roket  Dołączył: 15 Lis 2008
YellowLabel, Żle mnie interpretujesz, jak ma [plwk] telewizje cyfrową [tuner] to tym bardziej odpada LCD .
-------
Chyba że w grę wchodzą inne czynniki niż jakość emitowanego obrazu.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A czym różni się lcd od plazmy w jakości obrazu?
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Z tego co pamiętam to już 6 tematów tego typu było .
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Zarówno 37" jak i plazma wychodzą poza granicę ceny.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
plwk napisał/a:
Zarówno 37" jak i plazma wychodzą poza granicę ceny.
Ale tylko ciut http://www.mixelectronics...&id_kat=&prt=66
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
Panasonic TX-P37C10Y - plazma 37", 5 lat gwarancji, DVBT MPEG-4 jest za ok 1850-2000, np w agito.pl lub mixmedia.pl.
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Seria PV-80 to jednak klasa wyżej ,no i na Skąpcu dużo opini tego produktu, sam posiadam 42" tego modelu.
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
PV-80 nie jest na liście sprzętu objętego akcją 5 lat gwarancji a ta jest dosyć ważna w dzisiejszych czasach ;)
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Na temat modeli nie bede sie wypowiadał , ale dodam moje 0.03$ w temacie odlwgłości ... mam 37'' i oglądam mniej wiecej z 2 metrów ... daje rade ;-)
Tez na początku planowalem kupic 32" , pojechalem do sklepu gdzie mieli najnizszą cene w NY (w tym dniu) ale okazalo sie ze wyprzedali :-/ a że nie chcialem wracac bez tv kupilem 37 :lol: i nie zaluje :-)
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
To i ja dołożę 3 grosze: http://www.hdtv.com.pl/up...czosc_chart.jpg ;)
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Wymiary trochę mylą , kiedyś telewizor CRT 29 " to był byk dzisiaj telewizor 37" to maleństwo , sam oglądam z niecałych 2,5 m 42" ai tak mam wrażenie że mój stary kineskopowy 28" był większy , fakt zaraz po zakupie [ten 42" ] wydawał się wielki ,ale zapewniam że po miesiącu oglądania już był zwykły a po roku brałbym 47" .
Nowoczesne telewizory są przystosowane do oglądania z bliskiej odległości bez uszczerbku dla zdrowia.
Plazma czy LCD wybór nie jest jednoznaczny , w skrócie LCD to DVD , Blu-ray, Plazma to sygnały analogowe ,tunery cyfrowe, VCR ,kablówka.
Plazma sprawdzi się tam wszędzie gdzie jest słabej jakości sygnał ,i do tego zachowuje się podobnie do TV kineskopowego szczególnie przy telewizji analogowej, czyli szumi ale nie szatkuje obrazu jak LCD.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Małżonka akceptuje 37" (ale nie większy). Obecny telewizor to 21", sygnał cyfrowy z kablówki plus DVD.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
plwk, jest spora róznica pomiedzy 32 a 37 , bedziesz zadowolony
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Młody mnie wczoraj przeciągnął po okolicznych sklepach to wiem ;-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
wuzet napisał/a:
jest spora róznica pomiedzy 32 a 37 ,
Niech zgadnę ? :mrgreen: 5 " ? :-P
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Plwk z Tosiek bierz serie RV - z tego co czytałem bardziej polecana - sam taka wybrałem rodzicom - jedynie problem może być z odpowiednia dostępnością w sklepach - jak szukałem wszędzie były tylko 1 sztuka na wystawie a ja raczej nie chciał bym brać tv który zapindal 3 miechy 12 na dobę w sklepie. Stanęło na samsungu LE32b550 i jest bardzo ok (także ten model wyszukałem jako drugi przy tośće - ma ciut mniej możliwości dostrojenia obrazu). Podczas programowania odebrał wszystkie kanały DVB a kablówce. Jedyny mankament jaki mnie wkurza nie ustawia automatycznie zegara z telegazety (albo go nie rozgryzłem ) oraz nie ma program info z telagazety (ale to chyba feature starych thomsonów wiec nie taki wielki problem ale sie przyzwyczaił człowiek.)
Dodatkowo z meny serwisowego można włączyć odtwarzanie video z pendrive podłączanego pod USB. (z tym ze samsung ostrzega utrata gwarancji po wejsciu de menu serwisowego)

Tak czy siak TV działa im ok i jest prosty w obsłudze - pilot jest ładny z tym ze jak na mój gust za długi i ma bez seny klawisze numeryczne ustawione. Trzeba po prostu obsługiwać czasem 2 rekami.

Acha Tośka ma wnerwiające podświetlenie napisu na przedzie - na szczęście można to wyłączyć :). Jeśli masz możliwość kupna Tośki RV6 z magazyny nie z wystawy to polecam bardzo. Także samsung jest bardzo ok.

Ach i nie sugeruj sie jakimiś tam 100Hz i super technikami płynnego obrazu - brzuch mnie boli od tego upłynnienia obrazu i wszystko wygląda jak teatr telewizji a nie normalny film. Niektórzy wyłączają te technologie z tego powodu !!

Zyczę miłego odbioru i udanych zakupów.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Dada napisał/a:
wuzet napisał/a:
jest spora róznica pomiedzy 32 a 37 ,
Niech zgadnę ? :mrgreen: 5 " ? :-P


brawo :!: :!: :-B

ale napoważnie to w komforcie oglądactwa jest to zauważalna różnica.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Dziękuję wszystkim za porady. Wątek scaliłem ze starym wątkiem na ten sam temat.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
Thadeus napisał/a:

Ach i nie sugeruj sie jakimiś tam 100Hz i super technikami płynnego obrazu - brzuch mnie boli od tego upłynnienia obrazu i wszystko wygląda jak teatr telewizji a nie normalny film. Niektórzy wyłączają te technologie z tego powodu !!
Po to są ustawienia zaawansowane w dobrych TV (Samsung B650, SONY W5500) by nie było efektu "teatru" jak w nieregulowanych 100 Hz ... ani "judderingu/rozmycia" jak na standardowych, low-end LCD 50 Hz.
 

gezaj  Dołączył: 11 Mar 2008
Cytat
bierz serie RV - z tego co czytałem bardziej polecana
własnie miesiąc temu kupiłem ;-) Toshiba 37RV685
początkowo też miałem kupic 32`` i absolutnie nie większy ale w końcu wziąłem 37 i uważam że dobrze zrobiłem,
Przesiadłem się z 24`` i tylko na poczatku wydawało mi się że 37 to bardzo wielki TV, teraz uważam że jest w sam raz.
A moja Toshiba? Obraz, dźwięk, mozliwości konfiguracji, pilot, wszystko oceniam b.dobrze albo jeszcze lepiej.


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach