davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
Test na FF/BF
może ktoś się pokusi w nowych modelach pentaxa k10d oraz k100d :mrgreen:


http://www.focustestchart.com/focus21.pdf
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
najlepiej, zeby sie pokusilo tak z 1000 osob, to bedziemy mogli zrobic rozklad prawdopodobienstwa :mrgreen: pamietajcie tylko, zeby uzywac tego samego szkla! :-P 8-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
davnes napisał/a:
może ktoś się pokusi w nowych modelach pentaxa k10d oraz k100d :mrgreen:
A jak myślisz, jak sprawdzałem swoją Kasetkę. Właśnie na tym teście :mrgreen: :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Trzeba znaleźć 500 osób z FF i 500 z BF. :)

Statystyka, to nauka, wg której jak wsadzisz nogi do piekarnika a du.pę do wiadra z lodem, to będzie ci w sam raz.
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
argawen i co ci wyszło bo nie czytałem tego?
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
dzieki:]
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
Jarek Dabrowski napisał/a:
to będzie ci w sam raz.

:mrgreen: no bo k10 jest w sam raz, nie? 8-)
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
Mam K100D i FF (odwrotnie niż Agrawen, ale chyba sam podreguluje)

[ Dodano: 2006-12-17, 16:05 ]
Dla spokoju chciałem podregulować ten FF, ale nie miałem takiego małego imbusa - po odkręceniu spodniej częsci widac to co poniżej, wystarczy zaznaczyć czymś piszącym pozycje początkowe i wszytskie skorygować o ten sam kąt obrotu (podobno)
 

davnes  Dołączył: 18 Lis 2006
i jak efekty? dzi eki za zdjęcie
pokreć tym i wyczai dla potomnych jak to regulo :-> wać
 
pba1  Dołączył: 10 Gru 2006
narazie musze kupić gdzieś małe imbusy ....ale jeszcze myśle bo
na 18mm jest znosnie na 55 juz troche głupio bo ostrość kończy się tam gdzie ostrzyłem, zastanawiam sie tylko czy to niedbałość (MAnufactured in Philipnes....not Japan) czy ma to jakś cel (raczej niedbałość) bo znalazłem takie coś o DSie:

I'm looking at these samples I took with DA 18-55 and DA 16-45 after setting my DS to have a slight front focus with the D-FA 50/2.8 macro. The center appears more in focus than before the front focus was removed.

It seems that a slight front focus is good to have if you shoot a with lot of wide angle.I think the reason for this may be the factor of the aspherical lens element which makes the edges of the frame appear slightly closer that the center of the image. I'm not really sure what I'm talking about, but I'm sure that others with more knowledge will correct me soon enough.


jeszcze musze zrobić testy dla tych najbardziej skrajnych punktów (chyba ze mi przejdzie)
 

cadman  Dołączył: 19 Lis 2006
davnes, dzięki za link z opisem jak przetestować FF/BF. Wprawdzie nie mam na razie żadnej puszki Pentaxa, ale postanowiłem sprawdzić swojego Fujika. Tyle słyszałem narzekań na ten sprzęt i "mydlane" fotki z niego. Od ponad roku go "katuję" i stwierdzam, że Ci co tak twierdzą po prostu "nie umieją robić zdjęć". Mam już za sobą etap określany jako "krew, pot i łzy". Postanowiłem: nim kupię puszkę z lustrem, do perfekcji opanować muszę to co mam. Śledzę tematy na forum i oswajam się ze specyfiką sytemu Pentaxa.
Pozdrawiam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach