mahatman
[Usunięty]
  Gdzie najlepiej kupić Pentaxa 67II?
Gdzie najlepiej i w jakiej cenie można kupić Pentaxa 67II najlepiej z obiektywem 90mm LS :)
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
na amerykańskim ebay'u oczywiście ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
mahatman, - europa - wychodzi dosc drogo
USA - dosc "rozsadne" ceny - pozostaje kwestia transportu
(w tym roku MUSZE sciagnac 6x7 bo mój staruszek ledwie zipie)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
mahatman napisał/a:
Pentaxa 67II z obiektywem 90mm z centralną migawką za może nawet 600USD
mahatman napisał/a:
P67II z 135mm za 2000zł

To na pewno byly 67II? Cos tanio.
 

fotonyf  Dołączył: 24 Kwi 2006
dan, ceny na ebayu spadły, o dziwo.
Ostatnio widziałem parę okazji w temacie P76.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
no i chyba bedzie coraz taniej za kliszowce

w Lizbonie rolka hp5 kosztuje 12 Euro
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
SQ6GIT napisał/a:
w Lizbonie rolka hp5 kosztuje 12 Euro

I na tej podstawie twierdzisz, ze aparaty na film beda tansze?

Moim zdaniem, bedzie coraz drozej, bo popyt ↔, podaz↓

[ Dodano: 2009-04-07, 11:50 ]
SQ6GIT napisał/a:
w Lizbonie rolka hp5 kosztuje 12 Euro

W Paryzu widzialem delte 400 za 17€. W Oslo pewnie jeszcze drozej. O Monte-Carlo nie wspominajac.

A taka Wawa? I Relax Foto aka Pro Lab? Portra 400VC 135 za 32 zl (o ile dobrze pamietam).
 
mahatman
[Usunięty]
  Pentax 67II & obiektywy - opis i ceny.
guerilla napisał/a:
na amerykańskim ebay'u oczywiście ;-)


Zgadza się! :-) Na eBay jest najtaniej, zwłaszcza jeżeli kupuje się większy zestaw, spokojnie można kupić Pentaxa 67II poniżej 3000zł, oczywiście w doskonałym stanie technicznym i wizualnym, zaś w kraju od 3150zł do 3700zł, tak ostatnio sprzedawały się te aparaty na Allegro. O ile warto kupić aparat na miejscu, chociażby dlatego, że można obejrzeć i sprawdzić osobiście, to obiektywy na eBay bywają nawet o połowę tańsze, niż u nas w kraju i wiele osób kupuje właśnie tam. Co nie znaczy, że nie można kupić i na Allegro, czegoś w sensownej cenie i w dobrym stanie.

Oto krótki przegląd obiektywów jakie pojawiły się w ostatnich kilku tygodniach na Allegro, mam nadzieję, że pomoże w wyborze osobom, które zamierzają kupić obiektywy do systemu Pentax 6x7:

Obiektyw 45mm f/4 - najbardziej szerokokątny obiektyw rektalinearny Pentaxa, kąt widzenia 89 stopni, minimalna odległość ogniskowania 37cm. Uchodzi za bardzo ostry i jest wysoko ceniony. Ceny od 1100zł do 1600zł, warto kupować z dedykowaną osłoną przeciwsłoneczną PH-SA 82mm.
Obiektyw 55mm f/4 - ceniony i ostry. Minimalna odległość ogniskowania to 35cm, ale tylko w ostatniej udoskonalonej wersji produkowanej od 1986 roku, wcześniejsze miały 40cm albo 45cm i w dwóch wypadkach były jaśniejsze f/3.5, ale ta ostatnia uchodzi za najlepszą. Ceny od 1200zł do 1500zł.
Obiektyw 75mm f/2.8 AL - ostry, kontrastowy i jasny, prawdziwy rarytas. Minimalna odległość ogniskowania 41cm. Jedyny z soczewką asferyczną. Był ostatnim, który wszedł do produkcji, bo stało się to w roku 2001, dlatego też bardzo trudno go kupić, nawet na eBay. Ostatnio był na Allegro za 2300zł, ale cena była do negocjacji.
Obiektyw 90mm f/2.8 - bardzo dobry obiektyw standardowy, minimalna odległość ostrzenia to 65cm. Jeżeli ktoś myśli o kupnie tylko jednego obiektywu, to jest to najbardziej optymalny wybór. Ceny od 400zł do 700zł. Jest też wersja 90mm f/2.8 LS, czyli z migawką centralną, która ma minimalną odległość ogniskowania 85cm, ale niestety szybko zaprzestano jej produkcji i dlatego istnieje tylko w starszej wersji.
Obiektyw 105mm f/2.4 - najjaśniejszy obiektyw Pentaxa, wysoko oceniany przez użytkowników. Minimalna odległość ogniskowania 1m. Ceny od 300zł do 800zł, wszystko jak zwykle zależy od stanu i wersji. W tej chwili można kupić na Allegro w idealnym stanie z futerałem, osłoną, obejmą do ustawiania ostrości i pudełkiem za 799zł, ale podejrzewam, że cenę można negocjować.
Obiektyw 135mm f/4 makro - popularny i dość przydatny. Minimalna odległość to 75cm, czyli więcej, niż w obiektywie 100mm makro, gdzie wynosi 44cm, ale za to jest tańszy i łatwo go kupić. Ceny od 500zł do 1000zł.
Obiektyw 165mm f/2.8 - podobno miękkorysujący, ale za to jasny i dobry do portretu. Minimalna odległość ogniskowania to 1.6 m Ceny od 700zł do 1100zł.
Obiektyw 165mm f/4 LS z migawką centralną, z czasami otwarcia migawki: 1/60, 1/125, 1/250 i 1/500 - umożliwia wykonywanie zdjęć z lampą błyskową z krótkimi czasami i jest to jego najważniejsza zaleta. Ceny poniżej 1100zł.
Obiektyw 200mm f/4 - popularny i wysoko ceniony obiektyw portretowy, warto kupić ostatnią udoskonaloną wersję, produkowaną od 1986 roku. Minimalna odległość ogniskowania to wtedy 1.5m, a we wcześniejszej wersji 2.5m. Ceny od 600zł do 1200zł. Górna granica zazwyczaj jest do negocjacji. Ten obiektyw warto stosować wraz z pierścieniem pośrednim.

Opis obiektywów jest skromny, ale mam nadzieję, że będzie pomocny. :-)

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
od siebie dodam że podobno wersja 3,5 55tki jest lepsza niż 4 :-o
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Potwierdzam. Jak dla mnie 55/3,5 lest znacznie lepsza niż 55/4. Głownie dlatego, że tę F3,5 mam, a tej F4 nie :->
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
mahatman napisał/a:
Obiektyw 90mm f/2.8 - ceniony standard, jeżeli ktoś myśli o kupnie tylko jednego obiektywu, to jest to najbardziej optymalny wybór. Wadą jest minimalna odległość z jakiej można zrobić zdjęcie - 1m

Minimalna odległość ostrzenia dla wersji SMC 67 wynosi 65cm a nie 1m - dlatego właśnie wybrałem ten obiektyw zamiast 105-ki :-D .

 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
btw jeśli jasność 2.8 jest odpowiednikiem GO dla 35mm dla f1.4 to znaczy, że 105 2.4 to jest (dla35mm) 50 1.2 tak?
 
mahatman
[Usunięty]
piotrecius napisał/a:
mahatman napisał/a:
Obiektyw 90mm f/2.8 (...) Wadą jest minimalna odległość z jakiej można zrobić zdjęcie - 1m

Minimalna odległość ostrzenia dla wersji SMC 67 wynosi 65cm a nie 1m - dlatego właśnie wybrałem ten obiektyw zamiast 105-ki.

Dzięki za sprostowanie, rzeczywiście ten obiektyw ma minimalną odległość ogniskowania 65cm, to 105mm ma 1m.

Ciekawostką jest też to, że jest najlżejszym obiektywem, ma 485g. Drugie miejsce pod względem wagi zajmuje 45mm - 486g, a trzecie 120mm f/3.5 Soft - 520g.
Ostatnie miejsce zajmuje pierwsza wersja 800mm - 17,7kg, ostatnia była już lekka, tylko 6,5kg - fajny obiektyw na długie plenerowe spacery... ;-)

 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
mahatman napisał/a:
Ciekawostką jest też to, że jest najlżejszym obiektywem, ma 485g

I chyba też najmniejszym (z tego systemu oczywiście - do DA40 mu jednak daleko ;-) )
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
mahatman napisał/a:
Ostatnie miejsce zajmuje pierwsza wersja 800mm - 17,7kg, ostatnia była już lekka, tylko 6,5kg - fajny obiektyw na długie plenerowe spacery... ;-)


Chyba z wynajętym tragarzem ;-)
 

phackemer  Dołączył: 27 Sty 2008
ja bede mial taki aparat do sprzedania za 2 tygodnie :) dodatkowo z tyłeczkiem do polaroida, no oczywiscie z oryginalnym tyłkiem również

bedzie tez 45mm f4.0
 

JanZ.  Dołączył: 30 Paź 2008
psobecki napisał/a:
(...) dodatkowo z tyłeczkiem do polaroida, no oczywiscie z oryginalnym tyłkiem również


a to ciekawe, to istnieją wymienne scianki do 67II? :shock:
 

phackemer  Dołączył: 27 Sty 2008
tak, mam polaroid i zwykłą :D
 

JanZ.  Dołączył: 30 Paź 2008
http://allegro.pl/item816...a_polaroid.html

to Twoje? :-) szkoda ze samej scianki nie puszczasz
 

phackemer  Dołączył: 27 Sty 2008
a ile chesz dać za ściankę ?:)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach