pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
FUJI F200EXR test
Pojawił się TEST nowego Fuji z matrycą EXR.


A to moje zestawienie zdjęć z recenzji, pokazujące działanie funkcji DR.

 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
There's no live histogram available on the F200EXR
a mogło być tak pięknie ...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Mogło być. Taki Fuji S100fs ma dynamikę 9EV do 10EV (w trybie rozszerzonym) ze "zwykłej" matrycy HR. Tam z kolei przegięli z obiektywem. Niepotrzebnie go wyciągali do 400mm. Już poprzedni 28-300 miał problemy z 9mpx matrycą Fuji S9600.
Chyba producenci trochę zgłupieli. Rozumiem potrzebę na produkcję superzoomów x20 i więcej, ale nie powinny to być hybrydy z najwyższej półki, które kosztują tyle, co lustrzanki entry level, a często dużo więcej.
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
dostał TIP-ę, a nawet dwie:
http://nowetrendy.pl/index.php/news/id/4914
jest , a jakby go nie było (w Polsce)
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Poc o w zwykłym kompakciku taka technologia? Taki aparat kupują w większości laicy i patrzą żeby ładnie wyglądał.
Dziwne, że jeszcze nie ma następcy S100FS z taką matrycą.
Tym bardziej dziwne, że nie ma jej jeszcze w lustrzance!
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Kfan napisał/a:
Tym bardziej dziwne, że nie ma jej jeszcze w lustrzance!

Fuji niechętnie bawi się w lustrzanki. Ich własne na bagnecie były nieszczególne (za to z wyjątkową matrycą) i uciążliwe w obsłudze. Ostatnia, zrobiona na korpusie Nikona była już lepsza, ale widocznie współpraca nie układała się tak dobrze.
Ale przecież mogli by produkować matryce HR i SR i EXR w rozmiarach od 4/3 do FF, albo większych i sprzedawać. Sądzę, że chętni by się znaleźli. Na razie w ofertach producentów są puszki z CCD lub CMOS.
A swoją drogą to nawet fajne by było mieć taki wybór:
K200D z 10mpx lub K200D z 6+6 EXR/SR, albo nawet HR 12 mpx. Chociaż 12HR da bardzo dużą rozdzielczość, ze względu na inny sposób interpolacji, co może być poważną konkurencją dla tradycyjnych matryc. Pamiętam porównania starych Fuji, które miały 3mln pikseli i max. rozdzielczość obrazka - 6mpx. W porównaniach z tradycyjnymi 6mpx przegrywała, ale z 4mpx trzymała się dobrze, a nawet trochę lepiej. Jest to jakiś sposób obejścia problemu upakowania pikseli na ograniczonej powierzchni. Można by wstawić SuperCCD HR 14mpx do APS-C i uzyskiwać obraz o szczegółowości zbliżonej do aparatów 20mpx :evilsmile:
Poza tym w Fuji S100fs matryca jest HR, a dynamika sięga 9EV(10EV w trybie zwiększonej dynamiki) :!: :!: :!:
A to jest przecież matryca 2/3" :!: :!: :!:
 
Paulos  Dołączył: 08 Mar 2007
Kfan napisał/a:
Poc o w zwykłym kompakciku taka technologia?


Po to, żeby kompakcik stał sie niezwykły. Niezwykły kompakcik może być (z pewnymi kompromisami) zamiennikiem lustrzanki wszędzie tam, gdzie się nie ma ochoty/możliwości taszczyć wyżej wymienionej.

Po to, żeby ją tańszym kosztem przetestować przed wdrożeniem do większych korpusów.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
pawelek-79 napisał/a:
Ale przecież mogli by produkować matryce HR i SR i EXR w rozmiarach od 4/3 do FF, albo większych i sprzedawać. Sądzę, że chętni by się znaleźli. Na razie w ofertach producentów są puszki z CCD lub CMOS.

Były już takie pomysły i chetni do współpracy ale z tego co czytałem Fuji zastrzega, że razem z matrycą muszą być jeszcze jakieś ich własne tajemnicze procesory, układy i soft pozwalający wycisnąć ostatnie soki z tych wszystkich podzespołów. Współpraca producentów korpusów z Fuji jest chyba dość trudna, a szkoda, bo miałem kompakta Fuji i czasem mam wrażenie, że jego mała matryca w podobnych warunkach dawała szerszą dynamikę (bez tylu przepałów) niż moje APS Pentaxa :idea: . Co innego kolorki - Pentaxowe o wiele bardziej mi się podobają.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
[quote="piotrecius"]
pawelek-79 napisał/a:
Co innego kolorki - Pentaxowe o wiele bardziej mi się podobają.


Jak ktoś pisze o kolorkach Pentaxowych Canonowych Nikonowych itd. to w dobie obróbki komputerowej pozostaje się uśmiechnąć...

[ Dodano: 2009-05-06, 11:30 ]
pawelek-79 napisał/a:
Kfan napisał/a:
Tym bardziej dziwne, że nie ma jej jeszcze w lustrzance!

Fuji niechętnie bawi się w lustrzanki. Ich własne na bagnecie były nieszczególne (za to z wyjątkową matrycą) i uciążliwe w obsłudze. Ostatnia, zrobiona na korpusie Nikona


Wszystkie lustrzanki Fuji to puszki Nikona.
Fuji po prostu nie bawi się w lustrzanki entry-level. Zawsze daje na rynek coś dla osób zaawansowanych, które mają określone oczekiwania.
Taki model S2-Pro w momencie wejścia na rynek kiedy były same matryce 6MP dawał najlepszą rozdzielczość i rozpiętość tonalną. Można to sprawdzić nawet dziś na dpreview porównując aparaty z tamtego okresu.
Ostatni model S5 Pro w puszce Nikona D200 dziś już jest trochę przestarzały choć wciąż atrakcyjny w kwestii rozpiętości tonalnej ale gdyby nawet do tej samej puszki włożono najnowszą matrycę ....
Najlepiej oczywiście wejść w FF tylko zapewne sam Nikon obawiałby się takiej konkurencji..choć może niepotrzebnie bo sprzedawałby więcej obiektywów.
 

piotrecius  Dołączył: 31 Gru 2006
Kfan napisał/a:
Najlepiej oczywiście wejść w FF

No cóż...
Kfan napisał/a:
pozostaje się uśmiechnąć...
:-P :-B
 

slimaczysko  Dołączył: 21 Sie 2008
Po za prędkością zapisu zdjęć na kartę i ich możliwością podglądu to Fuji s5 nie jest przestarzały... body nikona to szczyt ergonomii ... a rozpiętość tonalna ehhh to trzeba zobaczyć samemu... rozdzielczość jak dla mnie w 100% wystarczająca... najczęściej robię odbitki A3 i wygląda bardzo ładnie... niby 6 mpx ale wychodzi bardzo dobrych 8 :)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
slimaczysko napisał/a:
niby 6 mpx ale wychodzi bardzo dobrych 8 :)


Tak zawsze było z matrycami w kształcie plastra miodu - przenosiły trochę więcej szczegółów niż standardowe o tej samej ilości pikseli. Pooglądaj sobie stare testy Fuji S602Z na dpreview (czy innych podobnych - S7000).
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Kfan,
Cytat
Jak ktoś pisze o kolorkach Pentaxowych Canonowych Nikonowych itd. to w dobie obróbki komputerowej pozostaje się uśmiechnąć...
A mnie załamują takie wypowiedzi. :-/
    Wolał bym jednak oby to aparat robił zdjęcia a nie komputer.
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
roket napisał/a:
Wolał bym jednak oby to aparat robił zdjęcia a nie komputer.


A ja myślałem że to jednak człowiek je robi...
 

roket  Dołączył: 15 Lis 2008
Generic,
Cytat
A ja myślałem że to jednak człowiek je robi...
To jednak żle myślałeś ... aparat bez pomocy człowieka zrobi zdjęcie ,odwrotnie raczej się nie da. ;-)
    Co do EXR jakoś nie widzę lepszych zdjęć w porównaniu do super CCD , przykład f50fd .
 

Generic  Dołączył: 09 Lis 2007
roket, e tam...
Rudolf z Zawsze Kwadrat potrafi: http://zawsze-kwadrat.pl/...bo-to-juz-bylo/ o-)

No i myślę, że ten aparat jednak bez pomocy człowieka zdjęcia nie zrobi... Może zarejestruje jakiś obraz ale sam się do tego też nie ustawi...
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
roket napisał/a:
Kfan,
Cytat
Jak ktoś pisze o kolorkach Pentaxowych Canonowych Nikonowych itd. to w dobie obróbki komputerowej pozostaje się uśmiechnąć...
A mnie załamują takie wypowiedzi. :-/
    Wolał bym jednak oby to aparat robił zdjęcia a nie komputer.


Tak? No to może zrób fotki w świetle dziennym przy ustawionym WB na świetlówkę.
Powiesz, że aparat "robi" brzydkie kolorki, czy że dałeś d..y z nastawami?
 
pikolo  Dołączył: 06 Gru 2006
witryna dpreview.com udostępniła galerię z małpki Fujifilm Finepix F70EXR http://www.dpreview.com/g...70exr_samples1/ która ma wykonaną matrycę w takiej samej technologii jak model z tytułowego wątku . Muszę przyznać że wysokie czułości jak na małpkę robią wrażenie .
 

heyzel  Dołączył: 29 Wrz 2009
Mam fuji s6500 i sama gx20 .W dobrym świetle (do 800 ISO) sam wygrywa tylko ergonomią i szybkością działania . Jak porównuje jpegi z tego samego miejsca ( s6500 robione rok wcześniej) (zachód słońca) to fujik wygrywa rozpiętościa tonalną...

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
heyzel napisał/a:
to fujik wygrywa rozpiętościa tonalną...


Raczej lepszą obróbką jpg.
Popróbuj ACR. Naprawdę świetnie wyciąga cienie nie zwiększając szumu. RT nie nadaje się do tego.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach