picasso
[Usunięty]
alkos napisał/a:
... moze jednak DS? Dzieki obsludze lamp w TTLu (a nie tylko w P-TTL) odpadnie ci duzo wydatkow zwiazanych z oswietleniem tego namiotu bezcieniowego... (ale ja się nie znam jakby co, ja pleśniak jestem ;-) )


sprecyzuj te wydatki?
wydaje mi się, że do wyzwolenia żarówek błyskowych wystarczy kostka synchro i przewodami podpiąć nawet jedną z nich. Wystarczy ze aparat wyzwoli żarówki co chyba nie stwarza problemów?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
sprecyzuj te wydatki?


eee... ten tego... mowilem ze sie nie znam ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ds wyzwoli :mrgreen:
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
picasso napisał/a:
kosztuje z kitem 2790 zł to uważam za delikatne przegięcie zwłaszcza, że w saturnie w Warszawie kosztuje 2599zł trochę tego nie rozumiem ale trudno

mimo, że w różnych częściach świata są sklepy o nazwie Saturn to w każdym tym mieście są jakby odrebną firmą w danej firmie, tzn. że nie jest tak, że jest jeden pan, który ustala ceny tylko w każdym sklepie danej sieci ceny ustalane są niezależnie. Nie we wszystkich sieciach tak jest, ale z reguły tak to wygląda.
 
picasso
[Usunięty]
PiotrB. napisał/a:
Ds wyzwoli :mrgreen:



Więc co jest niezbędne żeby wyzwolić zarówki błyskowe powyżej czasu 1/180? Rozumiem, że sama kostka synchro i podpięcie pod nią żarówek nie załatwia sprawy, czasy na pewno będę uzywał większe niz 1/180. Więc?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
picasso napisał/a:
Więc co jest niezbędne żeby wyzwolić zarówki błyskowe powyżej czasu 1/180? Rozumiem, że sama kostka synchro i podpięcie pod nią żarówek nie załatwia sprawy, czasy na pewno będę uzywał większe niz 1/180. Więc?


Masz na mysli np. 1/500? A po co?

(hint: czas trwania blysku to...)
 
Olsen  Dołączył: 14 Gru 2006
tomecki, dzięki za namiary e-mail już poszed
teraz czekam na odpowiedż
 
picasso
[Usunięty]
alkos napisał/a:
picasso napisał/a:
Więc co jest niezbędne żeby wyzwolić zarówki błyskowe powyżej czasu 1/180? Rozumiem, że sama kostka synchro i podpięcie pod nią żarówek nie załatwia sprawy, czasy na pewno będę uzywał większe niz 1/180. Więc?


Masz na mysli np. 1/500? A po co?

(hint: czas trwania blysku to...)




No na przykład 1/500 albo więcej, tak czas trwania błysku to ileś tam.... ale chodzi o to, że żarówki nie mają możliwości regulacji siły błysku, a gdy będe chciał uzyskać małą głębię ostrości to mi przepali na amen po prostu. Więc wolał bym ten problem rozwiązać wcześniej :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Ale migawki szczelinowej na czasie krótszym niż synchro (1/180), z zewnętrznymi lampami nie obsługującymi P-TTL/HSS nie zsychnronizujesz.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ale przeciez sa lampy z regulacja. Kupujesz dwie/trzy takie: http://www.funsports.pl/ , model CY100MR i masz plynna ustawność od 1/1 do 1/8 mocy błysku.

Poza tym, zgodnie z tym co powiedzial Jarek, wolalbym dwie lampy blyskowe z PTTL. Duuuuzo wiecej swobody i mozliwosci.
 
picasso
[Usunięty]
No tak ale na dzień dzisiejszy muszę użyć tego co mam. Wiem, że są lampy z regulacją ale ich narazie nie mam i w zasadzie jeszcze nie potrzebuję to są po prostu koszta.

W praktyce chce uzyskać tak:
Możliwość wyzwolenia żarówek błyskowych po nacisnieciu spustu migawki czy tutaj jest jakiś problem z k100d?
Obiekt ma być oswietlony z lamp, przesłona się zamyka i fruuu...
Gdy światła za dużo to co innego pozostaje poza przymknięciem przysłony jak nie operowanie czasem?
Do tej pory robiłem tak, że fz20 wyzwalał żarówki za pomocą jakiejś tandetnej lampy zewnętrznej błyskiem, jeżeli przepalało to ustawiałem odpowiednio mniejszy czas i nie było problemu.
Czy w praktryce nie będzie tak, że zmniejszając czas mimo wszystko światła wpadnie mniej i efekt pomimo amatorskeigo prosecu oświetlania będzie oczekiwany?
Żarówki mają czas trwania błysku na poziomie 1/1000.

O błyskaniu mówie z perspektywy laika bo jeszcze nie ogarnąłem wszystkich kwestii synchronizacji i tego co to w praktyce w danym momencie daje.
Po prostu chce błysk :) i nie przepalone zdjęcie.

tylko mnie nie linczować za amatorszczyznę please 8-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Hybrydą (Canion S2) też da radę (chyba?):

http://dan.kom.pl/monolith.jpg
http://dan.kom.pl/daiwa.jpg

Jeśli chodzi o Twoje pytania, to K100D wystarczy do podstawowych packshotow. Tam gdzie jest wymagana super jakość, używa sie średniego formatu.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:

http://dan.kom.pl/monolith.jpg
http://dan.kom.pl/daiwa.jpg


Oooooo, jakie ladne! :-)

Zdradzisz warunki tłowo-świetlne? :-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Zarowka mleczna 60 w, namiot bezcieniowy, tlo czarne zamszowe, pleksa czarna, blendy z bialych i czarnych kartonikow. No i kombinowanie - bez tego nie da rady :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Czarna blenda???
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Zarowka mleczna 60 w


No i to jest najlepsza odpowiedz na pytanie zadane w tym watku :-)
 
picasso
[Usunięty]
hmmmm ale nie starajcie mi się udowodnić, że hybrydą można czy tez nie, lub żebym kupił hybrydę czy kompakta bo ja hybrydę mam i znam jej ograniczenia w praktyce i zaczynam się czuć dziwnie czytając odpowiedzi na moje laickie pytania odnośnie błysku.

Chcę lustro do zastosowań ogólnych, a że przy okazji chcę użyć lustra do stołu bezcieniowego i projektu to co innego, chce mieć komfort dobierania szkieł, i chce rozwiać wątpliwości :-D chcę mieć użyteczny zakres wysokich iso chce po ludzku widzieć co ftografuję.
Narazie to mam takie wrażenie, że hmm no nie wiem może za mocne określenie ale usiłuje sie mnie między wierszami zniechęcić do lustra :) i jednocześnie udowodnić, że hybryda to jednak jest dobra rzecz co mnie dziwi i zarazem zaskakuje bo nie o to chodzi.

Chodzi o wejście w system, wybór lustra i dporowadzeniu do współpracy w tym wypadku k100d z żarówkami błyskowymi lub określenei czy się da czy nie. Jutro będę w Krakowie dlatego pilno mi do rozwiania wątpliwości technicznych jakimi aktualnie jest kwestia wyzwalania żarówek BL-7000 przez k100d. :-B
 

hamster  Dołączył: 11 Paź 2006
Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się że o wiele szybciej znajdziejsz lampę z regulacją siły błysku i nawet zoomem niż z synchro z krótkim czasami. Dlatego do małego studia gdzie będzie czas by wszystko sobie poustawiać albo powtórzyć zdjęcie to nie powinno być problemu.

Gorzej jeśli fotografujesz jakąś akcję; chcesz by automatyka działała bardzo sprawnie a lampa miała wysoki iloraz inteligencji. Trzeba się wtedy zdać na P-TTL. Tutaj masz niewiele egzemplarzy i jest drogo.

Pentax 540 FGZ - ma wszystko - mocna
Pentax 360 FGZ - ma wszystko (prawie) - słabsza
Sigma 500 Super - ma dużo - mocna - ma problemy z k100d i k10d
Sigma 500 ST - ma mało - mocna - problemy jak wyżej
Tumax 386 / Soligor (coś tam) - podobno obsługuje p-ttl i coś tam ma

Ja właśnie przeszedłem na szczaw z makaronem i kupuję 360 FGZ
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Olsen napisał/a:
tomecki, dzięki za namiary e-mail już poszed

tylko żebyś później mnie nie przeklinał :-P ja gościa nie znam, poprostu mi się przypomniało co oferował, ale pamiętam że coś pisał o osobistym odbiorze także chyba wszystko może być ok.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
picasso napisał/a:
Narazie to mam takie wrażenie, że hmm no nie wiem może za mocne określenie ale usiłuje się mnie między wierszami zniechęcić do lustra :) i jednocześnie udowodnić, że hybryda to jednak jest dobra rzecz co mnie dziwi i zarazem zaskakuje bo nie o to chodzi

Mam wrażenie, że nie dokładnie przeczytałeś to co wszyscy napisali. Nikt Cię nie chce zniechęcać tylko uświadomić z czym musisz się liczyć w przypadku przesiadki na lustro.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach