Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie sądzę, że za 30 zł można kupić taki kabel i będzie dobry - nawet na Allegro . Wtyczka HDMI jest dość skomplikowana wewnątrz, a kabelków jest tam też trochę . Ja wołałem dać te 100 zł- mam pewność że kabel jest dobry - działa bez zarzutu, wtyki są złocone, a grubość wiązki też jest solidna. W sumie to przy cenie telewizora to nie jest tak straszliwie drogo.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pozwolę sobie się włączyc do dyskusji: a jak wygląda n-tv na najnormalniejszyn zwykłym telewizorze (25", do tego 50 Hz). Czy są jakieś paski na górze/na dole dostosowujące proporcjre/rozmiar (coś jak przy filmach panoramicznych)?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
To zależy od kanału, czyli od nadawanego programu. Na n-tv są tak naprawdę 3 knały nadające w HD, czyli w formacie 16:9 i rozdzielczości 1080 i. Reszta leci tak jak normalnie 4:3 z paskami. Jeśli teraz jest to np. film panoramiczny w 16:9, to na telewizorze panoramicznym 16; 9 masz obraz panoramiczny 16: 9 ale z paskami dookoła całego obrazu - Nie przełączy na pełną rozdzielczość bo TV sygnał odbiera jako 4:3. Może niejasno to tłumaczę , ale o coś w tym rodzaju chodzi.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jak źle zrozumiałem to mnie popraw:

- na tv 16:9 program standardowy (4:3) widziany jest jak 4:3 (czyli na kranie wokół obrazu programu są paski, które wypełniają nieużywaną przestrzeń ekranu),

- na tv 4:3 program standardowy (4:3) jest widziany normalnie (żadnych pasków itd),

- na tv 4:3 program 16:9 będzie jak obecnie film panoramiczny (paski u góry i dołu).

Obraz HD w dekoderze nie wyjdzie jako HD do zwykłego tv (bo nie ma HDMI) skutkiem czego zostanie przekształcony na 700 linii. Tylko pewnie z dodatkowymi stratami jakości (w odniesieniu do zwyklego tv ze zwyklym programem, taki przekonwertowany obraz będzie zauwazalnie gorszej jakości?)

-----
Zadaję takie dziwne pytania, bo chyba zamierzamy kupić jakąś "salelitę", a telewizora nie będziemy zmieniać na duży i panoramiczny.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Absolutnie poprawnie. :mrgreen: Przekształcenie do 520( nie ma 700 )linii nie powoduje dodatkowych strat bo sygnał jesli nie jest HD, to jest nadawany właśnie w standardzie 520 . Natomiast jesli chodzi o dobór jakiejś satelity to zależy od oferty programowej i ceny za pakiet, który będziesz chciał oglądac . Ja zasadniczo to oglądam wszystkie mozliwe Discovery i MGM nadawany w n-tv właśnie w HD. Niestety, tak jak we wszystkich telewizjach tego typu program powtarza się na okrągło w cyklu nawet miesięcznym i jak obejrzysz w ciągu trzech-czterech tygodni większośc dobrych filmów, to masz na 2 miesiące spokój, bo nadal te same lecą w kólko. - Discovery zreszta też. Podobnie było na Polsacie Cyfrowym, który miałem przez około 2 lata i odpuściłem- na rzecz właśnie n-tv - bo taniej i HD.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dzieki Dada, bardzo przydatne informacje. :-B
 

sylwiusz  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
sylwiusz, ale jak dobrze rozumiem to HDMI to jest cyfrowe złącze coś jak komputerowe DVI, a złącze komponentowe to też digital? czy może coś takiego jak monitor lcd podłączony poprzez analogowe złącze w karcie graficznej, i tak komp przetwarza sygnał cyfrowy żeby puścić przez złącze analog, a monitor sygnał przetwarza z analoga na digital, a po drodze traci się mocno na jakości.

Komponentowe to analog, choc w przypadku TV nie bedzie widac roznicy.

[ Dodano: 2007-04-04, 09:23 ]
Dada napisał/a:
Jeśli sygnał jest pobierany z dekodera N-tv , to bez kabli HDMI telewizor nie będzie pracował w rozdzielczości HD !!! HDMI ma to do siebie , że oprócz sygnałów użytecznych podawane są sygnały sterujące rozdzielczością i zezwalające urządzeniom na pracę w HD.

Sygnaly komponent tez bez prolbemu pozwalaja na prace w rozdzielczosci HD i bez przeplotu (1080p) ;-) Dobry kabel vivanco kosztuje 34 zl ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Jaki telewizor 32"
Szlag prawie trafił mój stary telewizor - został połatany ale podobno nie na długo a przyczyna awarii jest w zużytym kineskopie, którego nie można dostać i nie ma sensu wymieniać.

Poszukuję nowego telewizora. Założenia:
- przekątna ekranu 32",
- cena do 2000,
- posiada tuner DVB-T (MPEG-4)
- dobrze gdyby posiadał tuner DVB-C.

Wstępnie wybrałem Toshibę 32AV635DG http://www.toshiba-av.pl/TV/LCD/AV6/146/32AV635DG . Czy to jest optymalny wybór, czy może polecilibyście coś, wg Was, lepszego?
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Kup taki, który ma najdłuższą możliwie gwarancję. Z jakich źródeł sygnału TV zamierzasz korzystać?
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
plwk napisał/a:
- przekątna ekranu 32",


A oglądałeś te telewizory w sklepie? Bo 32" w 16:9 nijak nie są porównywalne z 4:3. 32" będzie tak małe, jak kineskopowy, stary 24"-26" telewizor, czy coś w tym stylu.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
pawelek-79, jak dla mnie 32" LCD w zupełności wystarcza, przecież to zależy od wielkości pokoju (odległości od miejsca, z którego się ogląda).
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ale może plwk nie ma gdzie wstawić większego, albo siedzi bardzo blisko telewizora. Jeśli nie, to rzeczywiście można pomyśleć o czymś większym, bo w górnej granicy cenowej (2000zł) znajdzie się już pewnie coś większego, choć oczywiście zawsze jest dylemat czy kupić bardziej wypasiony mniejszy telewizor czy uboższy w funkcje ale większy.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Wielkość telewizora jest dobrana do pomieszczenia i mebli. W łóżeczku oglądam z odległości 2,5m, szafka pod telewizor ma szerokość 80cm, największa odległość oglądania nie przekracza 5m (około 6 przekątnych).
Źródło sygnału to kablówka z dekoderem cyfrowym.
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Coś mi się wydaje, że plwk chce telewizor, a nie wodotrysk :-) Teraz niestety nie robi się już telewizorów, a właśnie wodotryski. Każdy producent musi mieć po kilkadziesiąt modeli różniących się czcionką napisu producenta ;-)

plwk, ja w podobnych warunkach użytkuję właśnie 32" i moim zdaniem 40" to byłoby już za dużo.

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Raven napisał/a:
jak dla mnie 32" LCD w zupełności wystarcza


Tak tylko chciałem zwrócić uwagę, gdyż też jedynie mogę się domyślać, że plwk przewidział taką sytuację. A piszę to, bo na prawdę mocno zdziwiłem się rozmiarami tych panoramicznych telewizorów, gdy zacząłem się nimi interesować. Myślałem, że moją bańkę 29" podmienię właśnie takim 32-34", ale najbliżej mi do 40" (pomiędzy 32" a 40" nie ma chyba za dużego wyboru).
 

Pinus_  Dołączył: 08 Lut 2009
Panoramiczny 32 to raczej do naprawde malego pokoju. Przerobilalem to niedawno u matki brata i u siebie. Mama dostala 32" do pokoju 3x3 - moglby byc wiekszy.
Sobie kupilem 37" do pokoju 4.5x4 i juz zaluje ze taki maly. Duzy to wydawal sie tylko kilka dni po zmianie ze starego 21". Brat nauczony doswiadczeniem kupil 50" do pokoju 5x4 i po miesiecznym uzytkowaniu smęci ze to za malo.
Co do marki to dyskusja jest o wyzszosci Swiat ... Zdaje sie ze kazdej mozna latke przypisc. Sharp ma wolne przerzucanie kanalow, LG czesto nierownomierne podswietlenie. Ja mam Sony bo skusila mnie 5 letnia gwarancja. Nie narzekam ale teraz zamiast LCD kupilbym TV plazmowy i koniecznie z czytnikiem kart SD. W LCD denerwujace sa male kąty widzenia. Plazme u brata mozna ogladac praktycznie z kazdego kąta bez roznicy w obrazie. Poza tym koniecznie Full HD - jakosc obrazu np przy wyswietlaniu plikow jpg jest zdecydowanie lepsza niz na HD Ready.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Raven napisał/a:
różniących się czcionką napisu producenta


Czcionką, jak czcionką, ale mogli by robić różne wersje kolorystyczne, żeby łatwiej do wystroju mieszkania dobrać. Ale obawiam się, że teraz to design jest droższy od projektowania i produkcji tej elektroniki użytkowej.
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
alternatywne propozycje (nie sugerować się ceną producenta)

Panasonic
http://www.panasonic.totu...hp?item_id=3200
http://www.panasonic.totu...hp?item_id=3199

i Samsungi LE 32B4xx LE32B5xx LE326xx
http://www.samsung.com/pl...agetype=subtype
wyklikaj sobie konkretne modele

ja bym szukał w której z tych 3 firm, tzn Toshiba/Samsung/Panasonic

sam mam od 2 lat Toshibę i jestem zadowolony, 37" z odległości 2.5m jest ok, po woli chce się więcej ;), choć ja głównie oglądam filmy z nki HD, lub HD z komputera, albo gram na tym ekranie
oglądanie telewizora w markecie nie ma sensu, światło bardzo zmienia odbiór, i rozmiarówka jest mocno oszukana (brak ściany, sufit na wysokości parunastu metrów), dopiero 42-50" wyglądają na w miarę duże a później w domu jest dramat
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Pinus_ napisał/a:
Mama dostala 32" do pokoju 3x3 - moglby byc wiekszy.

Dla mnie to byłoby jak oglądanie filmu w kinie siedząc w pierwszym rzędzie :shock: Ale każdy ma inne podejście.

Pinus_ napisał/a:
Poza tym koniecznie Full HD - jakosc obrazu np przy wyswietlaniu plikow jpg jest zdecydowanie lepsza niz na HD Ready.

To chyba też zależy od ilości cali, bo podobno od 40" dopiero widać różnicę (chyba, że jest się onanistą sprzętowym).
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Obecny ma 21" - młody w swoim pokoju ma większy monitor przy komputerze :mrgreen: .

[ Dodano: 2010-01-06, 14:27 ]
Też gdzieś czytałem, że dopiero od 40" widać różnicę między Full HD a HD Ready. To wszystko oczywiście teoria bo kiedy będzie nadawany sygnał Full HD.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach