heyzel  Dołączył: 29 Wrz 2009
Ja piszę o jpegach z puszki a nie o wywoływaniu RAWów .Nie używam ani ACR ani RT...Praca w programach graficznych przyprawia mnie o mdłości .Uwielbiam wciskać spust migawki ale reszta (obróbka) jest męcząca...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
heyzel, to K-x jest lepszy dla ciebie. Albo jakiś kompakt, który ma dobrą obróbkę materiału z matrycy, tylko nie wiem, który to. A jeśli chcesz lustrzanki, to chyba Olympusy mają dobrą obróbkę z automatu.
Poza tym możesz raz sobie ustawić (albo kogoś poprosić o ustawienie) wsadowego obrabiania rawów np. w irfanview, aby po zgraniu na dysk nacisnąć przycisk OK i czekać, aż algorytm ładnie, wg. zadanego schematu powyciąga szczegóły z cieni, poprzygasza światła, podostrzy, doda lub ujmie saturacji, podbije kontrast, itp, itd.

Ta matryca jest fajna, szkoda tylko, że nie ma czegoś na miarę S9600 z tą matrycą. Ostatnio wsadzili ją w korpus po S100fs (czy jak on się nazywał). Ponieważ pierwotnie miał matrycę 2/3", a ta EXR ma 1/1,6", to ekwiwalenty ogniskowych przesunęły się z 28-400mm do 32-4xx (czy jakoś tak).
Skupiają się na kompaktach i tak psują zaawansowane hybrydy! I to jedyny obecnie producent tychże. :-x
 

heyzel  Dołączył: 29 Wrz 2009
To że nielubię obróbki nie znaczy że się na niej nie znam.
Najlepsze dla mnie jest D300/300s/700 niestety nie ten budżet... :-(
A co do EXR to masz 100% racji .A jak pomyśleć o EXR ASP-C w fajnej puszce :roll: ...mniam

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach