dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Rzutnik do slajdow
Witam,

Chce kupic rzutnik, coby slajdy sobie poogladac. Nie jestem w temacie, wiec prosze o rady:
- jaki tani i przyzwoity
- biala sciana do rzucania wystarczy?

Na razie tyle.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dowolny niewschodni, najlepiej z dobrym obiektywem. Np. jakis Braun z oddzielnie upolowanym Ultralitem :-) Aha - zastanow sie jeszcze czy chcesz 150 czy 250w... Jak masz duuuzy pokoj to raczej druga opcja :)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Leica Pradovit + Colorplan 90/2.5 (CF). Podobno na e*.de da sie wyhaczyć niedrogo - w cyfrowej erze takie rzeczy się zdarzają.

Powiem tylko, że teraz mam Colorplana 90/2.5 (nie CF), i jak porównałem go do Kodakowego "kita", nazwy nie pomnę (Ektanar?), to mi się dziwnie zrobiło.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Czyli w jaki przedzial cenowy powinienem celowac, zeby dorwac cos ciekawego?

Co to CF?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
dan napisał/a:
Czyli w jaki przedzial cenowy powinienem celowac, zeby dorwac cos ciekawego?

Nie mam pojęcia, jak ceny się kształtują w Europie. Strzelam w kilkaset złotych (ale wybrnąłem).
dan napisał/a:
Co to CF?

Curved Field. Obiektyw z takim oznaczeniem, w intencji niemieckich inżynierów, ma dobrze (ostro) wyświetlać wygięte slajdy. Czyli każde zaramkowane bez szybek :)

Ja mam bez CF, i nie narzekam, czasami się ostrość rozjeżdża między rogami a środkiem, ale nie narzekam, obyśmy tylko zdrowi byli.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
To ja inne laickie pytanie zadam, bo chętnie bym wymienił obiektyw w moim rzutniku. Czy obiektywy do rzutników mają jakiś standardowy gwint i wszystko do wszytkiego pasuje, czy jest jak z bagnetami w lustrzankach?
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Niestety nie. A jaki masz?
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Powiem tylko, że teraz mam Colorplana 90/2.5 (nie CF), i jak porównałem go do Kodakowego "kita", nazwy nie pomnę (Ektanar?), to mi się dziwnie zrobiło.


Na jakim ekranie porownywales??

Pzdr
Spinner

[ Dodano: 2006-12-14, 23:09 ]
alkos napisał/a:
Niestety nie. A jaki masz?


Do Paximatow Brauna Colorplan podejdzie??

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Do Paximatow Brauna Colorplan podejdzie??


Do paximatow podejdą Ultrality. Tez najwyższa półka, nie ma co kopii kruszyć o czerwony znaczek ;-)
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
Jarek Dabrowski napisał/a:
Powiem tylko, że teraz mam Colorplana 90/2.5 (nie CF), i jak porównałem go do Kodakowego "kita", nazwy nie pomnę (Ektanar?), to mi się dziwnie zrobiło.

Na jakim ekranie porownywales??

Na... ścianie. Ale warunki były takie same. Najpierw wsadziłem do rzutnika tego Kodaka, a później Colorplana.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
alkos napisał/a:
Niestety nie. A jaki masz?


Reflectę. Oznaczenia nie pamiętam.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
PiotrR napisał/a:
Reflectę. Oznaczenia nie pamiętam.


Aj, to nie znam do niej "lepszych" obietywów... Chociaz nie powinno byc zle, szczegolnie jesli masz wersje (85?)90/2.4 MC... Szczerze, to na kitowym obiektywie od Brauna widzialem ziarno z Velvii...
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Problemem jest ekran, cholernie ziarniste sa i mi osobiscie psuja cala radosc ogladania - a sciany ostatnio juz ciezko u mnie biala znalezc...;-)

BTW - mam w swoim Braunie Super-Paxon 85/2,8 MC - ktos wie co to warte?? I czym to mozna zamienic?? Co to za "ultralajty" Alkos chwalisz?

Pzdr
Spinner
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Spinner napisał/a:
BTW - mam w swoim Braunie Super-Paxon 85/2,8 MC - ktos wie co to warte?? I czym to mozna zamienic?? Co to za "ultralajty" Alkos chwalisz?


Wlasnie takiego mialem, i nie mialem motywacji zeby doplacac do ultralita. Ale te chwalone sa baaardzo, szczegolnie 90/2.4 i szerokokatny 55/2,8 ... http://www.braun-phototec...r/objektive.htm

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach