luki17  Dołączył: 18 Gru 2006
Samsung GX-1L + ....
witam jaki zestaw kupić do GX-1L za ok 4 tygodnie bedem miał ok 3500 zł to tak
1 karta
2 torba
3 tele ( ok 600 zł moze być 55-200 )
4lampa
co kupić zeby starczyło na te rzeczy
i gdzie mogę t kupywać we wrocławiu ( jakiś tani sklep fotograficzny )

pozdrawiam
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Witaj Luki,

Nie wiem co tam bedziesz focil i jak, ale jesli to ma byc taki kit startowy i nic nie masz to przydatny moze byc jeszcze statyw.
 
luki17  Dołączył: 18 Gru 2006
bedem wszystko co popadnie focił bede mną dwa wesele kuzynek tam tez bedem focił wiec lampa jest konieczna
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
luki17 napisał/a:
bedem wszystko co popadnie focił
No to gratulacje.
luki17 napisał/a:
bede mną dwa wesele kuzynek
Tam to chyba wystarczy kit + lampa.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
nie karmic Trola! :mrgreen:

No chyba, ze luki17 pisze w jakims zakarpackim dialekcie :-P
 

MKw  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dan wyluzuj, obstawiam ze 17 to wiek Kolegi. Jesli to prawda to napewno dylektyk ;-)
Daj mu szanse, moze naprawde chce sie czegos dowiedziec i postara sie troche bardziej zrozumiale pisac.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Drogi luki17.
Po pierwsze vitaj na naszym forum. Po drugie, jeżeli zamierzasz bezpośrednio po zakupie sprzętu focić od razu wesela, to uwierz nam, jesteśmy pełni podziwu i mamy głęboką nadzieję, że podzielisz się z nami chociasz częścią swych dokonań.
Jeżeli zamierzasz focić ślub. Cóż. Może jednak zdecydowałbyś się na zakup K100D zzamiast GX-1L. Chodzi mi o posiadaną przez ten aparat stabilizację. Co prawda nie wiem, jak ciemno jest w tym kościele, ale byćmoże zaistnieje szansa, by sfotografować coś przy świetle zastanym - mimo wszystko tego typu zdjęcia wyglądają ciut ciekawiej od strzałów z wykorzystaniem palnika. Do focenia ślubu torba wydaje się mniej niezbędna. Tele - choć miłe też nie zawsze ma swoje uzasadnienie. Karta zaś, by nie padła to raczej markowa - Kingston, Goodram, Lexar, Sandisk (...). Ale raczej z tych szybszych niż wolniejszych (powyżej x50). Pojemność jej powinieneś uzależnić od rodzaju zapisywanych plików (RAW lub JPG) pamiętając, że na 512MB kartę wchodzią 46 RAWy i 168 JPG.
W przypadku wystąpienia wątpliwości - śmiało pytaj.
 

milo  Dołączył: 01 Sie 2006
Ja tam dana popieram... bo poki co to forum bylo praktycznie wolne od dzieci neo itp...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
milo napisał/a:
bo poki co to forum bylo praktycznie wolne od dzieci
Dałby ci dzieci :mrgreen: , ma 17 lat. To poważny wiek. Nie żartuje.
Michu napisał/a:
Może jednak zdecydowałbyś się na zakup K100D zzamiast GX-1L
Tylko wiesz Michu, focenie w świetle zastanym dla poczatkującego to może być koszmar. WB i takie tam. Z lampa zdjęcia nie będą miały takiej atmosfery, ale pewnie będzie więcej udanych. Poza tym lampka do K100D to tylko , na razie, Pentax. A to niestety kosztuje. Ale może się mylę, mało ślubów fociłem (1-2 ?)

[ Dodano: 18-12-06, 22:49 ]
Z drugie strony, chyba jednak K100D. Nowszy model, poprawione jpgi, stabilizacja, szybszy AF. Kupować starszy model tylko dla lampy nie opłaca się. Michu, przyznaje ci rację
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Dan napisał/a:
nie karmic Trola!


milo napisał/a:
Ja tam dana popieram... bo poki co to forum bylo praktycznie wolne od dzieci neo itp...


Jako Ubermoderator, prosze bez szowinizmow... :-x
 
luki17  Dołączył: 18 Gru 2006
dzieki za odpowiedzi mam niestety dyslekcje a sluby to kuzynek nie bedem focił na nich jako fotograf tylko rodzina to lapa za 600zł wystarczy a teraz kokrety jakie mam kupić jaki obiektyw za 600zł no i lampa

ps. mam 18 lat
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
ej zartowalem tylko prosze sie nie denerwowac panie moderator btw czy pisanie wszystkiego ciegiem w jednym zdaniu bez znakow interpunkcyjnych to tez jest dyslekcja przepraszam ze pytam o to w tym miejscu ale bardzo mnie to ciekawi



;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Cytat
ej zartowalem tylko prosze się nie denerwowac panie moderator btw czy pisanie wszystkiego ciegiem w jednym zdaniu bez znakow interpunkcyjnych to tez jest dyslekcja przepraszam ze pytam o to w tym miejscu ale bardzo mnie to ciekawi


a niech cie lubitiel obszcza, rozsmieszyles mnie ;-)
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
luki17 napisał/a:
mam niestety dyslekcje

wejdz tutaj www.firefox.pl
sciagnij i zainstaluj, zacznij uzywac zamiast Internet Explorera
Firefox2 ma wbudowane sprawdzanie pisowni - dysleksja nie usprawiedliwia lenistwa.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach