pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Problemy ze skanowaniem Plustek 7500i
Właśnie przyszedł do mnie Plustek 7500i.
Podłączyłem, zainstalowałem sterowniki i SilverFasta, no i mam problem. Skaner skanuje tak:


Przeczytałem manual w PDF i oczywiście dział "Problemy ze skanowaniem", ale w ogóle nie było mowy o takim problemie.
Sprawdzałem, czy przypadkiem dioda się nie świeci, ale widzę przez szczelinę, że podświetla film. Czy ktoś się spotkał z takim problemem? Na razie próbuję skanować na ustawieniach domyślnych, żeby sprawdzić, czy działa.

[ Dodano: 2009-04-16, 11:43 ]
----------------------------------------------------------------------------


Wiem, co już jest nie tak. Tylko nie wiem, dlaczego - karetka w skanerze się nie przemieszcza. Dziwne to. Chyba dostałem uszkodzony skaner, bo żadnego przycisku, czy przełącznika blokującego na czas transportu nie widzę. W instrukcji też nic o tym nie ma.
:cry:
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Moj skanowal tak . Przyslali mi poprostu rozpieprzony skaner z odzysku. Teraz mam nowy i skanuje normalnie, tzn oprocz tego ze obcina kawalek klatki, jestem w trakcie rozmow z MMV.

Poczytaj tamten watek,moze ktoras z opcji pomoze w twoim przypadku (niestety watpie), a jak nie to dzwon do sprzedawcy niech daje nowy.
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
rOTTEN, moje skany wyglądają podobnie. Widzę po prostu, że szczelina światła jest ciągle w tym samym miejscu nad ramką, a skaner burczy i wydaje różne dziwne dźwięki.
Chcę napisać do sprzedawcy, tylko chcę się najpierw upewnić, że nie ma tam żadnej mechanicznej blokady, którą trzeba zdjąć (taka jak w Mustekach/Microtechach na czas transportu).
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Zadnej blokady nie ma, moj tez charczal, warczal i buczal.Wymienili. Aha, ja mialem jeszcze w gratisie porysowana i upackana plyte z silverfastem ;)

A tak z ciekawosci.Wyslij mi na PW numer seryjny tego skanera. Moze dostales ten sam egzemplarz :)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
E tam. Przeczytałem twój wątek i stwierdzam - skaner, płyty, tacki - wszystko nówka. Ale pewnie będę musiał odsyłać. Poza tym kupowałem w UK.

-----------------------

Czy ktoś z posiadaczy mógłby mi powiedzieć, jaka jest spoczynkowa pozycja lampy? U mnie jest po tej stronie co przedni panel. Potrafi poruszyć się z 5mm w stronę tyłu, potem pozostaje w tej samej pozycji i tylko burczy. Czy lampa skanuje zawsze w tę samą stronę i wraca do pozycji wyjściowej przed następnym skanem, czy że tak powiem skanuje z prawa na lewo i z powrotem w drugą stronę ???
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Nie pamiętam dokładnie pozycji spoczynkowej lampy (sprawdę w czasie weekendu i dopiszę), ale na 90% parkuje ona nie przy przedniej ściance, a bliżej środka skanera. Przed każdym skanowaniem wraca do pozycji wyjściowej, nie skanuje w dwie strony.

[ Dodano: 2009-04-22, 20:51 ]
Sprawdziłem: lampa przesuwa się od środka skanera w kierunku przodu, zawsze wraca do pozycji wyjściowej, nie skanuje w dwie strony.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach