griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
Ciekawy jestem czy bateria bedzie dluzej trzymala po tym jak poprawili stabilizacje. Skoro bedzie efektywniej dzialala z roznym ogniskowymi to chyba nie bedzie 'na sile' stabilizowala niepotrzebnie.
 

ojek  Dołączył: 03 Lis 2007
griffin, Nie żartuj że bateria w k20 słabo trzyma :shock:
 

R_meander  Dołączył: 28 Gru 2008
Nie widzę by autofokus działał szybciej.
Software nie wymienia silnika autofokusa, a działanie pomiaru ostrości nie zmieniło się chyba szczególnie w trudnych warunkach. Może nieznacznie.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
R_meander napisał/a:
Nie widzę by autofokus działał szybciej.
Software nie wymienia silnika autofokusa
Szybkość AF zależy także od oprogramowania. Czyli algorytmów.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
a dokładnie to od implementacji algorytmu, bo jakby zmienili algorytm, to musieli by napisać, że wprowadzają jakiś SAFOX IX czy jakoś tak ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
a dokładnie to od implementacji algorytmu,
łapiesz mnie za słowa :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
argawen, ciesz się że nie za ten język co go wystawiłeś :-P

a skorygowałem, żeby ktoś zaraz nie zarzucił, że Pentax ma inżynierów, co nie potrafią algorytmu dobrego wymyślić

potrafią, tylko że jego implementacje powoli działają w dSLRach ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
opiszon napisał/a:
potrafią, tylko że jego implementacje powoli działają w dSLRach ;-)
dobre :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
opiszon napisał/a:
bo jakby zmienili algorytm, to musieli by napisać, że wprowadzają jakiś SAFOX IX czy jakoś tak

Jak by mieli kogoś od marketingu, to przy każdym nowym modelu dodawali by jedną lub lepiej dwie cyfry do wersji, tym bardziej, że nazwa zgrabna. A tak lata mijają, układy się zmieniają, a oni nic. Ba! Nawet faktu, że się liczba pól nie zmieniła (3, 11 czy jak teraz w k-m: 5) nie wykorzystają do podkreślenia faktu, że jest układ jest inny od poprzedników. Taka skromna firma...
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
Ostatnio miałem okazję pobawić się Sonoltą 300. Tam AF jest tak zaimplementowany że działa cały czas, ale nie ostrzy precyzjnie tylko "podgania" obiektyw. Następnie naciśnięcie spustu do połowy ustawia ostatecznie ostrość i odbywa się szybko. W średnim przypadku daje to lepszy efekt niż w SAFOX-ie - minusem jest pewnie większe zużycie baterii. Natomiast zwykły test z ostrzeniem na rękę przed obiektywem a następnie na punkt w oddali pokazał, że szybkość ustawiania jest podobna jak w Pentaksie (miałem obiektyw kitowy 18-70, który jest napędzany śrubokrętem). Myślę, że dałoby to się zaimplementować w Pentaksie bez wymiany hardware - szkoda że inżyniery o tym nie pomyślały.
 
mirekw11  Dołączył: 09 Lis 2008
życzliwy napisał/a:
szkoda że inżyniery o tym nie pomyślały.

A może myśleli nad tym i dlatego tego tak nie zrobili :-P
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
Cytat
A może myśleli nad tym i dlatego tego tak nie zrobili

Można by to było włączać poprzez np. "Fast mode" w menu. Kto nie chce - nie używa. Byłby nowy ficzer itd. itp.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Panowie ale wiemy wszyscy, że problemem pentaxowego manualauto focusa jest nie prędkość obrotu wiertarki (przecież to za....dala jak s....n) ale to czy wystarczy jeden obrót do miejsca i stop czy też jeszcze mamy ze trzy powroty i dopiero na miejsce.... i obserwacja zielonej migającej lampki w wizjerze i jeszcze raz.... i jeszcze.... Wiecie o co chodzi. Np mój 16-50 prawie nigdy nie kluczy, ale jaki on ma wolny obrót.... :-/
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
życzliwy napisał/a:
Byłby nowy ficzer itd. itp.

Żadna to nowość, kto ma obiektyw z QSF, czy USM w Canonie zawczasu ustawia ostrość w pobliże ofiary (no i po cichu), wciskasz spust migawki, AF jedynie dokańcza ostrzenie i wyzwalasz migawkę.

filorp napisał/a:
mamy ze trzy powroty i dopiero na miejsce.... i obserwacja zielonej migającej lampki w wizjerze i jeszcze raz.... i jeszcze.... Wiecie o co chodzi.

Ja i tak was podziwiam, że chce wam się czekać - mnie to szlak trafia od razu. Widzę że ostrość "odlatuje" zwalniam spust, delikatne przekadrowanie aby zmienił się układ linii na czujniku i wciskam raz jeszcze - jak fazówka złapie cel, to i wie w którą stronę kręcić, a jak nie złapie to rzadko się zdarza by w tym kręceniu się od końca do końca złapała, zwłaszcza gdy nasza ofiara nie wykazuję chęci do pozowania. To jest właśnie dla mnie główna wada AFu Pentkasa - to ile światła potrzebuje do sprawnego działania :-(
 

życzliwy  Dołączył: 29 Sie 2008
Cytat
Żadna to nowość


a......nie pisałem, że to nowość, tylko, że byłby to nowy ficzer w pentaku.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ale QSF to też już nie jest nowość ani nowy "ficzer" w Pentaksie :-)
 

kobi  Dołączył: 20 Cze 2009
witam wszystkich , jestem nowy na forum i mam małe zapytanie czy ktoś coś słyszał o firmware do k200 lub o sposobie na wejscie w ustawienia serwisowe o ile istnieje taka możliwość
 

renko  Dołączył: 25 Maj 2008
kobi, żadnych uaktualnień firmware do k200d jak dotąd nie było, na menu serwisowe też nie ma jeszcze sposobu. Chyba traktują dwusetkę jako korpus idealny ;-)
 

griffin  Dołączył: 19 Cze 2008
myslicie ze pokarze sie jeszcze nowy firmware do K20D bazujacy na algorytmach AF K7ki jak juz dym opadnie po jej wejsciu do sklepow?
 

matth  Dołączył: 21 Kwi 2008
griffin, nie ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach