Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marooned, teraz już nie kumam. Jak Ci mogą palety zasłaniać obraz w Szopie, podczas gdy w Photopaincie już nie? Grzebie w jednym i (niestety) drugim. Osobiście uważam zresztą, że PhotoPaint jest jedynym sensownym konkurentem dla Szopa i to nie tylko obsługę CMYKa mam na myśli.
W Szopie jeżeli masz obrazek na całym obszarze roboczym, to wystarczy wcisnąć "F", by dopasować do palet, czy nadać odpowiedni wymiar roboczy.
Jeżeli zaśchodzi o wygodę pracy, to jak dla mnie problemy zasłaniania pracy paletami to pikuś w porównaniu do możliwości, jakie oferują krzywe. Ani PhotoPaint (wersja 9.0) ani GIMP (v2..) nie oferowały takiej możliwości manipulowania curvesami, jak Szop.
Przemas, dzięki. Zaraz obejrzę tę stronę, ściągnę i podzielę się wrażeniami.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Michu - nie zasłaniają, bo w PP wszystko jest doklejone, jedno do drugiego. Jak dodam dockbara to obszar roboczy się zmniejszy - w PS jak dodam okienko narzędziowe, to przysłoni ono obszar roboczy - i o to mi chodzi.

zorzyk - widzisz, "jak wyskalujesz odpowiednio obrazek i paletki" - a ja jednak wolę zawsze kliknąć na guzik "maximize" i mieć wsio automatycznie.

Ostatnia wersja PS jaką używałem, to jakoś wykradziona beta "Venus in furs" [genialne logo], to było dawno temu.. może teraz jakoś łatwiej jest, ale po screenach widzę, że niewiele się zmieniło w tej kwestii. A PP mam 10 i 12 [zależnie od kompa].

Dla moich amatorskich potrzeb jest wyśmienity.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marooned, ale ja nadal nie rozumiem o czy Ty rozmawiasz. PP ma to rozwiązane tragicznie - jedna paleta, cały bok zawalony. Szop ma wszystko poukładane w taki sposób, że najważniejsze narzędzia masz pod ręką, możesz w dodatku nimi manipulować dostosowyjąc obszar roboczy do własnych upodobań. Chcesz obrazek na całą powierzchnię ekranu, wciskasz "F" potem TAB - chociaż ja nigdy z tego nie stosuję - wolę powiększać/pomniejszać samą pracę ctrl+spacja / ctrl+alt+spacja lub otworzyć sobie drugi widok w nowym oknie. Uwierz mi - sprawę podglądu Szop ma rozwiązną wzorcowo - gdyby mi brakowało miejsca, poprostu zainwestowałbym w drugi monitor, na którym miałbym powielony obraz pracy.
Zresztą spójrz na to:

i napisz mi, co Ci nie pasuje w owym podglądzie?

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Michu napisał/a:
co Ci nie pasuje w owym podglądzie?
-eee...ci faceci ? :-P
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Michu, a którędy to mżna taki kolor tła/ramek uzyskać?????? :shock:

[ Dodano: 2006-12-20, 16:34 ]
aaaa, chyba że to CS3......
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zorzyk, - to raczej nakladka systemowa.....albo michu sam wszystko przerobil....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Żorż???
Aaa... Mam po prostu tak ustawioną Windę. A Szop to jedynie CS.
Fafniak. Faceci powiadasz... OKO - masz rację, powinienem dać inny obrazek. Chociaż nIe wiem, czy znajdę odpowiednio duże zdjęcie poseł Hojarskiej.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Michu, ten szary, w Windzie, to 128,128,128? Czy ciemniejszy?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Trafiłeś.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Heh, ma się tą wprawę - jak się ma dookoła ludzi o skórze w takich kolorach, co się nawet w ProPhotoRGB nie mieszczą.
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
ok, ja się wycofuję z wątku - podejrzewałem ostrą reakcję, test socjologiczny się potwierdził, eot :)
to jak przekonywanie, że linux czy windows jest lepsze - jest po prostu inne

miłej pracy w PS życzę :-)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Marooned - masz całkowitą rację. Wszystko zależy od upodobań.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Całkiem nie na temat, czyli w normie: kolory elementów GUI zmienia się _na_piechote_ :evil: w rejestrze w kluczu
HKEY_CURRENT_USER | Control Panel | Colors |.....
Znacie moze jakieś narzędzie do tego, żeby to nie był astrzelanka do kolorów?

[ Dodano: 2006-12-20, 18:34 ]
Qrde, człowiek się uczy całe życie: Właściwości Ekran / Wyglad / Zaawansowane i.... coś tam można w kolorach mieszac (byłem pewien, że w W98 takie cuś było dostępne). Zaraz sobie pomaluję moje okienka XPerymentalnie ;-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
aaa u MJ: http://theonlinephotographer.blogspot.com/ można znaleźć porcje sznurków do recenzji użytkowników CS3
-------------------------------------

Przemas, no wreszcie ktoś z moich okolic się na naszym forum pojawił :mrgreen: przyznam szczerze, że nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak CO-ARTO TEAM co mnie mocno zaciekawiło zwłaszcza jeśli chodzi o organizowane plenerki :mrgreen: ... zabieram się do przeglądnięcia waszego forum no iii rejestracji, jeśli oczywiście można się do Waszej społeczności dołączyć ... ale się ciesze, że coś takiego w mojej okolicy istnieje :-) :-D :mrgreen:
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
sołtys, Zapraszamy jak najbardziej :) Wąchock nie daleko :)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przemas, to jeszcze dodam, żeby zbytnio OT nie robić, że właśnie przeglądam galerie heodesa (http://www.heodes.neostrada.pl/galeria/index.htm - zwłaszcza dział "Świętokrzyskie klimaty") ii jestem pod wrażeniem :roll: a jednocześnie pokazał na zdjęciach to wszystko co sprawiło, że po studiach wróciłem w nasze świętokrzyskie strony, bo stwierdziłem, że tu właśnie jest moje miejsce na ziemi - właśnie to wszystko co mnie tu trzyma zawarte jest w tych zdjęciach :shock: :roll:
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
A o to obiecane screenshoty z Pixela:
1

2

3
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Przemas napisał/a:
A o to obiecane screenshoty z Pixela:
1

aaa na zdjęciu dworzec, z którego jeździłem sobie na studia i na który ze studiów wracałem ... no ale dobrze już, ostatni mój OT w tym wątku ....
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
aaa u MJ: http://theonlinephotographer.blogspot.com/ można znaleźć porcje sznurków do recenzji użytkowników CS3
Mi akurat otworzyło się na zdjęciu Carego Granta i Ingrid Bergman, z czego akurat się cieszę niezmiernie, bowiem uważam że to o wiele bardziej interesujące (to chyba najpiękniejsza aktorka w dziejach kinematografii - kto widział Casablankę i Komu bije dzwon wie, o czym piszę).
Przemas, ściągnąłem i zainstalowałem. Nie miałem jednak czasu pomajstrować. Miła jest obsługa CMYKa. Później sprawdzę jak działa.
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
O dwóch monitorach już kiedyś pisałem. A wracając do porównać mnie na przykład w produktach corela denerwuje, że nie mogę z paletkami wyjechać na drugi monitor... W PS-ie za to denerwujące jest to, że o ile można łatwo zmieścić całe zdjęcie wykorzystując całą szerokość między toolbarem a paletkami (ctrl+0) to nie da się w łatwy sposób maksymalnie powiększyć obszaru roboczego tak aby wykorzystał wolne miejsce miedzy wspomnianymi wcześniej "zasłaniaczami" i równocześnie całą wysokość. Jedyne rozwiązanie jakie znam to zmniejszenie okna programu i ustawienie paletek poza tym oknem - wtedy wystarczy zmaksymalizować okienko obrazka.
No chyba że w jednym i drugim przypadku czegoś nie wiem to chętnie się dowiem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach