Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
strasznie mi się zaczyna podobać ten brzydal. kształt pryzmatu idealny :-) jeszcze żeby tylko nie wystawał niewiadomo na ile w przód i będzie świetna puszka zalatująca starym, dobrym, analogowym imejdżem :evilsmile:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
PK napisał/a:
może nie ten temat, ale słyszałem o planach wypuszczenia puszek pentaxa (nie k7 tylko jego nieco uboższyvh braci) bez silnika :?: :evil:


i niby tylko z gwiazdkami będą chodziły?!
eeee, to się kupy (przepraszam za słowo) nie trzyma :mrgreen:
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
PK napisał/a:
słyszałem o planach wypuszczenia puszek pentaxa (nie k7 tylko jego nieco uboższyvh braci) bez silnika
- czerpiemy z najlepszych wzorców ? :shock:
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ale to nie jest głupie z tym brakiem silnika. Taki kowalski kupi sobie * krótką i długą i ma bardzo fajny komplecik. A dzięki braku silnika korpus będzie lżejszy i mniejszy.

JEŚLI faktycznie będzie uszczelniony kit z SDM to zapewne będzie i dłuższa wersja. Jak dla mnie bomba.

 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
A tak z innej beki. Pamiętacie przecieki przed PMA, gdzie ostatecznie wyszedł kompakcik Pentaxa? Pomijając całą tę bzdurną dyskusję o kwadratowej matrycy, ludzie którzy byli wtedy w temacie tak jakoś chłodno i bez przekonania próbowali tłumaczyć, że ten kompakcik to krok do przodu, że Pentak się rozwija, że nie ma co się śmiać bo konkurencja pokazała jeszcze mniej... itp. itd

A tutaj, w wypadku Brzydala, nasze szanowne Wtyki (Sylwiusz, diplodok), prawie że pieją z zachwytu jak rasowe koguty. I mam wrażenie, że aż ich skręca, żeby nie wyjawić nam przed terminem całości Dobrej Nowiny :mrgreen:

Wnioskuję więc po entuzjazmie naszych wtykowców, że Brzydal jest po prostu ...


PRZEGENIALNY

[ Dodano: 2009-04-29, 21:19 ]
Crow napisał/a:
A dzięki braku silnika


Donaldu Tusku?
:mrgreen:
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Chyba nie wytrzymają do 21 maja :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
janek_wu napisał/a:
A jeśli komuś nie podoba się wizja K7 niech zobaczy. Kolegom sonolciarzom się nudziło i zaczęli tworzyć wizje nowych puszek...

Pierwsze skojarzenie: KUPA

janek_wu napisał/a:
Chyba nie wytrzymają do 21 maja :mrgreen:

Oby. Zresztą:
"Albo my ich, albo oni nas".
Takie trzeba przyjąć zasady
:mrgreen:

 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
I kolejne zdjęcie:



Choć nie wiem czy to nie fotomontaż.
 
TTomek  Dołączył: 02 Mar 2008
Makler, jeśli nie montaż to jak dla mnie bomba :-D
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Szkiełko to DA 16-50 czy mnie wzrok myli? I chyba całe zdjęcie do odcieni szarości jest skonwertowane

[ Dodano: 2009-04-29, 22:23 ]
Jak się przyjrzałem to niemal pewny jestem że to fake - po lewej w miejscu górnego LCD jest płaski kawał plastiku, do tego miejsce gdzie powinien być napis K7 jakoś mało naturalnie wygląda. Nie podoba mi się też cień na pokrętle trybów.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Makler napisał/a:
Choć nie wiem czy to nie fotomontaż.

raczej montaż ;-) . zbyt okrągły ten pryzmat...
 

Esco  Dołączył: 14 Paź 2007
K7
To raczej jakaś stałka z SDM jest podpięta do K7 na ostatnim zdjęciu, wygląda mi na 55mm, ale nie jestem pewien.
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
"Toto" co makler wrzucił, to jest dopiero brzydal!!! Ten pryzmat pasuje do reszty jak świni siodło! Idę rzucić pawia!!!!!!!!!!!!!!!! FAKEFAKEFAKE :!:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Bruinen napisał/a:
Szkiełko to DA 16-50 czy mnie wzrok myli? I chyba całe zdjęcie do odcieni szarości jest skonwertowane


To obiektyw z SDM, bo widać szybkę. Na pewno nie 16-50 bo ten między szybką a korpusem ma jeszcze pierścień ogniskowej (a na zdjęciu tego pierścienia brak). Więc najprawdopodobniej jest to DA* 55/1.4, bo to jedyna stałka Pentaxa z SDM. Albo coś nowego o czym jeszcze nie wiemy :->
 

Hakro  Dołączył: 25 Gru 2007
D-FA* 105mm f/2.0 :roll: :-P
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Benek napisał/a:
Przypominam, że zgodnie z pierwszymi plotkami, aparat ma mieć jakiś rewolucyjny system wizjera. To ma być jakaś dziwna hybryda, gdzie oprócz obrazu podawanego z matówki, mają być wyświetlane takie informacje jak histogram na żywo (!) plus bajery typu podgląd czasu naświetlania ( - chodzi o stopień rozmazania szybko poruszającego się obiektu, coś takiego jest już w Lumixie G1)

Te pierwsze plotki, to były tak gdzieś późną jesienią 2007, jak ktoś wyczaił ten patent... :lol:
Moim zdaniem, będzie zwykły wizjer, tyle, że z dużym powiększeniem. W 100% krycie też nie bardzo wierzę w tej cenie. To dość drogi ficzer, który wymaga sporej dokładności montażu, a tą ostatnio Pentax nie grzeszył... Ale być może, że będzie ciut więcej niż 95%.

[ Dodano: 2009-04-29, 20:04 ]
Jasiek Matacz napisał/a:
A ktoś się zastanawiał czemu K7D?

Już wiadomo, że nie "D"... K-7.

[ Dodano: 2009-04-29, 20:05 ]
denvi napisał/a:
"Toto" co makler wrzucił, to jest dopiero brzydal!!! Ten pryzmat pasuje do reszty jak świni siodło! Idę rzucić pawia!!!!!!!!!!!!!!!! FAKEFAKEFAKE :!:

Wygląda bardzo prawdopodobnie, porównując ze wcześniejszymi rozmazanymi zdjęciami...
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
A.. Tak w ogóle to skąd wiadomo że będzie jakiś K7 (D czy bez D)???
Nie tak dawno na forum co poniektórzy ,,zachłysnęli się" K30D... I co??
Pstro... :-P ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
specmisiek, jak Sylwiusz mówi że będzie to będzie :-)
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
No to zacznie się ,,wysyp" tanich K20D na aukcjach :-P ;-)
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
specmisiek napisał/a:
No to zacznie się ,,wysyp" tanich K20D na aukcjach :-P ;-)
Pentax to jednak ciekawy system. Niezależnie od tego czy firma nie wypuszcza nowej puszki czy ją wypuszcza, od użytkowników wcześniejszych modeli oczekuje się wyprzedaży :) Jednych ma motywować chęć przesiadki pod inny sztandar a drugich pogoń za nowością.

To już nie można być z K20D zadowolonym? :-P

kasz

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach