mdfan  Dołączył: 09 Lis 2008
Sorki, nie zauważyłem. Można przenieść.

[ Dodano: 2014-09-29, 13:43 ]
izbkp napisał/a:
Polecam Samsunga UE32H5000 - np: http://www.neo24.pl/?p=samsung_ue32h5000
Widziałem jak świeci i jak odtwarza filmy z usb. Ocena 4+ :) Do tego jest lekki i energooszczędny. Czego chcieć więcej?


Pewnie coś w tym stylu kupię. Już mam w salonie Szajsunga i to był dobry zakup. Nawet pomimo tego, że po gwarancji lekko pękła podstawka.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
W minionym tygodniu dotarła do mnie informacja, że ostatni producent (LG) kończy produkcje telewizorów plazmowych. Praktycznie plazmy Panasonica już sie nie spotka (za wyjątkiem bardzo drogich serii). Samsung ponoć będzie je produkował do końca listopada.
Jednym słowem ostatnia szansa na kupno odbiornika tv w tej technologii.
Jakie modele z jeszcze dostępnych byście polecili - wielkość 42-50", cena do około 2500zł.?

Mirek
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Do mnie też dotarła ta informacja i zakupiłem sobie LG LG 50PB660V o przekątnej 50 cali. No, nie powiem, wg mnie odbiór jest bardzo dobry.
Jestem zadowolony i mogę polecić. Są jeszcze do wzięcia na znanym portalu aukcyjnym a i cena z butów nie wyrywa, w porównaniu do Panasonica.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Pooglądałem instrukcję i wygląda ciekawie. Ale są sprzeczne dane nt ilości złącz HDMI - ile ich jest w rzeczywistości? I jeszcze jak podłączenie do internetu? Bo tez natrafiłem na sprzeczne dane.
A jak z odblaskami w pokoju w czasie dnia? Mocno przeszkadzają?
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
W posiadanym telewizorze są 2 złącza HDMI + 1 LAN. Do tego 1 eurozłącze.
W moim wypadku problem z odblaskami nie istnieje, gdyż odbiornik stoi przy ścianie na której są okna. A ponieważ pomieszczenie jest de facto piwnicą okna są tylko na tej jednej ścianie.
Nie wypowiem się też w temacie Internetu, bo telewizor jest podłączony do kompa jako dodatkowy monitor, a dostęp do sieci mam zapewniony z komputera stacjonarnego.
Po pewnym dłubaniu uzyskałem podobne efekty kolorystyczne moim monitorze NEC więc ułatwia mi to obróbkę fotek.
Jestem zadowolony, ale każdy ma swoje preferencje. Było by dobrze, żebyś zobaczył na własne oczy jak to działa.
Pązdrówka - Kuszelas
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
jako że mam całkiem inny model plazmy od całkiem innego producenta to się wypowiem ;-)

kupiłem na wiosnę pogrobowca plazmowego od Panasonica za 1700zł (taka to promocja) bez warstwy antyodblaskowej

okna mam 2 zboku i 1 naprzeciwko zboka - odblaski nie przeszkadzają - jedynie jak jest czarne wyświetlane na ekranie i przestanie się ogniskować wzrok na akcji, to można zauważyć balkon sąsiada, albo ekspres do kawy stojący na oknie, albo Most w Avignon na ścianie ;-)

powiem tak - dla purystów plazma bez warstwy antyodblaskowej jest be, można albo kupić taką z warstwą anty, albo podczas seansu filmowego zasłonić zasłony (jak oglądam telewizję śniadaniową w TVN to mi balkon sąsiada wcale nie przeszkadza :-P )
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
opiszon uspokoiłeś mnie :mrgreen: .

Okna są z boku telewizora (wszystkie na jednej ścianie), do tego osłonięte balkonem więc odblaski nie powinny być straszne. Zresztą dostępne w ludzkich cenach plazmy chyba nie mają antyodblasków.


Znalazłem jeszcze model LG 50PB5600 - wydaje mi się że podobny do podanego wyżej, ale bez funkcji internetowych. Za to tańszy.
Muszę oblookać na wystawach.
 

emem  Dołączył: 19 Kwi 2010
Kuszelas, jako, że jestem zainteresowany tym tv mam pytanie; czy posiada możliwość nagrywania na USB jak podają tutaj
http://www.mall.pl/plazma...?ceneo_spo=true

I jakbyś miał chwilkę, to zerknij proszę na cały ten opis i porównaj z rzeczywistością ;)
 

Galus81  Dołączył: 16 Lip 2008
A ja sie coraz bardziej zastanawiam nad Xiaomi Mi TV 2 - czyli 49"4K za 640$ :evilsmile:
-> http://www.benchmark.pl/a...droid-tani.html
-> http://www.hdtv.com.pl/fo...k-za-470-a.html



Tak samo ciekawa jest oferta tej chinskiej firmy w telefonach i tabletach :-)
 

Marooned  Dołączył: 14 Paź 2006
Polecam wszystkim fanom nowych telewizyjnych technologii ;-)
http://www.brennancenter....ared-turn-thing
 
los_arturos  Dołączył: 09 Lip 2010
Poszukuje telewizora dla mamuśki. I teraz nasuwa mi się pytanie: czy wystarczająca jest częstotliwość odświeżania na poziomie 100 Hz przy telewizorze 50 cali?
Dokładnie chodzi mi o ten model:

http://www.komputronik.pl...mpaign=NiePromo

TV na dzień dzisiejszy będzie pracował na naziemnej cyfrowej telewizji i nie zapowiada się, żadna cyfra ani polsat.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Do zeszłego roku miałem 50Hz i bylo ok (fakt ze 32'')
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Posiadam 40" ze 100 Hz i jest OK.

Cytat
Wnioski końcowe
W przypadku telewizora (monitora) z obrazem 2D wystarczająca częstotliwość odświeżania to 100-200 Hz, a w przypadku obrazu trójwymiarowego – 400 Hz. Reszta zależy od stosowanych algorytmów poprawy ostrości obrazu.

http://allegro.pl/artykul...potrzebne-31699
 
darkduch  Dołączył: 29 Cze 2008
Hej,
wpadło mi ostatnio trochę gotówki, a i zmieniłem trochę preferencje odnośnie oglądania filmów (z braku na oglądanie), dlatego poszukuję jakiegoś telewizora. Niestety w ich gąszczu się gubię :(. Gdyby był ktoś bardziej zorientowany i coś polecił byłbym bardzo wdzięczny :-B .

założenia:
- budżet niestety dość okrojony, najchętniej 2k, ewentualnie 2,5
- odległości między siedzeniem a miejscem telewizora ~2,5 metra, po przemeblowaniu przyszłościowo może się zwiększyć - dlatego coś chyba w okolicach 40-50 cali było by najodpowiedniejsze
- jakość obrazu ponad funkcje w stylu 3D, kamera, 12000HZ, z tego co przejrzałem FullHD ewentualnie 4K, ale chyba jakość by była lepsza przy 1080p ? (dobre kąty i kolory)
- płaski
- smart TV - było by fajnie, ale nie musi być
- (raczej) bez 3D, i tak nie będę z tego korzystał
- odtwarzał będzie telewizje UPC + ewentualnie filmy z sieci + ewentualnie jakby się dało z USB
- żeby nie był strasznie wolny - kolega ma sharpa i każda operacja w menu to tragedia :-/

W danych parametrach znalazłem parę samsungów 48 cali, ewentualnie jakieś panasonic ale ilość typów duża a różnic mała :-( , ewentualnie czy lepiej poczekać na jakieś promocje przed świętami?

Pozdrawiam ;-)
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
darkduch napisał/a:
- budżet niestety dość okrojony, najchętniej 2k, ewentualnie 2,5

darkduch napisał/a:
coś chyba w okolicach 40-50 cali było by najodpowiedniejsze

darkduch napisał/a:
- (raczej) bez 3D, i tak nie będę z tego korzystał

darkduch napisał/a:
jakby się dało z USB

darkduch napisał/a:
- żeby nie był strasznie wolny - kolega ma sharpa i każda operacja w menu to tragedia

Polecam ten telewizor, który ja kupiłem: http://www.komputronik.pl...ai_FL40211.html
Jest niedrogi, dobrze wyświetla kolory, bez problemu można coś nagrać na pendrive jak i z pena odtwarzać filmy - ja właśnie głównie do oglądania filmów go kupiłem.

Firma wprawdzie niszowa i dość mało znana na rynku, ale wykonanie TV bardzo dobre. Używam go już prawie rok i jak na razie (odpukać) jest wszystko dobrze.
 
Mirek  Dołączył: 12 Cze 2006
Tym razem pytanie nie o telewizor, ale o Smart TV, a raczej jego brak.

Biorąc pod uwagę narzekanie znajomych na posiadane przez nich Smart TV w różnych odbiornikach, wydaje mi się że lepszą opcją jest posiadanie zewnętrznego patentu na odbiór treści z internetu. Znalazłem urządzenie o nazwie Chromecast - cena do 200 zł., podobno łatwe w sterowaniu, dobrze przesyła strumienie z Youtuba i Netfixa, ale niestety nic ponadto (aż dziwne, że jeszcze nie doczekaliśmy się wątku). Są urządzenia Mini PC czy Apple TV, ale w sporo wyższych cenach. Gdzieś pośrodku Raspberry Pi z wgranym Kodi lub Xiaomi Mi Box z Androidem.

Czy mieliście do czynienia z takimi urządzeniami? Jak się toto sprawuje?
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Kolega ma i poleca Raspberry, ale to informatyk... :-P

Ja mam SmartTV więc się nie wypowiadam.
 

Enzo  Dołączył: 20 Gru 2006
Mirek napisał/a:
Chromecast

Macioh się chwalił, ale nie wiem czy ma pełną wersję, czy tylko Audio.
Mirek napisał/a:
Mini PC

Kupiłem używanego Asrocka 3D Vision do multimediów wszelakich. Można sobie postawić na nim Linuksa, czy co się komu podoba i wtedy działa w zasadzie wszystko. Zresztą wspomniany Raspberry też ma na pokładzie jakieś przyjazne odmiany Pingwina. Zaletą obu są możliwości konfiguracji (RAM, dysk, karty rozszerzeń, np audio z wyjściem optycznym).

We wszystkich powyższych przypadkach będziesz mógł sterować aplikacjami telefonem (Spotify,czy Kodi).
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Mirek napisał/a:
Biorąc pod uwagę narzekanie znajomych na posiadane przez nich Smart TV
Moje doświadczenie mówi: badziewna firma=badziewna apka smartTv.

Rzeczywiście player, vod itp są beznadziejne. Mimo aktualizacji apek do nowych wersji ich obsługa, czas reakcji i aktualność programów są irytująco złe.

Ale taki netflix umie zrobić apkę do konsumpcji treści. Działa szybko, dobrze bez względu na aktualność oprogramowania.

Myślę, ze innym po prostu nie zależy na dystrybucji treści tym kanałem.

Playera reklamują, ale to smartelewizorlwa porażka. Ciekaw jestem jak apka hbo... Tej nie używałem.

SmartTv jest wygodne, bo jeden pilot, itp. Ale może rzeczywiście warto jakoś to uzewnętrznić, żeby się nie irytować.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
tref napisał/a:
Ciekaw jestem jak apka hbo... Tej nie używałem.
Kiedyś była tragiczna, teraz jest w porządku. U mnie obsługa jest lepsza niż netfliksowej. Ale piszę "u mnie" bo mam dość stary smarttv ze starym systemem. W nowszych może być inaczej.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach