Kuszelas  Dołączył: 12 Lis 2006
Eldred napisał/a:
A więc są szkła na których d300 jest gorsze od kadyszki, i szkła na których kadyszka jest lepsza od d300

Przeczytałem to zdanie parę razy no i Eldred szacun wielki :mrgreen: Chciałem puścić moje K10 D do ludzi i dołożyć do "7", ale chyba odpuszczę. To znaczy kupię K7 ale najpierw poczekam sobie na opinie Forumowiczów. Pod choinkę, albo na 6.12. - mam na ten cel zabezpieczone gumofilce, no żeby swobodnie się zmieściło.
Jeżeli nie pracujesz w reklamie albo public relations to marnujesz talent. 3X :-B dla Ciebie.
Wpadnij na Kaszuby a przekujemy słowo w ciało :mrgreen:
 

Mariusz_CH  Dołączył: 30 Gru 2008
Cytat


Wiesz, to że "kłapali" nie znaczy, że coś z tego "kłapania" wyszło ;-)


Otóż to. Posiadam zdjęcia z D300 "fotografa - profesjonalisty" z wesela swojej szwagierki na którym i ja fociłem kadyszką. Gość walnął około 2000 zdjęć i się tym chwalił już w drugim dniu wesela. Oczywiście "kotlety" zadowolone - 2000 zdjęć!!! Czasami co druga fota nieostra. kadry beznadziejne. Około 300 zdjęć można by wybrać. To wygląda tak jak w tym kawale co gościu z taczkami pustymi jeździł i mówi: "Panie majster, tak zapierd... że nie ma czasu załadować!"
 

wojtek_c  Dołączył: 28 Lut 2008
tofik napisał/a:
Widze ze tu tylko na Nikony sie przezucają(wcale sie nie dziwię). Sam tez o tym myślę po tym jak goscinnie focilem 2 tyg. temu slub i wesele K10 z sigmą 30 1.4, i na dosc jasnej sali weselnej AF do niczego mi sie nie przydawał.


Swoją drogą, to ja nie wiem, co wy z tymi aparatami robicie. Sam czasem narzekam na AF w moim GX10, bo idealny ani nawet bardzo dobry nie jest. Ale w pomieszczeniach zamkniętych notorycznie robię zdjęcia fa50/1.4 i 35/2 i jakoś prawie wszystkie są ostre. Mógłby ten AF być szybszy, mógłby być dokładniejszy, ale mam czasem wrażenie, że co poniektórzy koledzy przesadzają...

A jakby ktoś chciał zobaczyć, co znaczy NAPRAWDĘ wolny AF, to proponuję kupić sobie Canona EOS z serii 6xx - miałem takiego (niesamowicie fajny korpus, nawiasem mówiąc), podpiąć do tego jakąś działającą z nim sigmę czy tamrona i wtedy spróbować, co to jest wolny AF - uwierzcie mi, AF pentaxa wyda się wam błyskawiczny, super dokładny i niesłyszalny :-)
A przecież tymi Canonami robiło się swego czasu świetne zdjęcia...
 

Marek  Dołączył: 21 Kwi 2006
tofik napisał/a:
Widze ze tu tylko na Nikony sie przezucają(wcale sie nie dziwię). Sam tez o tym myślę po tym jak goscinnie focilem 2 tyg. temu slub i wesele K10 z sigmą 30 1.4, i na dosc jasnej sali weselnej AF do niczego mi sie nie przydawał.
W tym samym czsie kilkoro gosci bezproblemowo i sprawnie kłapało najtanszymi lustrzankiami N,C i S z podpietymi kitami... frustrujące

Dziwne, w czerwcu fociłem K10D głównie z kitem na salach weselnych, gdzie czasy przy f4-5,6 wychodziły w granicach 1/15s przy 400-800 ISO (a więc ciemno) i AF radził sobie całkiem znośnie. W kościołach nie miałem przy odrobinę tylko lepszym światełku żadnych problemów. Nie wiem jak Wy używacie tych swoich Af-ów, ale ja narzekałem tylko na AF k10D na sali weselnej gdzie tańczono i tylko dopóki kamerzysta halogenów nie rozłożył ;-)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
wojtek_c, jak dla mnie, to AF-u w ogóle nie musi być i zupełnie nie przeszkadza mi ten w K10D, chodzi tylko o rzetelne porównanie.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Oftopowo o ostrości z działu o ślubach
tofik napisał/a:
focilem 2 tyg. temu slub i wesele K10 z sigmą 30 1.4, i na dosc jasnej sali weselnej AF do niczego mi sie nie przydawał.
ja zrobiłem ostatnio coś koło 500 (trochę szwagier się dorwał ;-) ) i ewidentnie nietrafionych z ostrością było może kilka, zdecydowanie więcej poruszonych. Per saldo do kosza nadaje się kilkanaście może fotek - kadrów nie oceniam bo się nie znam.
Więc albo ja mam jaikiś super egzemplarz albo nie jest tak źle z tym AF.

BTW - "młody" mnie podbudował i powiedział że fotograf (skąd inąd sympatyczny gość z D300) odda im zdjęcia za 2 miesiące bo się będzie musiał postarać - dwusetki się przestraszył :mrgreen: , ale już przed kościołem mu powiedziałem że będę się starał mu nie przeszkadzać, bo ja tu dla zabawy jestem a on niestety pracuje :-P .
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Ja moge dodac ze wczoraj robilem zdjecia na duzej imprezie urodzinowej (za pieniadze) 20stką, rano odebralem nowiutki 43 limited - szybko skorygowalem AF na wzorzastym dywanie i poszedlem na impreze - swiatla nie bylo wcale tylko dyskotekowe różnkolorowe reflektorki miotające po całej sali. Zrobiłem zdjecia przy barze z powitania gości patrze a tu zonk.... pelen front focus przy slabym świetle żarowym z punktowych przygaszonych lampek sufitowych - szybko zmienilem obiektyw na DA*16-55 i jakoś dociągnąlem do końca imprezy - 43limited to w mojej szklarni jedyne szkło które spłatało mi takiego figla ale teraz wiem: światlo dzienne i mocne sztuczne korekta +2 slabe żarowe i świeczki -3 To tyle mam do powiedzenia o AFie Pentaksa... Chyba nie wezme za tą imprezę kasy....
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
A może tak jednak wrócicie do Tematu? -Że się tak z odrobiną nieśmialości zapytam... :mrgreen: :-/

[ Dodano: 2009-07-06, 05:50 ]
Jak czytam ostatnio te ,,wywody" i ,,wypociny" to ,,jajo można znieść" a z K7 to nawet literowo trudno coś wspólnego znaleźć.. :-| Ludzie! Czy nie ma innych wątków na inne tematy?! Jak nie to załóżcie nowe, w stylu ,,dlaczego nie wezmę kasy za tą imprezę".... :mrgreen: :-? Piszecie żeby pisać?!
Pozdrawiam
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Kuszelas napisał/a:
Jeżeli nie pracujesz w reklamie albo public relations to marnujesz talent. 3X :-B dla Ciebie.
Wpadnij na Kaszuby a przekujemy słowo w ciało :mrgreen:
Zatrudnisz mnie? Chętnie pojadę :->

specmisiek, no właśnie w pewnym sensie wróciliśmy do głównego wątku czyli k-7, filorp pisał o różnych błędach pomiarowych w różnych warunkach, czy k-7 nie ma przypadkiem kalibracji uwzględniającej zmienny WB?
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Czy nie jest kuszące w ogóle wyłączyć af? Wtedy można mieć profi sprzęt za niewielkie pieniądze np. Samyang+K10D.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Eh.. wyprzedaje się z analogów (zostawiam tylko ostatnią linijkę stopki) i czekam na pierwsze pełne testy k-7, ten aparat ma dwie rzeczy których brak przeszkadza mi w kadyszce, mniejszy rozmiar (z wygodniejszym uchwytem) i używalne iso800. Oczywiście bardzo bym się ucieszył z pewniejszego AF w słabych warunkach, sama szybkość nie jest dla mnie aż tak ważna.
 
imgorthand  Dołączył: 12 Cze 2009
Eldred napisał/a:
mniejszy rozmiar (z wygodniejszym uchwytem) i używalne iso800


Akurat te 2 rzeczy są w K100D :)
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
imgorthand, gdyby k100d miał wizjer taki jak kadyszka to nawet bym się na nią nie przesiadał.
 

andrusz  Dołączył: 28 Lip 2007
Eldred napisał/a:
filorp pisał o różnych błędach pomiarowych w różnych warunkach, czy k-7 nie ma przypadkiem kalibracji uwzględniającej zmienny WB?

No właśnie od samego początku pisali, że ma. Trzeba będzie przetestować jak to działa w praktyce ;-) A ja się dziwię, że filorp się dziwi, że w sztucznym świetle inaczej działa AF - to wiadomo nie od dziś i nie chodzi tu tylko o Pentaksa :-P
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Jeśli będzie się dało, sprawdźcie to na prezentacjach k-7 dzisiaj i jutro.
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
filorp, rano skorygowales do swiatla dziennego ta 43 i pozniej poszedles focic w swietle zarowym i moze jeszcze innym. Nie wiem czemu sie dziwisz ze ci nie trafial


Tez czekam na ta korekte AF uwzgledniajaca tamp barw w K7

Co do K7 to poczekajcie na pierwsze testy z softem 1.0 na pierwszych uzytkownikow itd.
Duzo osob spekuluje gdyba. W wiekszosci przypadkow z zaslyszanych plotek itd
Dla mnie k7 ma napewno teraz jedna wade- cena. Nawet bedzie dwa razy szybszy od d300 to i tak nie wydam tyle na aparat.
 

szczypiorrr  Dołączył: 10 Sie 2007
Hmm, prezentacja tu, prezentacja tam...Przydałby się jakiś "roadshow" z prawdziwego zdarzenia jak to niegdyś było z N D3 i chyba D300. Jak sądzę, mogłoby się to dystrybutorowi przełożyć na wynik sprzedaży. Kimkolwiek on obecnie jest :-/
 

specmisiek  Dołączył: 19 Mar 2008
szczypiorrr napisał/a:
mogłoby się to dystrybutorowi przełożyć na wynik sprzedaży. Kimkolwiek on obecnie jest

Chyba nadal ,,Apollo Electronics" :-|
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Pożyjemy zobaczymy ;)
 

fotopentax  Dołączył: 05 Wrz 2006
Zapraszamy do Krakowa gdzie w piątek 10 lipca w salonie sklepu Fotoplus przy ul. Studenckiej 6 odbędzie się prezentacja nowego modelu aparatu cyfrowego - Pentax K 7. Prezentacja odbędzie się w godz 12 - 17.
Pozdrawiam Sławek

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach