fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
Dodam jeszcze jedno, coby nie wszystko do jednego worka wrzucać, co jest związane z Krokusami.
Krokusów jest conajmniej kilkanaście typów, sam się kiedyś przymierzałem do wymiany na Opemusa lub Dursta mojego 69S ale stosunek ceny do jakości spowodował, że używam go do tej pory i zamierzam w przyszłości również go używać.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
jeśli chodzi o Dursta czy Kaisera czy inne wynalazki mniej u nas popularne to jest ten ból, że elementy do wymiany albo akcesoria (typu: dodatkowe ramki itp.) są u nas praktycznie bardzo rzadko spotykane a i samych powiększalników dużo nie jest - trzeba polować (chociaż ostatnio jak zauważyłem jest z tym jednak łatwiej niż np. jeszcze w marcu-kwietniu kiedys sam powiększalnika dla siebie szukałem)

Na kółku fotograficznym, jak już gdzieś kiedyś wspomniałem w jakimś wątku, najprzyjemniej robiło mi się odbitki właśnie na 69s
 

rytmisk  Dołączył: 23 Paź 2006
rozumiem, że 69s jest dobry w stosunku jakośc/cena... sam powiększalnik można kupić powiedzmy w okolicach 100 zł

ale...

ostatnio na ebayu poszedł komplet : powiekszalnik durst z kolorową głowicą + el-nikkor , dwa koreksy, lampa ciemniowa , maskownica , zegar , 3 kuwety , menzurki za około 200 zł doliczając do tego koszt przesyłki wychodzi w granicach 280 zl

wydaje mi się że za taką kwote jest to opłacalne , chyba że się myle ....
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
rytmisk napisał/a:
wydaje mi się że za taką kwote jest to opłacalne , chyba że się myle ....


opłacalne? 10 lat temu to byłaby kradzież... :mrgreen:
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
rytmisk napisał/a:
wydaje mi się że za taką kwote jest to opłacalne , chyba że się myle ....


Cena kładzie.....
 

kiwaczek  Dołączył: 25 Kwi 2006
69s to był naprawdę dobry powiększalnik. Zwłaszcza dla młodocianych fotoamatorów. Na kółku fotograficznym stał w kąciku, a pan prowadzący kazał nam robić na starym Krokusie - beczce. Ale czasami dawało radę usiąść przy 69s. Komfort pracy zdecydowanie wyższy :D

A się pochwalę, że udało mi się ostatnio kupić powiekszalnik Magnifax. I zamierzam znów sobie zrobić ciemnię. Żebym tylko jeszcze miał gdzie....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach