kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Wieszak do tła
Kupiłem na Allegro kilka teł fotograficznych i stanąłem przed dylematem jak je powiesić. Planowałem na karniszu ale miejsce okazało się mało sprzyjające rozstawieniu lamp, wiec postanowilem coś sklecić na szybko.
Koszt około 35 zł. Wykorzystane 2 rurki teleskopowe do malowania (po 13 zł każda), oraz rurka PCV 1/2 i dwa kolanka.
Jako podstawa dość prymitywnie 5l butle po wodzie mineralnej ze żwirem.

Sorry za jakość zdjęć ale nie miałem dość przestrzeni, żeby wszystko objąć.

Całość wygląda tak.


Mocowanie z rurką PCV.


Super podstawa :oops:


Z zawieszonym tłem.


Może komuś się przyda :-)

Aha, te teleskopowe rurki mają po rozciągnięciu 2 metry maksymalnie (mi to wystarcza) i można je dowolnie regulowac.
 

Palacz  Dołączył: 12 Gru 2008
to moze ja dopiszę ze sobie z takich rurek zrobiłem wersję zwijaną...kupiłem końcówki do rolet okiennych z łańckuszkiem połączyłem rurą pcv no i nawinąłem tło...a te końcówki od rolet do sufitu przykręciłem :mrgreen:
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Palacz, wrzuć fotkę jakąś :-)
 

Palacz  Dołączył: 12 Gru 2008
proszę bardzo :)



 

Lord  Dołączył: 19 Mar 2008
Rewelacyjny pomysł! Nie zajmuje miejsca w kącie, nie przekrzywia się. Można umieścić takie rolki tuż przy ścianie i po rozwinięciu ewentualnie przyczepiać wiszące tło do zaczepów na ścianie, aby nie falowało przy ruchach powietrza.
Sobie skopiuję te pomysły (jeśli mogę) - w przyszłości prawdopodobnie przyda się :)
 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
Palacz, bardzo eleganckie rozwiązanie, ja niestety nie mam za bardzo miejsca w którym móglbym to na stałe podczepić, ale jak się znajdzie to pewnie wykorzystam twoje rozwiązanie :-B
 

Palacz  Dołączył: 12 Gru 2008
to miłego kopiowania :-B

...jeszcze dodam że kosztowało mnie to około 50 zł ...najdrożej wychodzą te końcówki od rolet ale jak się poszuka to moze i taniej się uda, ja to w obi wszystko kupowałem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach