Sławek_S  Dołączył: 21 Mar 2007
Szkoła Mistrzów Fotografii
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
Nie za bardzo rozumiem.... ale kto to są ci mistrzowie? Ci co założyli szkołę? Czy ci co z niej wyjdą za parę lat?

Ani w jedno, ani w drugie nie wierze patrząc na założycieli...:)
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
iczek napisał/a:
Nie za bardzo rozumiem.... ale kto to są ci mistrzowie? Ci co założyli szkołę? Czy ci co z niej wyjdą za parę lat?

Nie za bardzo zrozumiałeś, rzeczywiście. :-P Nikt żadnej szkoły nie zakłada, a jedynie w Wybiórczej będą walili dodatek o fotografii dla wakacyjnych fotoamatorów z małpkami.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Sa wyniki. Zdjecia wybrane ze 140 tysiecy :shock: Wspolczuje jury. Nie wiem jak mozna w ogole cos wybierac z takiej ilosci.

Ale jesli to faktycznie najlepsze zdjecia....
http://wyborcza.pl/1,7548...ie_widzial.html

Nie wiem, czy przy jakims zdjeciu bym sie w ogole zatrzymal.... Moze jedynie ten chlopiec biegajacy po kaluzach.

I jeszcze jedna rzecz. Uzasadnienia jurorow sa tak banalne, ze az zeby bola.
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
chłopiec ok, no i jeszcze rury mi się podobają
 

Throwend  Dołączył: 26 Kwi 2007
Cóż, jury się kierowało własnymi subiektywnymi odczuciami. Śledziłem bloga akcji i generalnie części ze zdjęć nad którymi się zachwycali bym w ogóle nie ruszył...

Były też rozmowy z fotografami na różne tematy. Ciekawie IMO mówił Wajrak o fotografowaniu przyrody, zadziwił mnie natomiast ten wywiad, a szczególnie 'najbardziej erotyczne zdjęcie' pani fotograf...
 
dagio  Dołączył: 29 Lis 2006
poza tym zdjecie wygrane w kategorii Milosc to leko mowiac zapozyczenie, a ostrzej plagiat.. sam autor na swoim blogu pisze, cytuje:

"Przyznam szczerze że ja to się caly czas uczę robić zdjęcia
i nie mogę powiedzieć że jestem w tym dobry.
Bo ciągle się uczę.
Ale są tacy co naprawdę wymiatają.
Robią lub robili niesamowite zdjęcia.
I takich panów powinniście poznać.
Do tego zacnego grona należą np. Cartier Bresson, Helmut Newton,
Jan Saudek, Ansel Adams, Bill Brandt, Robert Capa.
Każdy z tych panów wypracowal swoj styl.
W niemaly sposób przyczynili się do rozwoju fotografii.
Przedstawiam ich wam ponieważ chcę żebyście zobaczyli jak
wyglądają naprawdę dobre zdjęcia.
I nie nabrali się w życiu na takich niby fotografów jak pan poniżej."

Pan Jan Saudek zrobil takie oto zdjecie:
http://st.blog.cz/t/teerr...zky/1296405.jpg

a Pan ktory zwyciezyl i z ktorego bloga to slowa takie:
http://bi.gazeta.pl/im/7/5714/z5714277M.jpg

Szkoda nagrody dawac.. za odtworstwo
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
no fakt, plama
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ale chała. obejrzałem jakiś czas temu filmik ich z jakimś facetem od reklamowych zdjęć gdzie nauczał o portrecie. brrr.

potworne :)
 

iczek  Dołączył: 21 Kwi 2008
A ja z perspektywy czasu uważam, że całe to przedsięwzięcie Wyborczej było bardzo potrzebne. Aby wszyscy zobaczyli jak NIE NALEŻY mówić, pisać i uczyć fotografii!

Wszystko co było do zepsucia oni zepsuli. Wszystko co było do spaprania, oni spaprali.

Szkoda gadać....
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
"Pierwsza fotograficzna porada na imprezę - nie należy pić wódki z obiektywów".
"w obiektyw do Zenita Heliosa o ogniskowej 50 milimetrów wchodziła pięćdziesiątka wódki. Można go było używać zamiast kieliszka. Trzeba było tylko dokręcić pierścienie, żeby nie przeciekały." Grzegorz Dąbrowski.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
lepszy tekst to

"Szymon Rogiński. Malarz realności, znany polski dokumentalista."

nosz kurcze nóż w kieszeni się otwiera!!!

Robiąc bullshit dla aktivista i reklamy staje się człowiek dla wyborczej malarzem realności (*wtf? co to znaczy w ogóle?) i dokumentalistą, znanym... :-(
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
guerilla napisał/a:
i dokumentalistą, znanym...

porazka :-/

[ Dodano: 2009-04-10, 17:06 ]
Tzn. porazka jest to, ze media filtruja caly przekaz fotografa i na wlasne potrzeby zamieniaja go na etykietki, ktore zmieszcza sie w pojedynczym zdaniu. Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze fotograf sam siebie oglasza "malarzem realnosci, i znanym polskim dokumentalista".
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
dan napisał/a:
Jakos nie chce mi sie wierzyc, ze fotograf sam siebie oglasza "malarzem realnosci, i znanym polskim dokumentalista".


Malarzem realności może się ogłosić tylko szczyl po dziennikarstwie robiący w wyborczej ;-)
 

technik219  Dołączył: 25 Sty 2009
Panowie z "Gazety Wybiórczej" dorobili sobie parę groszy wierszówki ;-)
A swoją drogą... ciekawe, dlaczego np. tacy Czesi (narodek w sumie niewielki) mają tylu świetnych fotografów?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach