tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
A możecie polecić jakiś sprawdzony GB sklep w necie, co by sobie można było na ceny popatrzeć.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
A możecie polecić jakiś sprawdzony GB sklep w necie, co by sobie można było na ceny popatrzeć.

Jeden link podał Bronek. Ja sobie siedzę i szukam, znalazłem
http://www.amazon.co.uk/e...uk-21/ref=nosim
i wychodzi ok. 3250 zł za body K10D. Niech może ktos bieglejszy w angielskim sprawdzi, czy jeszcze jakies podatki i inne opłaty manipulacyjne nie są doliczne. Swoją drogą - ile kosztuje wysyłka do Polski?
Tomecki - zajrzyj tu http://uk.shopping.com/xP...cameras--pentax


Pozdrówka
Marucha
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
marucha napisał/a:
Jeden link podał Bronek. Ja sobie siedzę i szukam, znalazłem
http://www.amazon.co.uk/e...uk-21/ref=nosim
i wychodzi ok. 3250 zł za body K10D


Nie wydaje mi sie, zeby Amazon doliczal jakies cuda (a przynajmniej w przypadku mniejszych rzeczy o wartosci 50-100GBP tego nie robil), nie mniej jednak ja widze dwa problemy na stronie tego przedmiotu:
1.
Cytat
Product details

* Boxed-product weight: 2.00 Kg
* Delivery Restrictions: This item can only be delivered within the UK
Find out more about our Delivery Rates and Returns Policy
* Item model number: K10D
* ASIN: B000JG4NB2

2.
Cytat
Usually dispatched within 4 to 6 weeks


Problem pierwszy znikomej wagi jako, ze ktokolwiek zyczliwy przebywajacyw UK moze przeslac paczuszke do PL. Jednak problem nr2 jest bardziej powazny gdyz daje mgliste pojecie o dokladnej dacie wysylki...

Pozdrawiam i zycze szybkiego spadku ceny w PL :)

[ Dodano: 2006-12-19, 01:26 ]
marucha napisał/a:
Tomecki - zajrzyj tu http://uk.shopping.com/xP...cameras--pentax


...cytat z powyzszej strony:

Cytat
Pentax K100D Digital Camera
Pentax K100D Digital Camera
4.5/5 stars 4 reviews
6.31 Megapixel, Standard Point and Shoot, 2.5 in. LCD Panel, SD Card, Built-In & External Flash


:-D :-D :-D
 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
pokontynuuję trochę mój wątek jeszcze :)

z przyczyn różnych i przeróżnych opcja szwajcaria poszła do piachu. nowy świetny i wspaniały i jedyny słuszny pomysł urodził mi się w bańce. kupię sobię urzywanego ds i lampę 500setkę i jakieś szkła! opcja mega econo i powiem, że podoba mi się bardzo.

i teraz pytanie - czy już zwariowałem, czy może w tym szaleństwie jest metoda?
i teraz drugie - jak jest z jakością ds po 2 latach powiedzmy??? wiadomo, że zależy od tego jak ktoś dbał o sprzęt - ale powiedzmy, że nic nie widać na puszce... czyli po prostu - czy ds się psuje? jakie wasze doświadczenia?
errata do drugiego pytania: na co zwracać uwagę kupując używaną puchę i lampę (ds, 500)?

no i teraz na koniec. czy jak sobie kupię na początek tanie manuale to się pochlastam? jeśli daje radę, to proszę o jakieś typy na zastąpienie kita.

thnx! pozdrawiam!
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Kilka mysli do zastosowania w kazdym systemie:
1. Najczesciej kit jest w takiej cenie ze nie warto z niego rezygnowac (Pentaxowy w dodatku chwalony za jakosc)
2. Kita jest ciezko zastapic manualem jesli zalezy Ci na szerszym koncu. nie ma zbyt wielu manuali w ogole o ogniskowej ponizej 20mm, tych polecanych jeszcze mniej a tych pojawiajacych sie na aukcjach miedzynarodowych to juz po kilka sztuk na miesiac a moze rzadziej tak wiec patrz pkt.1
3. Jesli lampy nie musisz miec "na juz" to lepiej poczekac i kupic mozliwie dobra (duza LP itd) - ta "500" oznacza Sigme czy 500FTZ? Jesli to drugie to moim zdaniem lepsza bedzie Sigma/360FGZ na teraz i ewentualna wymiana na 540FGZ w przyszlosci. Szczegolnie ze 360FGZ bedzie wysmienicie wspolpracowac zarowno z przyszlym korpusem jak i z 540FGZ.

No i najwazniejsze. Nie wiem w jakiej cenie planujesz kupic tego DS'a. Uzywany sprzet ktory jest ekstremalnie tani najczesciej jest tez ekstremalnie wyeksploatowany. Jesli roznica w cenie miedzy nim a kasetka spora i do tego bedzie przeznaczona na szklenie/osprzet to pewnie warto. Jesli roznica w cenie mniejsza to lepiej rozwazyc K100D badz K110D z kitem.

Pewnie niezbyt pomoglem ale to sa pytania na ktore nie ma jasnych odpowiedzi. :-)
Poza tym o tej godzinie to sie raczej ze snem w pracy walczy a nie z doborem sprzetu ;-)

Najlepszego.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Przy kupowaniu dużej lampy (500, 540) - radzę najpierw przymierzyć do puszki, wziąść zestaw w rękę, pomachać trochę... wiem, co piszę - gdyby nie grip do DSa, to by mi na weselu szwagra ręka odpadła (dodatkowo eksploatowana dźwiganiem kieliszka, to fakt).
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Przyznam, ze grip jest jedynym gadzetem ktorego brak w przypadku kasetki mnie wybitnie denerwuje. Jako, ze robie duzo pionowych kadrow nie interesuje mnie "cos" wystrugane z drewna zwiekszajace chwytnosc konczyny gornej a jedynei cos zawierajace od biedy spust i pokretlo.

Co do lamp zas to niestety wybor jest jaki jest i szczerze boleje ze ni ma odpowiednika takiej 380EX/4*0EX z Canona.

Co do eksploatowania reki na weselach i innych folklorystycznych hulankach to moze znany Ci zapewne TEN patent z parasolka na glowie jako odblysnik by sie sprawdzil... jak by to sprytnie rozwiazac to dalo by sie jeszcze butelke z wezykiem zamoncowac. ;-)
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
Stanislaw Boryn, przesyłki z UK do Polski są drogie. Nawet mała paczka, ważąca parę kilo, kosztuje paredziesiąt funtów.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Zlypiez, sprawa jest dosć indywidualna dla każdego body. Na forum podane było, że DS bazując na elementach Ista D ma stosunkowo dużą trwałość - info od P. Rendaszki. Jednakże trafiają się użytkownicy potrafiący w ciągu roku wystrzelać ponad 50.000 fotek. Pentax niestety nie ma możliwości sprawdzenie przebiegu aparatu. Z drugiej strony, jeśli ufasz właścicielowi, to nic nie stoi na przeszkodzie. DS rozumiem głównie z uwagi na lampę TTL? Jest w tym jakaś metoda. Choć szaleństwo również. W końcu kiedyś zostaniesz zmuszony do upgradu i wówczas na dobrą sprawę zostaną Ci jedynie szkła.

 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
dokładnie - głównie chodzi o ttl... szerze mówiąc po cichu liczę na to, że jak np za dwa lata będę chciał zmienić puchę na nowszą, to lampa (540) już będzie w sensownej cenie...

pisząc 500setka miałem na myśli 500ftz... chodzi o tą głowicę ruchomą w dwóch płaszczyznach. sigma jest wielka jak meksykanin.... nie wiem, czy nie za wielka. a 360 - ta głowica, ehh i wracamy do początku ;)

pozdrawiam!

a tak btw - to jest grip do ds? eee?
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Był grip firmy nizależnyej - bodajże Delty. Jarek szpanował czymś takim.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie Delta, tylko Dicain. Teraz szpanuje już inny forumowicz.

[ Dodano: 2006-12-19, 07:57 ]
Stanislaw Boryn napisał/a:
Co do eksploatowania reki na weselach i innych folklorystycznych hulankach to moze znany Ci zapewne TEN patent z parasolka na glowie jako odblysnik by się sprawdzil... jak by to sprytnie rozwiazac to dalo by się jeszcze butelke z wezykiem zamoncowac. ;-)

Chciałem coś takiego mieć, ale ksiądz mnie ze ślubu przepędził. :)
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Własnego? Bo domyślam się, że na swoim ślubie robiłeś jednocześnie za fotografa - takiej przyjemności nie mógłbyś sobie odmówić.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Bronek napisał/a:
przesyłki z UK do Polski są drogie


Bronek polemizowałbym. Najtańsze ubezpieczone przesyłki, z jakich korzystałem na eBayu były właśnie z UK. 1,5kg paczka za ok. 10 funtów, a lekka paczuszka z kartą WiFi do laptopa kosztowała mnie wraz z towarem 53,- zł :-D
Dla porównania paczki z Niemiec (dużo bliższy transport) są ok. 50% droższe.
 

Bronek  Dołączył: 04 Wrz 2006
emigrant, o, to mnie zaskoczyłeś. Ale to pewnie były bardzo lekkie paczuszki - jak przesyłałem zasilacz do komputera (parę kg) to kosztowało to trochę.
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Waga gra dużą rolę. Przy niezbyt ciężkich polecam 'Royal Mail International Signed-For'
 
zlypiez  Dołączył: 30 Lis 2006
właśnie zamówiłem dual kita k100d - mozecie zaczac sie do mnie przyzwyczajac na tym forum :D
pozdrawiam!

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach