opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
LDevil napisał/a:
tak się zastanawiam, czy właściciele forum udostępnili by na prośbę Pentaxa namiary na użytkownika podającego takie dane.

dlaczego mieliby to zrobić :?:

może na forum olympusa tak, ale nasze jest raczej samodzielne
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz, ale dlaczego admini naszego forum, mieliby pomagać Pentaxowi dochodzić swoich praw względem użytkowników forum :?:

przede wszystkim nie ma takiego prawa które zmusiłoby adminów forum, czy dowolnej strony, na przedstawienie logów do wglądu jakiejś prywatnej firmy (co innego policja czy prokuratura), a po drugie, osoby na forum to osoby anonimowe w większości i nie możliwe jest ustalenie ich prawdziwych danych (przecież mogę założyć sobie konto z nickiem - JanuszPalikot)

[ Dodano: 2009-04-30, 10:46 ]
Jasiek Matacz napisał/a:
wtedy odpowiadają za złamanie umowy

za złamanie umowy odpowiadają osoby które podpisały umowę, ale nie admini forum
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
opiszon napisał/a:
dlaczego mieliby to zrobić :?:
może na forum olympusa tak, ale nasze jest raczej samodzielne
Ale to nie ma nic wspólnego z samodzielnością forum, tu chodzi o zwykłą uczciwość.
Osoby mające przedpremierowy dostęp do nowości Pentaxa obiecały mu (zapewne poprzez podpisanie odpowiedniego NDA), że nie ujawnią ich aż do oficjalnej premiery.
Wcześniejsze ujawnianie tych informacji z moralnego punktu widzenia jest bardzo naganne.

Przecież z punktu widzenia producenta lepiej jest kreować kontrolowane, cząstkowe wycieki tak aby podsycać atmosferę aż do premiery, niż ujawnić wszystko prawie miesiąc przed premierą.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
LDevil napisał/a:
Ale to nie ma nic wspólnego z samodzielnością forum, tu chodzi o zwykłą uczciwość.

co najwyżej uprzejmość

administracja forum jest uczciwa, bo nie łamie żadnego prawa
nieuczciwe mogą być ewentualnie tylko osoby z podpisanym NDA
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
janek_wu napisał/a:
Mnie osobiście marzy się jeden malutki drobiazg, mianowicie taka opcja w menu która przypisywała by funkcję green buttona spustowi migawki przy zamocowaniu obiektywu bez styków. Wciskając spust do połowy na moment przymykałaby się przysłona i dokonywał pomiar.
ALe po co ma być tak skomplikowanie? Ja bym wolał, żeby ta sprawa pozostała rozwiązana tak, jak kiedyś. W takim ME czy MZ-6 na ten przytkład.
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
opiszon napisał/a:
przede wszystkim nie ma takiego prawa które zmusiłoby adminów forum, czy dowolnej strony, na przedstawienie logów do wglądu jakiejś prywatnej firmy (co innego policja czy prokuratura),
No właśnie zastanawiam się, czy administracja poszłaby na ręke producentowi (spróbujemy wyczaić kto to mógł być), czy też trzymałaby się sztywno prawa (spadaj Pentaxie na najbliższy posterunek policji).
opiszon napisał/a:
a po drugie, osoby na forum to osoby anonimowe w większości i nie możliwe jest ustalenie ich prawdziwych danych (przecież mogę założyć sobie konto z nickiem - JanuszPalikot)
Róznie to bywa, czasami się da wyczaić kto jest kto, a czasami się nie da.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
LDevil napisał/a:
Róznie to bywa, czasami się da wyczaić kto jest kto, a czasami się nie da.

dlatego napisałem że w większości, bo sam jestem przykładem osoby, która jest namierzalna w bardzo łatwy sposób poprzez forum

LDevil napisał/a:
No właśnie zastanawiam się, czy administracja poszłaby na ręke producentowi (spróbujemy wyczaić kto to mógł być), czy też trzymałaby się sztywno prawa (spadaj Pentaxie na najbliższy posterunek policji).

to teraz się zastanów, czy jest to forum Pentaxa, czy Klub Użytkowników Pentaxa
jeżeli to drugie, tak jak jest to na samej górze napisane, to IMHO powinno działać w interesie klubowiczów, a nie Pentaxa
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Jasiek Matacz napisał/a:
No tak ale nie wiem czy czasem jakby Pentax poszedl na policje policja forum nie kazała by zabezpieczyć IP itp...

no ale to już jest trochę inna sytuacja od tego
LDevil napisał/a:
tak się zastanawiam, czy właściciele forum udostępnili by na prośbę Pentaxa namiary na użytkownika podającego takie dane.


prośba Pentaxa, a policja z nakazem to jednak nie to samo ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Nie każdy ma stałe IP więc nie ma pewności identyfikacji miejsca rejetracji.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Cytat
Nie każdy ma stałe IP więc nie ma pewności identyfikacji miejsca rejetracji.

powiedzmy że jest - ISP też musi gromadzić logi, z których można się na upartego dowiedzieć, kto danego dnia o danej godzinie miał przypisane konkretne IP ;-)
 
kasza  Dołączył: 13 Lis 2006
matb napisał/a:
ALe po co ma być tak skomplikowanie? Ja bym wolał, żeby ta sprawa pozostała rozwiązana tak, jak kiedyś. W takim ME czy MZ-6 na ten przytkład.
Nie po to kastrowano bagnet zeby teraz to odkrecać :) Oczywiście - tak by bylo najlepiej dla użyszkodników, ale zaproponowane rozwiązanie to zmiana tylko softu a nie bebechów.

kasz
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
matb napisał/a:
janek_wu napisał/a:
Mnie osobiście marzy się jeden malutki drobiazg, mianowicie taka opcja w menu która przypisywała by funkcję green buttona spustowi migawki przy zamocowaniu obiektywu bez styków. Wciskając spust do połowy na moment przymykałaby się przysłona i dokonywał pomiar.
ALe po co ma być tak skomplikowanie? Ja bym wolał, żeby ta sprawa pozostała rozwiązana tak, jak kiedyś. W takim ME czy MZ-6 na ten przytkład.
Ale na nie wykastrowany bagnet nie ma co liczyć a takie drobne usprawnienie to tylko kwestia paru kB kodu. ;-)
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
Jasiek Matacz napisał/a:
tylko Pentax poszedł dalej i zminiaturyzował FF do wymiarów APS-C


Oj, zaraz się zacznie :-P

-------
OT
A moim skromnym zdaniem, to poza bardzo specyficznymi zastosowaniami, dla większości użytkowników największa różnica między APS-C a FF to wielkość wizjera. Dla mnie to jedyny argument za FF, ale za słaby, żeby go kupić.
[nie mogłem się powstrzymać, ale proszę nie kontynuować tematu]
3OT
------
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
pawelek-79 napisał/a:
największa różnica między APS-C a FF to wielkość wizjera. Dla mnie to jedyny argument za FF, ale za słaby, żeby go kupić.

aż przyjdzie ktoś kto wrzuci duży wizjer do APS-C i pozamiata

Olympus pokazał że można to zrobić z 4/3 (w E-3 wizjer wielkości podobnej do k20d, większy niż w C50d), to dlaczego ktoś ( ;-) ) nie może tego samego zrobić z APS-C i wypuścić wizjera wielkością dorównującego tym z FF

wszystko to kwestia światła ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
sołtys napisał/a:
Steve Jobs nie dlatego odszedł w cień, że jest chory tylko po prostu przeszedł do Pentaksa
Czyli jednak jest chory :-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Wielkościowo, to wizjer K10/K20D z założoną muszlą 1.2x jest bardzo zbliżony do takiego 5D...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
opiszon napisał/a:
aż przyjdzie ktoś kto wrzuci duży wizjer do APS-C i pozamiata

Olympus pokazał że można to zrobić z 4/3


Ja to powtarzam od czasu wypuszczenia E-3 - dlaczego nie użyć tej technologii do APS-C???
A druga sprawa, to powiększenie w wizjerze.Można zrobić trochę większe. Moje osobiste doświadczenia pokazują, że praktycznie niedostrzegalny jest spadek jasności z muszlą i bez. Do tego jak komuś zależy, to kupuje jasne obiektywy. Na pewno na takim 50/1.4 nie będzie to na tyle istotny spadek, żeby kadrowało się trudniej niż na wizjerku z powiększeniem 0,9, ale jasnym i z zapiętym ciemnym kitem.

[ Dodano: 2009-04-30, 13:08 ]
jaad75 napisał/a:
Wielkościowo, to wizjer K10/K20D z założoną muszlą 1.2x jest bardzo zbliżony do takiego 5D...

A wielkościowo to wizjer Pentaksa Z-20 z założoną muszlą 1.2x jest bardzo zbliżony do takiego ME Super :-P
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
A taki ME Super z muszlą 1.2x podchodzi pod PSixa? :-P
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
ubeuszek napisał/a:
A taki ME Super z muszlą 1.2x podchodzi pod PSixa?


Akurat O-ME53 pasuje też do ME. Niestety nie wiem, jaki jest wizjer w Psix, ale w ME już jest dyskusyjne, czy nie jest przypadkiem za duży. Nie pamiętam, czy zakładałem muszlę do ME. Teraz na pewno spróbuję. Ale to i tak przerost formy nad treścią. Całego kadru nie obejmę nawet jak będę się po nim rozglądał od jednej strony do drugiej.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
w E-3 wizjer wielkości podobnej do k20d, większy niż w C50d

Nie wiem jak jest z C 50D, ale wizjer E-3 jest moim skromnym zdaniem gigantyczny, prawdziwe lotnisko. Nie da się go niestety porównać z K20D.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach