sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Wersja beta Photoshop CS3
Cytat
Już jutro 15 grudnia 2006 firma Adobe udostępni na swoich stronach testową wersję najnowszej flagowej aplikacji do obróbki zdjęć Photoshop CS3. Beta będzie dostępna w wersji na komputery Macintosh z procesorami Intel lub PowerPC, a także na komputery z Windows XP i Vista. [źródło: http://www.fotopolis.pl/index.php?n=5201]
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
O, fajnie, akurat mi się trial CS2 kończy.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
sołtys, - fajnie ...:) moze za jakies 200$ bedzie mozna upgrade zrobic z wersji CS ????
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
całe dwa dni będę mogła legalnie korzystać z CS3 :D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Na temat pierwszego spojrzenia dotyczącego CS3 można przeczytać tu -> http://www.digit.pl/news/...03967&sidebar=1
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
nie wiem, o co chodzi z tymi dwoma dniami... na stronie było coś o dwóch dniach, teraz nowy PS CS3 też coś tam wyświetla, ale, mniejsza z tym... przede wszystkim, o wiele szybciej się odpala, wydaje mi się, że szybciej generalnie działa :)

przyjemny i intuicyjny, zwłaszcza filtr black&white podoba mi się :)
a lupka w bridgu zachowuje się podobnie jak lupka w aperture :D /co prawda, bridge sugerował mi zmianę systemu na win XP :P/
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Jestem ciekaw kiedy firma Adobe ocknie się, że epoka kamienia łupanego już dawno się skończyła i poprawi swój koszmarny interfejs doprowadzając go do stanu użyteczności. Latające okienka zasłaniające obrabiany obraz były może trendy za czasów Win3.11 ale świat idzie naprzód, a Adobe ciągle nie umie się dostosować i sprawia, że ich programy przyprawiają o konwulsje przy pracy.
Na szczęście są alternatywy i to jest piękne.

[zdaję sobie sprawę, że przez ten post mogę stać się celem ataków wyznawców Jedynego Słusznego Programu, ale Mercedesów też nie lubię ani Canonów - musi być równowaga na tym świecie]
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marooned, a możesz rozwinąć swą myśl? Jak dla mnie bowiem interfejs Adobe jest idealny i nie spotkałem jeszcze programu, który pod tym względem zbliżyłby się do funkcjonalności chociażby Photoshopa.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dokładnie - za michem...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
...dopisuję się, i dodam, że dla mnie kolejne etapy obróbki zestawu Bridge--ACR--PS to wprost ideał.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Photoshop bardzo mi się podoba, jest wygodny w użytkowaniu, sporo bajerów i innych udogodnień, które trudno znaleźć w innych programach, ale cena zabija - poza tym zrezygnowałem z Windowsa i całkowicie przeszedłem na Linuksa a pod nim z softem do grafiki był zawsze mniejszy albo większy problem.
Ostatnio zakupiłem bardzo ciekawy program PIXEL - żeby było ciekawie jest bardzo zbliżony wyglądem do PS-a, praktycznie większość skrótów klawiszowych działa - fakt daleko mu jeszcze do funkcjonalności PS-a, ale zdecydowanie jest szybszy. Jak się z nim trochę zaznajomię postaram się go opisać dokładniej.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
heh, do przewidzenia to było :)
ino, że ja myśl swą rozwinąłem - latające i zasłaniające obrabiany obraz okna to szczyt jaki można osiągnąć aby wkurzyć użytkownika. Dla mnie ideałem są dockbary, które zmniejszając rozmiar roboczy okna [przy rozwiniętych dockbarach] nie powodują przysłaniania obrazu. W PS pamiętam, że zawsze trzeba było co chwila przesuwać wszędobylskie okienka, brr..

no ale co kto lubi, nie neguję przecież fakira, że lubi spać na kłującym łożu :) i wojenek też wszczynać nie chcę - wyraziłem po prostu swoje odmienne [od ogółu] zdanie :-B
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przemas, czy owa szybkość przekłada się na pracę z dużymi plikami? Pamiętam, jedną z moich nieszczęścliwych przygód z Gimpem tyczyła właśnie pracy przy więcej ważącym obrazku. Porażka.

[ Dodano: 2006-12-20, 13:19 ]
Marooned, jaka wojenka? To, o czym piszesz może mieć rzeczywiście miejsca na mniejszym monitorze. Ale znów od czego jest przycisk TAB. Poza tym, palety MUSZĄ być, chociażby po to, by na bieżąco sprawdzać wartości numeryczne kolorów czy zarządzać warstwami.

 

grub  Dołączył: 22 Mar 2006
marooned - tez myslalem tak jak Ty, zanim nie nauczylem sie uzywac tego programu. obsluga jest rewelacyjnie wygodna.
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Michu, na razie jeszcze nie testowałem dużych plików (program mam od wczoraj - brakło czasu). Co do zajmowania miejsca różnych palet i tym podobnych minimalizuje sie do pojedynczego paska to raz a dwa ma twz przełącznik obszarów roboczych cos takiego jak w linuksie. Nie testowałem jeszcze wszystkiego - postaram się dzis wieczorem wrzucic screena jakiego :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
O! Przemas widzisz - screenprinty mile widziane. Toto jest też na windę, czy tylko pod pingłini?
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Michu - jak potrzeba, to wrzucam rozdziałkę 2048x1536 - za mała? ;)
I nie chodzi mi o to, by wszystko ukryć. Posłużę się przykładem Photopainta, którego używam - tam mogę mieć palety, narzędzia, etc etc.. a nadal widzę 100% obrazu, nic nie jest zasłonięte - i w sumie tylko to mnie tak bardzo drażni.

Można dziwnie na mnie patrzeć, że "czepiam się szczegółów", ale to właśnie one sprawiają, że mam do czegoś awersję.

To samo z Canonami - zacząłem być ich prawie śmiertelnym wrogiem jak zobaczyłem, jak olewają klientów - zamiast udostępniać pamięć jako dysk wymienny trzeba używać dziwnych programów i fotki zasysa się jednostronnie, jak ze skanera. Drobiazg, prawda? W końcu aparat to nie dysk przenośny - ma robić dobre zdjęcia. A jednak ten drobiazg skutecznie zrobił ze mnie przeciwnika tej firmy.

Może tak po prostu mam - mój pech :-)
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Michu, to jest na wszystko co tylko może być użyteczne: Linux(FreeBSD, Ubuntu, Debian i inne), Winda, Beos, MacOS, itp :) Postaram sie powrzucac screeny z mojego a jakiekolwiek masz na stronie www.pixel.info.pl - dział zrzuty ekranu :)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Ja to widze w ten sposob:
Adobe PS kierowany jest do zawodowcow, lub zaawansowanych amatorow. Te dwie frakcje uzytkownikow dysponuja odpowiednim sprzetem, tj. dwoma moniotrami (jeden na obraz, drugi na paletki) lub jednym wystarczajaco duzym (rozdzialka 1600x1200 spokojnie wystarcza do wyswietlania paletek i obrazu na jednym ekranie, tzn. amatorom najczesciej wystarcza).

Sam workflow w tym programie jest dla mnie swietny. A ze drogi? Zalezy dla kogo...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Marooned, jak wyskalujesz odpowiedno obrazek i paletki, to wszystko się mieści obok siebie i w całości, nawet w rozdzielczości 1024x768.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach