sony ;-)


A ja tak nie umiem zrobić w K100D coby nie wyskakiwała ałtomatycznie :cry:
 

dyptam  Dołączył: 14 Kwi 2007
GrzegorzQ napisał/a:
nie umiem zrobić w K100D coby nie wyskakiwała ałtomatycznie
W naszej kasetce jest odwrotnie w Fn z trybu auto ustawiasz na manual
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Podłączę się w sumie do wątku.
Aż nawet pierwszy raz w instrukcję zajrzałem.. ale nico nie widzu...

Od czego zależy wspomaganie AF przez lampę? Od 2 dni w chacie robole robią nam sajgon, chciałem na wieczną pamiątkę strzelić parę fotek, prawie totalna ciemność w korytarzu.. lampa nie wspomaga. Jeszcze parę dni temu w ruinach sobie chodziłem, było jaśniej a AF było wspomagane. Da się jakoś to wymusić? Bo bez tego nie da się w tak ciemnych warunkach zrobić zdjęcia (manualne ostrzenie totalnie odpada - prawie nic nie widać ;-) )
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Marooned napisał/a:
Od czego zależy wspomaganie AF przez lampę
Od ustawienia przełącznika AF na korpusie. Działa tylko przy AF-S (no i podniesionej lampie 8-) ). Sam miałem zagwozdkę kiedyś... :mrgreen:
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
AF-S... ech.. taki banał :mrgreen:
Dzięki! :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach