natus  Dołączył: 28 Mar 2008
griffin zastanów się jaki byłby tego sens z punktu widzenia pentaxa
za ciut solidniejszy korpus z większym kryciem kadru w wizjerze i filmami cena 2 razy wyższa jak za korpus bez tych cech?
kto by w takim wypadku k7 kupował?
 
Bigot1944  Dołączył: 06 Wrz 2009
Jeśli chodzi o firmware 1.3 to faktycznie skupiłem się nad Af i muszę przyznać przyspieszył szczególnie w ciemnościach - zwracam na to dużą uwagę - to nie PLACEBO. Mówię Wam jest poprawa (nie szukajcie minusów tylko "+"!).
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Nie wiem czy o tym było ale w tym wątku nie widzę.
Jak przeczytałem że do k7 zrobili mały update firmware bez informowania o tym to ściągnąłem jeszcze raz 1.03 do K20D porównałem ("fc -b") rozpakowane pliki i na pewno nie są takie same. Zrobiłem update i jest różnica w PhotoME stary firmware to 1.03.00.09 a nowy 1.03.00.10. :-) To na pewno jakaś kosmetyka. Ale widać że nie zapomnieli o K20D.

edit...

Wpisałem w google z ciekawości i okazuje się że sprawa nie jest taka całkiem świeża. Na Fickr.com jest zdjęcie zrobione 2009:08:31 z tą wersją i kilka z września. Możliwe że przy okazji tych "tajnych" zmian w k7 poprawili i tu coś.
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ciekawe.... 8-)
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
Makler, co do photo ME to nie bardzo widze po wgraniu tego "nowego" firmware żeby mi coś innego pokazywało w nim niż 1.03 (może mało go znam).
Przy wczytywaniu do K20 była informacja o update z 1.03 do 1.03.
Jendak w jednym muszę się zgodzić Tobą mam na kompie plik, który zassałem w kwietniu i ten wczorajszy.
Fakt na pierwszy rzut oka pliki są identyczne wielkością i nawet datą jednak po porónaniu TotalCommaderem wg zawartości różnią się binarnie - wiec jedank coś jest zmienione i to mnie podkusiło do upgrade.
Jeszcze jednak postaram się doszukać gdzie widac to 1.03.00.10.
No chyba, że mi ktoś pomoże ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sorry, gdzie mozna sciagnac najnowszy upgrade? Do K20D oczywiscie :mrgreen:
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
Będzie go widać przy uruchamianiu jak się włączy menu debugowe.
Ostatnio włączyłem i miałem właśnie końcówkę 09.
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
PiotrB., Na stronie pentaxa http://www.pentax.jp/english/support/index.php

[ Dodano: 2009-10-25, 13:38 ]
tomasi, menu debugowe ??????????????????? Chyba nie rozumiem :)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
rafal76, dzieki :mrgreen:
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
To co ktoś może mi powiedziec jak zobaczyć czy to jest wersja 09 czy 10?
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
No debug menu. Źle napisałem, mimo tej godziny dłużej i tak się nie wyspałem. ;)

http://pentax.org.pl/view...8&start=920#top
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
rafal76, a co mówi PhotoMe w pozycjach "DSP Firmware Version" lub "CPU Firmware Version"?
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
deckard, PhotoME przed i po upgrade wskazuje 1.03 poprostu nie widze dalszych miejsc po przecinku.
Software K20D 1.03

A faktycznie jest : CPU Firmware Version: 1.0.3.00.10 zdjęcie z dzisiaj a zdjecia z przed aktualizacji 1.0.3.00.09.
W polskiej wersji PhotoMe = Wersja Firmware DSP lub CPU


Dzięki za pomoc

Makler, Wychodzi na to że faktycznie jest zmiana tylko pytanie co poprawia :-P .

Może ktoś gdzieś znajdzie to napisze ....
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Może 09 miała jakiegoś utajonego buga jeśli jest 10.. Raczej nic przełomowego tam nie będzie, ale jak znajdę chwilę to sobie updatuje :-) Dzięki za info :-)
 
rafal76  Dołączył: 22 Lis 2008
Wydaje misie, w wersji 09 z czymś oczywistym dali na tyle ciała - a wyszło to może przy testach k7 , że nawet nie chcieli podawać tego do wiadomości żeby się nie ośmieszyć :lol:
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
Jakby nie było, właśnie wrzuciłem i aparat dalej żyje więc chyba jest ok ;-)
 

tomasi  Dołączył: 16 Wrz 2009
A czy ktoś wgrywał może 1.04?
Są jakieś odczuwalne zmiany w działaniu? Czy też nie stwierdzono poza wyższą numeracją? ;)
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
tomasi napisał/a:
Czy też nie stwierdzono poza wyższą numeracją?


"Improved stability of recording image for some SDHC Memory card."

Jak Ci działa z kartami, które masz to raczej nic się nie zmieni. U mnie ósemkach i szesnastkach SDHC aparat nadal działa jak działał. Być może były jakieś SDHC, które sprawiały problemy i być może to poprawiono. Ja wgrywam zawsze nowy soft ale nigdy nie doszukuję się bonusów, których producent nie opisał. Po aspirynie też nie sprawdzam czy szybciej przebiegnę 100 metrów ;-)
 

rafaello305  Dołączył: 24 Sty 2011
Witam wszystkich, mam problem mały gdyż mam k20d z wersja 1.0 i nie wiem teraz czy wystarczy wgrać 1.04 czy trzeba po kolei 1,1 1,2 1,3 i dopiero 1,4??? czy aktualizacja 1.04 ma zawarte w sobie te wczesniejsze ??? Prosze o pomoc
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
rafaello305, nie musisz wgrywać kolejnych aktualizacji, wystarczy ta ostatnia.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach