Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
pxm, masz rację, tylko że o tym nie wie klient który najpierw widzi cenę i liczbę pikseli. Phil powinien o tym napisać, jeżeli szkoda było mu miejsca/czasu na porównanie.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zdano, a ja wierzę. Podobnie jak w to, że tym razem dla odmiany dostanę od Mikołaja skarpety z krawatem.
Jeżeli nie jesteś przekonany do tablic testowych, ściągnij sobie zdjęcia z ostatniej strony Dpreview i sam sobie odpowiuedź na pytanie, czy taka jakośćzdjęć Ci odpowiada. Jeśli tak - olej czymś ciepłym całą analizę testową. Jeśli zaś nie odpowiada - masz chłopie problem...
 

Zbigniew  Dołączył: 04 Lis 2006
irma napisał/a:
Nie mam czasu ganiać do stolicy by potrzymać aparat, zresztą bez gwarancji, że go dorwę.


Janki to nie stolica ... :-P Nawet jak metro do nas doprowadzą, to nie pozwolimy się zaanektować :!:
 
pxm  Dołączył: 17 Paź 2006
Bronek napisał/a:
pxm, masz rację, tylko że o tym nie wie klient który najpierw widzi cenę i liczbę pikseli. Phil powinien o tym napisać, jeżeli szkoda było mu miejsca/czasu na porównanie.


Cena 400D jest obecnie na poziomie K100D, wiec mysle ze jednak nie trudno sie domyslec, ze to ta sama liga ;-)
A ci co oceniaja sprzet po ilosc mpx niech sobie kupią jakiegos noname z 12mln pixeli (interpolowanymi na dodatek), hehe... za ułamek ceny eosa czy kadyszki...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michu Wiara podobno czyni cuda.
Zmuszasz mnie do dużego wysiłku intelektualnego. Czwarta szklaneczka whisky i dlatego nie biorę za wszystkie słowa pełnej odpowiedzialności. Nie jestem zawodowym fotografem, a nawet zaawansowanym amatorem. Daleko mi do Twojej wiedzy na temat fotografii i nie mam zamiaru udawać, że jest inaczej. Na wszystkie testy patrzę z przymrużeniem oka, nie ma testów w 100% obiektywnych, bo na każdym monitorze czy wyświetlaczu będzie to inaczej wyglądało i każdy może pokazać to co chce.
I właściwie masz rację, olewam te wszystkie testy i narzekania. Na moje potrzeby jakość jaką prezentuje KaDyszka w zupełności jest wystarczająca, a szczerze mówiąc i tak w pełni jej prawdopodobnie nie wykorzystam.
Teraz piję piątą szklaneczkę, Twoje zdrowie i Pentaksa.
A na Mikołaja nic nie dostałem. :-P
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
No dobra, ja z tym Martini nie żartowałem. Fakt, że ja mam Martini Bianco prawie całe wypite, a Phil ma Martini Rosso nieruszone mnie nie zraził. Etykiety też się trochę różnią, ale tylko do czwartego kieliszka, później róźnice powoli się zacierają...

Pobawiłem się w Askeja - na wyraźne zyczenie kolegi Micha, który lubuje się we wszelkiego rodzaju porównaniach i zwykł śledzić zdjęcia piksel po pikslu.

Niestety, warunki oświetleniowe w pokoju mam raczej kiepskie - chcąc mieć zbliżone parametry (t, f, ISO) do testu z dpr, musiałem użyc lampy błyskowej (pionowo w sufit, z kartonikiem). Chcąc uzyskać podobną jasność zdjęć, pipetką wyrównałem jasność na etykiecie butelki (moje fotki były ciemniejsze). Oczywiście, jakby ktoś chciał, mogę udostępnić całe jpgi, tak jak wypadły z kadyszki.

Statyw, MLU, ostrzenie manualne, WB na piorunek. Dla porównania jest jeszcze RAW, ostrzony po mojemu, czyli duży amount / mały promień (i chyba nawet przeostrzyłem, ale nie chciało mi się już drugi raz). Podczas wywoływania w ACR ostrzenie na zero, reszta bez dotykania.

Bez ściemniania napiszę od razu, że wybrałem najostrzejsze zdjęcia z kilku zrobionych (nie tak łatwo idealnie trafić z manualną ostrością przy ok. 5EV światła).

A to wszystko nie po to, żeby udowodnić, że jpgi z kadyszki są lepsze, takie same, czy może gorsze, niż z innego aparatu. To po to, żeby udowodnić, że one sa po prostu dobre, że mogą być ostre, że się da - tylko trzeba chcieć.

Oddalam się w celu zdemozaikowania Żywcem. Pa.

Acha, obrazek.



[ Dodano: 2006-12-15, 22:16 ]
Acha, szkło takie samo - FA 50/1.4.

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
irma, - no wlasnie pierwszy "test" od nas......ciekaw jestem twojej reakcji....
jakos dziwnie wyszedl lepiej niz na dpreview.....no ale ten test zrobil przeciez talib pentaksowy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-P

[ Dodano: 2006-12-16, 06:41 ]
acha - pozdrawiam wszystkich dzis o 19-stej mam wspolna wigilie z ludzmi z mojego wydizalu zdjeciowego :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B :-B zobaczymy kiedy sie odezwe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :roll: :evil:
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Fafniak
Pisałeś o krzywej DR. Która to krzywa? Jakie to ma konsekwencje dla robionych zdjęć?

Jarek Dąbrowski
To już z wymienionego aparatu ? Ustąpił ten FF/BF?

Moim zdaniem ten test nie oddaje rzeczywistych możliwości aparatu. Nie da się jednak ukryć że jpg poprali i z takim jpg nie powinien był być testowany. Już wcześniej zauważałem, że coś jest nie tak z wieloma zdjęciami. Wydały mi się mydlane. Wyjaśniło się w końcu, że nie jest to sprawa tak do końca rozdzielczości obiektywów. Ciekawe, że spotykałem już zdjęcia w jpg prosto z aparatu i to całkiem ostre. Być może mamy również do czynienia z brakiem powtarzalności parametrów. Ciekawe co Pentax na to?

[ Dodano: 2006-12-16, 08:34 ]
No to jak K10D jest taki zły to może potanieje teraz....
 

pilapl  Dołączył: 10 Lis 2006
Test kadyszki uświadomił mnie że jest to świetna puszka no ale nie rewolucyjna na co liczyłem :(


Bronek napisał/a:
A... na koniec, nawet mi się podoba że Phil "zganił" kadyszkę za jakość JPEGów. Mniej żółtodziobów będzie go kupować, może nie będzie tu bydła. Pozostawmy te przyjemności konkurencji.


Bronku myślę że to forum jest na poziomie a takie teksty widziałem tylko na CanonBoard :oops:
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
Bronek tam ma, on sie PRO urodził z tatuażem PENTAX na piersi. (wieść głosi że już lekarze zauważyli że coś jak "K10D" było delikatnym cieniem widoczne ale pewni mnie byli - dziś wiemy że ... mieli rację)

Jak kupie Pentaxa raczej się w jakąś społeczność dpreviewo-forumową nie wkręcę - tam to dopiero jest wieś maniaków marki Pentax - teraz mamy ze 100 home testerów co testować i podważać chcą wszystko i wszystkich (oby z rozpędu o jakąs Św. Trójce nie zahaczyli co niektórzy)

a przecież to naprawdę dobry aparat, a cena amerykańska bardzo dobra (nie maja apollo farciarze)>

Michu i Jacek D. mówią 'make fotos not war' ale widze ze tu tez parę osób woli pogadać, byle z wcześniej napompowanego balonika pierdów słychać nie było, a to na złość słychać bardziej i na dodatek śmierdzi)
 

dialer  Dołączył: 03 Maj 2006
Panowie weźcie się w garść! Zaraz tu zajrzy jakiś N... albo C... i w świat pójdzie jak tu biadolimy na temat naszego "skarbu" ;-) :-D
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
O ile mi wiadomo, tam biadolą bardziej, tutaj to pikuś.Liczyli na jakąś konkurencje, licząc z kolei na stanienie swoich sprzętów. Ale Pentax wyciął numer i nie ma zamiaru odbierać klientów konkurencji ;-)
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
A to ci od N lub C słyszeli, że istnieje coś takiego jak Pentax?? ;-)
 
irma  Dołączył: 14 Lis 2006
Niektórzy nawet tak. Ale mało ich.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
zanim sobie pójdę, jeszcze jedna uwaga - testy Phila zostały zrobione wadliwie. Ostrość dla K10D była ustawiona na ścianę w tle, podczas gdy ostrość dla Canona 30D na pierwszy plan, dobrze to widać na zdjęciach testowych. Więcej przeczytacie i obejrzycie tu http://forums.dpreview.co...thread=21282774

i teraz proszę bardzo, ręce do góry, kto poważnie potraktował te testy? :lol:
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
ja? i wszyscy który K10D traktuja jako aparat a nie 8 cud świata?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Ja tam wierzę we wszystko, co piszą w internecie.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
No cóż, wychodzi na to że pentax ma jakiegoś ''dziwnego pecha'' do testów...
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
mcgyver napisał/a:
pentax ma jakiegoś ''dziwnego pecha'' do testów

bo ich nie sponsoruje.
Albo kiepsko płaci.
 

ma1y  Dołączył: 24 Wrz 2006
spisek??? Boże kochany ... wiedziałęm że to nie tylko w PL, czerwoni i Ci z wyborczej jednak są wszędzie !!!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach