dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Pisanie o tym, ze aparat zawodzi po przeczytaniu testu jest cokolwiek smieszne :-P

Poza tym podzielam odczucia Micha.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
irma napisał/a:
ja tam poczekam aż opadną emocje i niektórzy przejrzą na ovzy

A nie lepiej samemu wybrać i zdecydować?
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Sprecyzuje: zawiodły foty wyprodukowane przez K10D.
Moze cykali je sami amatorzy, którzy nie słyszeli o RAW ? ;-)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
BTW - na koniec kazdego testu powinni dodawac link np. do bloga Alkosa, zeby gadzeciaze sobie uswiadomili, czym jest robienie zdjec :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
irma, - bardzo wielu ludzi jpg- i nie ineteresuja.....Jarek Dabrowski ktory mial Ds-a twierdzi ze jpgi sie bardzo poprawily....wiec.....????? To co widze na dpreview - te jpgi sa gorsze niz z mojego istD.....

gdzie tu jest sens?

Dlatego zamiast pisac o tym ze jestes zawiedziony - kup inny aparat albo poczekaj na wyniki "testu" ktory zrobia uzytkownicy Ds-a i K10D - no chyba ze dpreview jest dla ciebie wyrocznia i bezkrytycznie przyjmujesz testy ich wynikow......ktore jednoczesnie twierdza ze praktycznie SR w K100D nic nie pomaga .....a tysiace uzytkwnikow K100D maja ciagla pomrocznosc jasna.....twierdzac ze zrobili foty z 3x dluzszymi czasami?
Nadal sie wszystko ci zgadza?
ciesze sie ze cie nie zawiodlem......
Narazie ja jestem zaskoczony tym co dpreview "uzyskalo" z testow.... ale czekam tez na inne testy bo zbyt wiele spraw tu sie jakos nie zgadza.....

[ Dodano: 2006-12-15, 23:14 ]
i mam zamiar kupic K10D jak tylko cena zejdzie do obiecanych przez sklepy 3500zl.....i bede mial gleboko w d...ie czy ktos jest zawiedziony tym co strona dpreview uzyskala w testach.... :mrgreen:
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Cytat
A nie lepiej samemu wybrać i zdecydować?

Owszem, lepiej. 30D mnie zawiódł- miałem, D200 drogi a szkła do N... o ho ho, Olek raczej nie ( nie wierzę w 4/3), gdzie jest w Białymstoku K10D?!
Dzisiaj trochę pytałem w paru sklepach. Większosć nie słyszała o takim modelu, ponadto dowiedziałem się w jednej hurtowni : "chińszczyzną nie handlujemy". Ubaw po pachy :lol: FotoJoker napastował mnie Alfą, w innym miejscu jak spojrzałem na półkę z C to zaraz wciśnieto w łapki trabanta 400d.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Fafniak napisał/a:

i mam zamiar kupic K10D jak tylko cena zejdzie do obiecanych przez sklepy 3500zl.....i bede mial gleboko w d...ie czy ktos jest zawiedziony tym co strona dpreview uzyskala w testach.... :mrgreen:

Fafniak, myslalem, ze juz tego nie napiszesz :-) :-P
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Michu, review Phila jest w miarę (miał wpadki i je poprawił) solidnie i dobrze napisane. A co do jego oceny - nie widzę żadnego problemu ani w tym jak aparat zapisuje JPEGi, ani nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenie w moim zakupie. Widziałem opinie fotografów, oglądałem zdjecia (w 100%, nie miniaturki) i bardzo mi się to podoba, kropka, temat zamknięty.

A... na koniec, nawet mi się podoba że Phil "zganił" kadyszkę za jakość JPEGów. Mniej żółtodziobów będzie go kupować, może nie będzie tu bydła. Pozostawmy te przyjemności konkurencji.
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Fafniak ja też czekam na obniżke, a przede wszystkim na dostępnosć KaDyszki w Białym. Nie mam czasu ganiać do stolicy by potrzymać aparat, zresztą bez gwarancji, że go dorwę.
Tak na marginesie: byłem naprawdę zadowolony z jpg z Canona, tylko ważne foty grzałem w RAW+jpg(kompresja dla gawiedzi).
Muszę przyznac, ze bardziej od puszki interesują mnie nowe szkła Pentaxa z własnym napędem. I na to czekam z niecierpliwością, bo USM to naprawdę świetna sprawa, a szczególnie jak ktoś nosi szkła na oczach. Z nowymi lufami Pentax będzie miał szansę na spory kawałek rynkoweg tortu .
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek napisał/a:
A... na koniec, nawet mi się podoba że Phil "zganił" kadyszkę za jakość JPEGów. Mniej żółtodziobów będzie go kupować, może nie będzie tu bydła. Pozostawmy te przyjemności konkurencji.
- a wiesz.... ze chyba masz racje ?
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
dan napisał/a:
Pisanie o tym, ze aparat zawodzi po przeczytaniu testu jest cokolwiek smieszne :-P


dokładnie. No to po jednym :-B i czas na spoczynek.
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Wg mnie w Nikonie jpgi tez do d...y.
Tam idzie tylko w RAW (D70 - do tego mam dostęp), więc nie taki RAW straszny :)

[ Dodano: 2006-12-15, 23:32 ]
:-B
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
umowmy sie - chcac miec pelny fun (lub dopracowane zdjecia w przypadku semi-pro uzytkownikow) - uzywa sie RAW. Manipulowanie suwakami to niezla zabawa, no i mozliwosci ogromne.

:-B :-B :-B

Zobaczymy jak wypadnie moj test Lubitela@ASA400. Spodziewam sie JPG-ow jak mydelko FA, a moze nawet FA*.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Bronek, - daj znac jak tylko bedzies mogl zrobic takie "field test" Ds vs K10D - mi tam szczegolnie chodzi wlasnie o swiatla...co bedzie mozna wyciagnac z K10D...caly czas mam ciche marzenie ze kadyszka bedzie rejestrowala cos w tych swiatlach :
http://www.fototok.tkb.pl/pt/photo.php?p=77882

bo z istD niewiele dalo sie....choc i tak co nieco sie udalo....
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Bronek napisał/a:
acha, i wiadomo dlaczego w teście nie pojawił się C* 400D - mimo że to ta sama cena (sugerowana) i rozdzielczość (klasa matrycy).


Chyba jednak C400D jest pozycjonowany nizej niz K10D.... K100D to raczej liga Eosa400D...
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek, choinkę juz kupiłem.

Ale znalazłem Martini w szafce. Zara wam zrobię test.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
Ale znalazłem Martini w szafce
- to wez go SR-em :mrgreen:
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ja nie bardzo wierzę w pełni obiektywne testy różnych portali, oni muszą z czegoś żyć. Przykład to Fotopolis, był test, nie ma testu, zaraz będzie, itd. A co aparat potrafi, wystarczy spojrzeć na naszą zabawę z obróbką jednego zdjęcia. Każde inne. A jeżeli chodzi o jakiekolwiek testy to bardziej mnie przekonają próby zrobione przez Jarka i Bronka, po prostu nie bedą oszukiwać.
No chyba, że mają prowizję od Pentaksa :-P
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Zdano napisał/a:
No chyba, że mają prowizję od Pentaksa
na 1000% :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Bronek na pewno ma.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach