chrystian87  Dołączył: 03 Sie 2008
Re: Firmware
Esco napisał/a:
Na forum DPreview pojawiły się posty, których autorzy twierdzą, że przy okazji AF również im przyspieszył. W trudnych warunkach oświetleniowych również mniej błądzi. Ciekawa sprawa...


Ja miałem podobne wrażenie gdy dostałem korpus z serwisu po kalibracji AF, po tym jak zgłaszałem problem z FF
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Na pentaxforum.com też pojawiło sie kilka głosów o polepszeniu AF - w jakiś sposób wtóruje temu kierunkowi tamtejsze guru Benjamin Canarek... oczywiście to jakaś zbiorowa histeria...
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
ech, oby tylko o dwusetkarzach nie zapomnieli... :roll:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
filorp napisał/a:
guru Benjamin Canarek.

no dla mnie jeden z najlepszych fotografów - zawodowców korzystających z naszego systemu. Lubię jego fotografię. Polecam przeglądnąć jego portfolio.

Co do testu AF - jutro za dnia sprawdzę jak to wychodzi.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
MacRayers napisał/a:
no dla mnie jeden z najlepszych fotografów - zawodowców korzystających z naszego systemu. Lubię jego fotografię. Polecam przeglądnąć jego portfolio

To prawda... gościu robi cuda z oświetleniem a właściwie z cieniami nawet banalne jego zdjęcia mody mają jakiś klimat niesamowitości przez jakieś mieszanie cieni z pastelami... Ale powiedzmy sobie prawde jest to gościu opłacany przez pentaksa... płacą mu za to że używa tego do pracy, inna sprawa że to umie i pentax jest świetnym sprzetem...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Czyżby Pentax znowu pokazał, że jest firmą nietuzinkową i idącą pod prąd? Wypuścił firmware poprawiający jedną z największych bolączek systemu i nawet się nie zająknął o tym? Cóż za rewelacyjny marketing. Teraz wszystkie serwisy internetowe na świecie będą się przez pół dnia zastanawiały, czy został poprawiony ten AF czy nie. :-P
 

tanthalos  Dołączył: 04 Gru 2008
pawelek-79 napisał/a:
Teraz wszystkie serwisy internetowe na świecie będą się przez pół dnia zastanawiały, czy został poprawiony ten AF czy nie. :-P

Może właśnie o to chodzi?:)
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
Cytat
pojawiło sie kilka głosów o polepszeniu AF
- kurna, na prawdę mam wrażenie, że jest szybciej. Sprawdziłem jeszcze inną rzecz - otóż do tej pory pstrykałem na 1.00 - w moim egz. nie było "brokatu" i nie chciało mi się upgrejdować. Miałem za to spore fioletowe zafarby na dole przy ISO1600. Zrobiłem kilka fotek na nowym firmware i wydaje się, że to się wyraźnie poprawiło.
 
siwyyy77  Dołączył: 24 Lip 2007
Reasumując;
-mamy lepsza stabilizacje, działała na poziomie ok 3-4EV co udawadniał już tu nie jeden ;-) więc teraz zapewne działa w granicach 4-5EV
-mamy poprawiony AF

Może jeszcze poprawili jakość na wysokich ISO i mamy K30D za darmo

Ps. Malkontenci tak wiem dalej nie jest to FF i nie zrobi cudnych fotek :cry:
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
siwyyy77, Ja Mam FF pentaxa i Sie jaram :mrgreen: np. p50 :-P
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Straż zawołajta, bo sie zjara doszczętnie...
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Na moim pojawił się napis D700 i na uchwycie tuż pod kółkiem zaczyna wyrastać pomarańczowy podłóżny trójkąt....
 

mori0220  Dołączył: 01 Lut 2009
Liczę na AF jak w Ka-myczku, zasysam więc Update :mrgreen:
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Witam. Pewnie to nie w tym wątku ale skoro jest o aktualizacji to poproszę o wskazówki. Sformatowałem kartę, wgrałem plik, trzymam wciśnięty przycisk menu, włączam aparat i nic się nie dzieje. Co robię źle?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
blade74 napisał/a:
wgrałem plik

Wgrałeś do katalogu głównego, który tworzony jest z automatu w aparacie?
Plik .exe czy .bin , powinien być ten drugi.
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
blade74 a rozpakowałeś ? Na karcie w głównym katalogu powininny pojawić się 2 pliki:

- FWDC183B.BIN
- README.TXT

Włączasz z wciśniętym "menu" i powinien automatycznie wykryć obecność plików.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
blade74 napisał/a:
Witam. Pewnie to nie w tym wątku ale skoro jest o aktualizacji to poproszę o wskazówki. Sformatowałem kartę, wgrałem plik, trzymam wciśnięty przycisk menu, włączam aparat i nic się nie dzieje. Co robię źle?

Wszystko robisz, jak powinieneś. Plik powinien być umieszczony w głównym drzewie (tzn. nie w podkatalogach) - jak widzę, masz tak zrobione.
Potem wkładasz kartę, trzymasz wciśnięty przycisk Menu i włączasz. Po chwili powinno pojawić się na ekranie właściwe menu z informację o tym jaką masz wersję i jaką chcesz zainstalować. Potem jedynie ok i czekasz aż skończy.
Powinno działać.

[ Dodano: 2009-04-09, 23:39 ]
życzliwy napisał/a:
blade74 a rozpakowałeś ?

no fakt, to powinno być obowiązkowe... umknęło mi to z racji oczywistości... ;-) :-B
 
blade74  Dołączył: 25 Lut 2009
Dzięki MacRayers i innym za zainteresowanie. Popełniłem czeski błąd. Plik był w podkatalogu :-( . Poszło bez problemu :-) . Dziękuję :-)
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
MacRayers napisał/a:
filorp napisał/a:
guru Benjamin Canarek.

no dla mnie jeden z najlepszych fotografów - zawodowców korzystających z naszego systemu. Lubię jego fotografię. Polecam przeglądnąć jego portfolio.

Troche nie na temat ale znacie jeszcze kogos z konkretnym folio?
Jak mozecie to podajcie linki.
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
Sluchajcie TO dziala 1/6 i dajemy rade a rece juz sie w tym wieku potrafia zatrzasc
:lol:

[ Dodano: 2009-04-10, 01:59 ]
MacRayers, masz nowa 50-tke? jak TOTO dziala?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach