dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
pawelek-79 napisał/a:
dzerry, w takim razie PSE całkiem nieźle sobie radzi po odwróceniu i zaaplikowaniu autolevels
Globalne autolevels niewiele Ci da, bo algorytm nie wie, ze duza czesc niebieskiego jest w ogole nie potrzebna. Zrob to na kanalach, tak jak w pierwszej metodzie opisanej przez alkosa -> http://pentax.org.pl/viewtopic.php?p=419228#419228
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Autolevels to przyciecie swiatel i cieni o domyslne 0,10%. Nie zawsze wystarcza te 0,10%.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
dzerry, już się pobawiłem na kanałach zarówno z pierwszym PC jak i drugim. Drugi już wysłałem i szczerze powiedziawszy - nie mogę się doczekać wyników prac innych :-D
A swoją drogą jestem zwolennikiem kompromisu prostoty z jakością, więc zadowala mnie coś, co dla niektórych może być nieakceptowalne. :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
alkos napisał/a:
Cytat:
dłoń uniesiona,


chodziło mi w zasadzie, że oparta nadgarstkiem na myszce...
tzn ciężar nadgarstka przeniesiony na myszkę (tak próbowałem, tzn nadgarstek w powietrzu), czy nadgartek oparty o myszkę :?: bo jeżeli oparty, to nie mam takiej dużej myszki, żeby sprawnie ją obsługiwać w ten sposób :-(
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Autolevels to przyciecie swiatel i cieni o domyslne 0,10%. Nie zawsze wystarcza te 0,10%.


Autolevels to też zdefiniowanie progu tego przycięcia, wg. sposobu drugiego :-)

opiszon napisał/a:
bo jeżeli oparty, to nie mam takiej dużej myszki, żeby sprawnie ją obsługiwać w ten sposób


Oparty. Mam dużą łapę i średnią myszkę i daje radę.
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Dziękuję za przysłane już prace, ale bardzo proszę na przyszłość o stosowanie nazewnictwa maili i plików wg regulaminu. Nie wymyśliłam tego dla swojego widzimisię, pomaga mi to zapanować nad przysyłanymi pracami.
Dziękuję :-D
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
alkos napisał/a:
Oparty. Mam dużą łapę i średnią myszkę i daje radę.

w pracy mam niestety myszkę z tych mniejszych desktopowych (standardowy logitech OEM) a raczej myszki do firmy kupować nie będę - mam podkładkę żelową, i jest zdecydowanie lepiej niż przed (nie boli mnie już nadgarstek, ale zawsze lepiej zwielokrotnić środki ostrożności i zapobiegać)
 

takseo  Dołączył: 25 Wrz 2008
poszło! Ciekawe jak inni sobie poradzą :-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Też posłałem - testowo użyłem Zoner Editor 10 PL.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
moje też poszło
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
alkos napisał/a:
Zwieksz czułość myszki?

A nie na odwrót? Mi pomogło zmniejszenie czułości (o jedną pozycję suwaka w panelu sterowania windowsa, o dwie w gnome). Bez tego nie mogłem przesunąć precyzyjnie myszki, a przy tym ustawieniu oraz zaznaczonej opcji "zwiększ precyzję" wciąż mogę przesunąć kursor szybszym ruchem z jednego krańca ekranu na drugi bez odrywania myszki. Myszka G5 Logitecha (wiec spora, no ale niestety paluchy długie), cała dłoń na myszce, łokieć oparty na krześle, do tego klawiatura z niskim skokiem klawiszy i problemy z nadgarstkami mam na razie z głowy :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ja mam w robocie niestety takie padło

tyle że czarno-srebrne z napisem HP :roll:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Miałem taką kiedyś z lapkiem, niestety aby położyć na niej wygodnie dłoń, brakowało miejsca dla paluchów aby klikać wygodnie :-/
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
WuWu84, no niewygodna straszliwie - mi się właściwie mieszczą na niej tylko palce, ale kurna nie stać mnie żeby 200zł wywalać na myszkę do firmy

nie wiem zresztą czy byłoby to zgodne z "polityką firmy" - bo cały sprzęt obsługiwany jest przez firmę zewnętrzną i absolutnie nie powinniśmy nic w sprzęcie grzebać :-(
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
ee tam :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
przecież za tydzień i tak powstanie nowy wątek, a ten pójdzie w niepamięć, no chyba że warto z tych informacji wydzielić nowy wątek w dziale Lightroom -
Cytat
Jak ustrzec się przed bolesnymi skutkami wywoływania RAW - czyli Anty-RSI dla ubogich
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
Ech, zostawić towarzystwo samo na pół dnia... i już bałagan w wątku ;-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Iza napisał/a:
zostawić towarzystwo samo na pół dnia...

dokładnie to na 22h ;-)
 

Iza  Dołączyła: 01 Paź 2007
"...permanentna inwigilacja :!: :!: :!: ..."
:-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Iza napisał/a:
"...permanentna inwigilacja :!: :!: :!: ..."

"No nie wytrzymam!"

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach