Predi  Dołączył: 03 Sty 2007
K100D czy *isDL2
Witam
Chciałbym wkroczyć w świat lustrzanek. Trochę poczytałem i mam dylemat co wybrać.
Zastanawiam się nad:
- *isDL2 z dwoma obiektywami - oferta Europassatu 2100 zł
czy
- K100D z jednym obiektywem - oferta MM - 2200 zł
Pozdrawiam
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Predi - vitaj na forum.
Co wybrać? Hmmm... Najpierw nam napisz, co zamierzasz focić, oprócz zdjęć do jakich celów będziesz wykorzystywał ów zestaw i czy później zamierzasz rozbudowywać swój zestaw.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Predi, witaj :-)
podobny dylemat miał autor tego -> http://manufactura.home.p...topic.php?t=621 wątku, być może pomoże Ci to w wyborze a jak nadal będziesz miał wątpliwości to pytaj śmiało - napewno pomożemy :-)
 
Predi  Dołączył: 03 Sty 2007
Dzięki za tak szybką reakcję. Sprawa wygląda tak:
Myślałem o kupnie hybrydy, ale jak poczytałem na forach to raczej wszyscy doradzają żeby kupić lustro. Zdaję sobie sprawe, że jeszcze trzeba umieć robić zdjęcia lustrem, ale żeby się nauczyć to trzeba mieć sprzęt. Jeżeli chodzi o moje wykorzystanie aparatu to: krajobrazy, zdjęcia w podróży, przyroda i oczywiście rodzinka i jakieś imprezki. Wszystko dla siebie i własnej satysfakcji. Nie chcę kupować czegoś co za rok będę chciał sprzedać. Pomyślałem o *isDL2 ponieważ czytałem pozytywne opinie o *isDL a to prawie to samo i cena 2100 z dwoma obiektywami uważam jest przyzwoita. Od jutra MM sprzedaje K100D w cenie 2200 i dlatego nie wiem w kierunku którego apartu iść. Z jednej strony dodatkowy obiektyw, z drugiej nowszy model i stabilizacja.
Pozdrawiam
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Predi - wszystkie MM maja sprzedawac K100D po 2200 czy tylko ten, w ktorym pytales?

THX, zaraz zerkne.

 
Predi  Dołączył: 03 Sty 2007
Wejdź na stronę MM wybierz market który cię interesuje i zobacz aktualną ofertę. Ja sprawdzałem w krakowie. Dodatkowo są raty 20x0%.
 
pepek  Dołączył: 19 Lip 2006
Niestety u mnie nie ma tej oferty. Jest body D70s za 1800 i jakis olek.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Predi.
Wybrałbym K100 z jednym szkłem.
To jest system i chęć rozbudowy mimo wszystko będzie gdzieś w tobie pokutować, więc za jakiś czas i tak zatęsknisz za dłuższym zoomem i dokupisz sobie owo tele. Oferta z dwoma obiektywami kusi. I prawdopodobnie na początek byłoby to wszystko, co Ci jest do szczęscia potrzebne.
Ale.
K100 ma o wiele lepsze JPG. A na początku będziesz głównie w nich fotografował - jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z cyfrowym foto i obróbka zdjęć jest u Ciebie na razie w powijakach. Kolejny punkt, to stabilizacja, dalej - lepsza jakość zdjęć na wysokim ISO (imprezki, zdjęcia we wnętrzach) oraz sprawniejszy AF.
 
Predi  Dołączył: 03 Sty 2007
Dzięki Michu za radę. Muszę się z tym jeszcze przespać ale raczej wybiorę to co mi radzisz.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wiesz - prześpij się z tym, poczekaj jeszcze chwilę - mam nadzieję, że ktoś przedstawi kontrargumenty, byś miał jasny obraz sytuacji (i wrócił do punktu wyjścia).
 

Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
W pierwszych słowach mojego postu chciałbym serdecznie pozdrowić wszystkich Pentaxiarzy z tego forum i życzyć wielu miłych fotograficznie (i nie tylko) chwil w Nowym 2007 Roku.
Załuję, że nie mieszkam w Krakowie, kupiłbym ten "kastecik" bez chwili wahania, zwłaszcza za tą cenę. Niestety MM w Gdańsku nie jest taki elastyczny. Byłem tam tydzień temu, mieli 1 egzemplarz K100, ten w gablocie, za 2799 zł. Zaproponowali mi rabat w wysokości 30 zł. Z godnością naplułem na wykładzinę i pojechałem do domu (100 km). Zanim się do nich wybiorę najpierw zadzwonię. No może jeszcze zasięgnę języka w ElectroWorld.
Przemyśliwałem poważnie nad K10, ale choroby wieku dziecięcego trochę mnie odstraszają i postanowiłem kupić wcześniejszy model.
Ponieważ jednak postanowienie wejścia w system zapadło zacząłem powoli zaopatrywać się w inspekty stając się posiadaczem 4 obiektywów. 80-320, 28-105, 35-80 Pentaxa i jakiś półmanualne "noname" 70-210 z bagnetem K. Wszystko to zakupiłem na Allegro za nieprzesadne pieniądze stając się dodatkowo nie całkiem zamierzonym posiadaczem korpusu MZ50, torby Minolty i lampy Unomat BC36TD. Właściwie interesuje mnie bardzo czy ta lampa będzie w jakikolwiek sposób działała z K100 czy też czeka mnie seria testów??

Jeszcze raz pozdrawiam obiecując, że postaram się być umiarkowanie aktywny, ponieważ czasami nieco przynudzam.

Całusen Aus Kaszuben - Kuszelas :-B :mrgreen:
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Kuszelas, jak miło, że dołączyłeś do naszej upośledzonej społeczności.
Z informacji Cię interesującej - czeka Cię wspaniał przyszłość pełna emocji, testów, zarwanych (z podniecenia) nocek, walk i prób zrozumienia współpracy tej lampy z Kasetką.
Wiedz, że jesteśmy z Tobą.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
aaa, Kaszuby, strony rodzinne ... :-) kadyszka nie jest zła, serio. Prawdę mówiąc, np. przy wyciąganiu RAWów z cieni jest dużo lepsza od DSa. I w paru innych sprawach też.
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Kuszelas napisał/a:
Załuję, że nie mieszkam w Krakowie, kupiłbym ten "kastecik" bez chwili wahania, zwłaszcza za tą cenę. Niestety MM w Gdańsku nie jest taki elastyczny. Byłem tam tydzień temu, mieli 1 egzemplarz K100, ten w gablocie, za 2799 zł. Zaproponowali mi rabat w wysokości 30 zł. Z godnością naplułem na wykładzinę i pojechałem do domu (100 km). Zanim się do nich wybiorę najpierw zadzwonię. No może jeszcze zasięgnę języka w ElectroWorld.


Przerabialem taka sprawe we Wroclawiu :-p W koncu kupilem przez Allegro w Aster. A teraz to jeszcze (?) maja dla kulubowczow konkurencyjne ceny! Zadzwon, zapytaj, kup :-D

pzdr
matb
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Kuszelas, kasetka też ma problemy z focusem. Po prostu jej użytkownicy do tej pory się aż tak nie przyglądali ;-P zobacz tu
 
Paffcio  Dołączył: 29 Maj 2006
Bronek napisał/a:
Kuszelas, kasetka też ma problemy z focusem. Po prostu jej użytkownicy do tej pory się aż tak nie przyglądali ;-P zobacz tu


Witam!

wiecie co... krew mnie zalewa z tym Pentaxem... nic nie potrafi zrobić w 100% dobrze. Jak już wypuścił fajny korpus (K100D) w "znośnej" cenie to się okazuje, że są problemy z AF :-P Mówiąc szczerze zaczynam się bać, że mechanizm stabilizacji obrazu zacznie się po roku-dwóch sypać (albo jeszcze lepiej po gwarancji). Myślałem nawet, by kupić sobie do zabawy taki korpusik ale już mnie chęć odeszła. Mój MZ5n przynajmniej jest przewidywalny...

--
Pozdrawiam,
Paweł
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Paweł Szkup napisał/a:
to się okazuje, że są problemy z AF
Tak źle chyba nie jest. Posty piszą tylko te osoby, które miały z Kasetką problem. Czasami temat sam sie nakręca. Myślę, że jest to znikomy procent.
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Tak źle chyba nie jest. Posty piszą tylko te osoby, które miały z Kasetką problem. Czasami temat sam się nakręca. Myślę, że jest to znikomy procent.

Nie wiem Pawle czy czytałeś moje wczorajsze "uzupełnienia", ale młodsza "kasetka" zachowywała się dokładnie tak samo jak moja. Co ciekawe, obydwie zachowywały się dobrze, pomimo tego, że pomieszczenie oświetlone było żarówkami, co prawda dokładnie osłoniętymi mlecznym kloszem. Tak więc (to już do drugiego Pawła :-) ), problem jest, ale... aby go zobaczyć, to trzeba trafić na wyjątkowe warunki oświetleniowe i po części, samemu go wywołać np. podpinając długie i jasne szkło.

Pozdrawiam,
Piotr.
 
Asus Dołączył: 20 Wrz 2006
Czy już ktoś sprawdził jak w takich przypadkach serwis Apollo działa?
Można na ten serwis liczyć?

Z drugiej strony jeżeli są tylko te trzy śrubki do kręcenia...
Można samemu se pokręcić. :lol:
Jeżeli ta regulacja jest tak prosta również w K10D to można byłoby zacząć oddychać spokojnie i nie martwić się przynajmniej o ten problem.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Cytat
Można samemu se pokręcić. :lol:


jasne...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach