Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
[obiektyw] F70-210 - nabytek z e-bay....
no wlasnie przyszedl....
facet lojalnie uprzedzal ze na soczewce jest jakies rozjasnienie....
mi to wyglada znajomo.....ale ciekaw jestem co o tym sadzicie....
:-x - mam nadzieje ze to nie pierwsza moja "Wpadka" przy zakupach....

[ Dodano: 2006-12-13, 20:47 ]
a tu druga fota w macro z brzegu soczewki......

[ Dodano: 2006-12-14, 08:49 ]
kurde nikt nie ma nic do podpowiedzenia ?!?!?
Czy to mozliwe ze elemnt frontowy jest z klejonych soczewek ?????
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dla mnie to pleśń... :-|


Jak nie chce ci sie go dawać do czyszczenia, możesz go przysłać do mnie. Chetnie się zajmę robaczkiem :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos, a zobacz tutaj :
http://usenet.gazeta.pl/u...ws.gazeta.pl%3E

dalem go dzis do serwisu - zastanawiam sie tylko czy nie przeslac tej foty do serwisanta zeby wiedzial co jeszcze zobaczylem bo nie umialem mu tego opisac
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ja w swoim F70-210 pod przednią soczewką mam piękne kółko (?), a raczej okrąg - wygląda jakby ten tubus co się w środku suwa, zostawił ślad - w jakiś nieprawdopodobny sposób.

Na zdjęcia to nie wpływa, ale wartość takiego szkła niestety spada mocno... :(

Za to, wrócił własnie z odgrzybiania mój F135/2.8 - wooo hooo! Daj Boże przymkniętym zumom takiej ostrości, jaką ta bestia ma przy pełnej dziurze.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Za to, wrócił własnie z odgrzybiania mój F135/2.8 - wooo hooo! Daj Boże przymkniętym zumom takiej ostrości, jaką ta bestia ma przy pełnej dziurze.
- i hate you :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
Za to, wrócił własnie z odgrzybiania mój F135/2.8 - wooo hooo! Daj Boże przymkniętym zumom takiej ostrości, jaką ta bestia ma przy pełnej dziurze.


A nie mowilem? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Do tego szybki jest, co? :-)


Cytat
alkos, a zobacz tutaj :
http://usenet.gazeta.pl/u...ws.gazeta.pl%3E


Tez sie tak zastanawialem, i wiem tez ze zazwyczaj grzyb wyglada jak pajeczynka... Ale to co pokazales na 1szym zdjeciu, bardzo przypomina kolonie drobnoustrojow... Chociaz moze i racja - tak czy inaczej jest to do czyszczenia. I nie jest to na pewno rozklejenie soczewek, nie bojsja :-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ja w swoim F70-210 pod przednią soczewką mam piękne kółko (?), a raczej okrąg - wygląda jakby ten tubus co się w środku suwa, zostawił ślad - w jakiś nieprawdopodobny sposób.

serio?? bo ja tez mam takie cos :-/ Przedni element, wiec na zdjecia znaczaco nie wplywa, ale ciezko to bylo przelknac zaraz po zakupie ;] no i nie dalem pozytywa.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
ale numer, l_uka - mam towarzysza niedoli.

aż sfocę i pokażę moje kółko przy najbliższej okazji, żeby odbyć konfrontację :)
 

Zbyszek  Dołączył: 19 Paź 2006
Jacek (Fafniak ?) a powiedzcie gdzie był odgrzybiany ten obiektyw, bo mi się trafiło coś chyba z grzybkiem. I czy gra warta świeczki finansowo. Sprawa dotyczy SMC A 50/1,7. Przednia soczewka - krawędzie i jakiś małe coś na tylnej - prawie centralnie. Fociłem złośliwie pod słonce i nieco gorzej z refleksem wyszedł DA 18-55. Odebrałem przed świętami i cholera mnie jeszcze bierze, grzyby to lubię ale w barszczu.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Zbyszek napisał/a:
Sprawa dotyczy SMC A 50/1,7


jesli A to na pewno warto
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
No ja chyba grzyba nie mialem na tym szkle - byl mocno zatluszczony od wewnatrz (?!?!!?) - teraz jest prawie pieknie - zupelnie pikenie bedzie gdy zrobie jakies foty i bedzie ostro
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
byl mocno zatluszczony od wewnatrz (?!?!!?)

a gdzie czysciles i za ile? u mnie tego jest bardzo malutko i moze nie warto rozbierac? Jak jest z justowaniem szkiel po rozbiorce?
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
dalem do serwisu naprzeciwko MAGMA foto.....facet dodatkowo ujał mnie tym ze wiedzial co to za szkielko :mrgreen:
justowanie po rozebraniu jest operacja standartowa...- tak stwierdzili
podaje dane:
Al. Armii Ludowej 12
tel. 825-35-08
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak napisał/a:
facet dodatkowo ujał mnie tym ze wiedzial co to za szkielko

no prosze :-) SMC :mrgreen:

Fafniak napisał/a:
justowanie po rozebraniu jest operacja standartowa...- tak stwierdzili

hmmm, ciekawe jak bardzo skuteczne to jest ;-)
Swoja droga, z tym zatluszczeniem to niezly numer i czegos podobnego spodziewam sie u mnie - to koleczko u mnie i u Jarka to nie moze byc przypadek :-/
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
l_uka napisał/a:
Swoja droga, z tym zatluszczeniem to niezly numer i czegos podobnego spodziewam się u mnie - to koleczko u mnie i u Jarka to nie moze byc przypadek
- MOZE zastosowano tam jakies smary do .....ekhmmmm dupy ?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Fafniak, masz na myśli wazelinę?
 
SlawekD  Dołączył: 22 Gru 2006
alkos napisał/a:
Fafniak napisał/a:
Za to, wrócił własnie z odgrzybiania mój F135/2.8 - wooo hooo! Daj Boże przymkniętym zumom takiej ostrości, jaką ta bestia ma przy pełnej dziurze.


A nie mowilem? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Do tego szybki jest, co? :-)


Potwierdzam szybkość i ostrość tego obiektywu.
Jeszcze raz dzięki alkos za sprzedaż tego szkła:-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski, - ja tam nie chce wiedziec czego uzywasz :-P :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Odświeżę temat, bo w moje ręce wpadł kolejny SMC-F 70-210, znów z zasyfioną od spodu przednią soczewką. Ki czort?

 
Andee  Dołączył: 19 Gru 2006
Sadze ze faktycznie zastosowano smary do dupy, lub jakis serwis przez ktorego rece przeszly te obiektywy takie smary zastosowal...

Niektore ze smarow maja wlasciwosci plegania lub zawieraja frakcje lotna ktora odparowuje w roznych temperaturach, zwykle sa to temperatury z przedzialu 35-70 stopni, a wiec wystarczy pozostawienie obiektywu na sloncu w pogodny dzien...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach