ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
[ares2k] moje fotki do oceny....
....oto moje fotki do oceny. Bardzo lubie focic ptaki i roslinki wkrotce sie wezme za inne tematy. W 90% przypadkow nie urzywam programow graficznych do obrobki zdjec bo niemam na to czasu, czasem tylko urzywam autopoziomow z PP lub lekko podbijam kontrast i jasnosc w PPL. Wszystki fotki to jpg z K100D.
I co wy na to?
SOLIGOR 250/4.5
1

2

3

4

SMC 55/1.8
4

5

6

7


8

SONNAR 135/3.5
9

10

11

12
portret z obiktywu chinon 50/1.7

teraz coz z SMC A 50/2.8 MACRO - pieknie rysuje:)
13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

i co Wy na to?
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
4 ,16 ,17 podobają mi się
 
czarekk  Dołączył: 03 Lip 2007
Podoba mi się 12.

[ Dodano: 2009-04-05, 18:34 ]
Zreszta reszta tez jest fajna
 

seele  Dołączył: 07 Mar 2007
Moje typy to 3, 4, 13 i 25 - liczba dodatkowa 27
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
Zdjęcia natury raczej nie trudno porobić, tutaj są ładne ale jedynie 27 jakoś bardziej przykuło moją uwagę. Za to portret (zdj. 12) pierwsza klasa :) Pewnie to niezamierzone, ale tak mi się Wędrowycz przypomniał :-B
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
portret jak najbardziej zamierzony:) jak bede mial cos wiecej wo wrzuce
 
MichalR
[Usunięty]
Ladnie pracuja kadry, choc imho brakuje tym fotkom kontrastu. mam wrazenie ze skrywaja sie za mgielka, choc moze to zamierzony efekt.

pozdrawiam
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
ares2k napisał/a:
portret jak najbardziej zamierzony:)
Tzn że stylizowany na Wędrowycza?
 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Witaj.Twoje fotki jakoś mnie nie zachwyciły,ogólnie to centralne kadry i pstryki testowe.Jak inaczej powiedzieć o fotach 13,14,15?Większości zdjęć nie wstawiłbym do oceny pomimo,że ja też robię dużo gniotów.Z całości co tu dałeś to zainteresowały mnie 9 i 12.Jeszcze jedno na koniec ,wg.mnie to przesadziłeś z ilością zdjęć(komu się będzie chciało to oglądać a co dopiero komentować).Wstawiasz fotki,żeby się dowiedzieć co robisz dobrze a co źle,lepiej dawaj jednorazowo 2 no 3,wtedy możesz liczyć na "uczciwą ocenę".Nie chodzi o to kto da więcej tylko o jakość.Moja rada,zrób zdjęcie,oglądaj przez tydzień na kompie,jeśli po tym czasie dalej będziesz przekonany,że jest dobre wrzucaj do "Fotografie do oceny".
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
rzeczywiscie zdjecia nie ktore sa jak za mgielka ale to dlatego ze sa to jpg z puszki, w ppl jest taka opcja auto image fix slight i jak jej urzywam to ta mgielka znika. fotki nie sa stylizowane na Wedrowicza dzieki Tobie Desmond dowiedzialem sie ze taki fotograf istnieje....
do andrzejb wiem ze dalem duzo fot ale to dlatego ze sie do tego zbieralem par miesiecy to co dalem uwazam za fotki ok. Nastepnym razem dam mniej fot - teraz bylo tyle bo mi sie skumulowaly z paru miesiecy:)
 
Desmond  Dołączył: 07 Paź 2008
ares2k napisał/a:
fotki nie sa stylizowane na Wedrowicza dzieki Tobie Desmond dowiedzialem sie ze taki fotograf istnieje....
OWNED :shock:

[edit]
Jakub Wędrowycz to taki bohater-egzorycsta-producent alkoholi różnego rodzaju, z książek Andrzeja Pilipiuka

 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
ares2k napisał/a:
fotki nie sa stylizowane na Wedrowicza dzieki Tobie Desmond dowiedzialem sie ze taki fotograf istnieje....


:shock: :shock: :shock: :-> :-) :-D :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Chłopie, wrzuć w wyszukiwarkę "Wędrowycz" i "Pilipiuk". A jak już załapiesz ocb, to serdecznie polecam lekturę na ten temat, bo warto :mrgreen:

 

andrzejb  Dołączył: 25 Gru 2008
Nie przejmuj się moją pisaniną,głowa do góry.Popatrz jeszcze raz i powiedz,ale tak uczciwie,że kadry 13,14 i 15 są fajne.Teraz jeszcze zauważyłem,że masz dwie foty o nr.4.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Tylko 12. Reszta do zapomnienia. Kilka ostatnich mi się nie pokazuje.
Ta 12 to jednak bardzo oklepany temat, trochę "samograj" i trzeba powiedzieć, że na tle setek podobnych portretów eksponujących "zmęczenie życiem" niczym szczególnym się nie wyróżnia. Ale jest bardzo poprawne technicznie. Może kolory nie do końca konweniują - lepiej chyba by było robić czarno-białe.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
//fotki nie sa stylizowane na Wedrowicza dzieki Tobie Desmond
//dowiedzialem sie ze taki fotograf istnieje....

//o_O :evilsmile: 8-)
//http://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_W%C4%99drowycz


edit:
nie no, nie wierze, ubiegli mnie, oszukali mnie, banda decydentow...

swoja droga, pan na zdjeciu jest o zbyt łagodnej fizjonomii, by go z Jakubem pomylic.
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
jeszcze 2 mam
28

29
mucha macro przepraszam za brudna matryce...
 

blastaman  Dołączył: 06 Sty 2009
Ładna 4, 11- bardzo dobra kolorystyka, 29 - niostre, a przy takiem makro to podstawa.
Galeryjkę bardzo przyjemnie się ogląda :P
 

andy68  Dołączył: 11 Wrz 2008
makro to nie moja działka, za duzo zdjec i monotematycznie jak dla mnie , a na 29 widac kurz na matrycy? no i ta mucha jest chyba najlepsza bo prawie nie widac fantastycznego podpisu
 

moonwalker_lw  Dołączył: 11 Mar 2009
Witam ares2k i pozostałych.

Na początek mam ogólną uwagę - proponuje aby oceniając fotki wpisywać dlaczego na TAK i dlaczego na NIE, bo co to za informacja np. 1,2,3 - TAK; 7 - MOŻE.
Wątek chyba jest po to aby dowiedzieć się jak fotki są odbierane, ale również żeby się czegoś nauczyć. Proponuję wpisywać dlaczego coś jest na TAK lub na NIE.
Drugie moje spostrzeżenie to że 80% ocen dotyczy jakości zdjęcia, a przecież czasami jakość nie jest najlepsza, ale koncepcja jak najardziej.

A teraz do rzeczy :-) . podobają mi się szczególnie:
- 4 - za humor. Przy pierwszym spojrzeniu wydaje się, że głowa wystaje przez szczeble w płocie.
- 13 - wygląda jak lecący ptak lub wąż przed atakiem (nawet jeśli nie zamierzone)
- 16 - za kontrast i właśnie miękkość (kto powiedział, że każde zdjęcie musi być żyleta?). Tutaj to pasuje.

Z uwag: faktycznie prawie wszystkie zdjęcia są lekko rozmyte, a chyba przy zdjęciach makro nie zawsze jest to celem.

Ostatnia uwaga ogólna: zastanawia się nad założeniem wątku ze zdjęciam do oceny, dla tych którzy nie lubią zbytniej późniejszej ingerencji w programach. Ciekaw jestem co Wy na to?

[ Dodano: 2009-04-06, 19:55 ]
ares2k, a i za dużo zdjęć, ale ja zrobiłem dokładnie ten sam błąd ;-) . pozdrawiam.
 

ares2k  Dołączył: 19 Lip 2008
moje nowe fotki z mala modelka:)
30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

co wy na to?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach