Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Eldred napisał/a:
adapter, A czego się spodziewasz? Po za niewiele lepszymi szumami (nie mniejsze ale mniej kolorowych plam) to wszystko jest na plus:
- wizjer pokrywa więcej kadru
- migawka do 1/8000
- szybszy af
- mniejsze wymiary i głębszy uchwyt (dla mnie to plus)
- filmy hd z dźwiękiem (plus nie dla każdego ale fajnie że jest)
- wyświetlacz o 3x większej rozdzielczości
- dodatkowa kalibracja af'u pod oświetlenie żarowe
- wyżej położona lampa błyskowa
- magnezowa obudowa (z tego co rozumiem górna część obudowy powinna sprawiać metalowe wrażenie)
- regulacja przechylenia poziomu matrycy dla często używających statywu.
- hdr, czyli wielokrotna ekspozycja połączona z bracketingiem
- lampka wspomagająca AF w aparacie

I pewnie parę innych rzeczy o których nie napisałem, a których nie było we wcześniejszych modelach. Moim zdaniem zmiana jest ogromna, i dlatego to nie jest k30d tylko k-7.

Tak, to wszystko prawda, ale z drugiej strony żaden wzrost rozdzielczości nad K20d, i jakość na wyższych czułościach, w granicach 800-1600, niemal pomijalna w praktyce. Coż, dla jednych to będzie duży skok, dla innych nie. Mi osobiście na plus to głownie się podoba poprawa AF, chociaż z tego co czytałem, to wciąż jest to nie to co w kilkuletniej A700..., trochę żenujące, ani D300, który też ma juz pewnie ze 2 lata, oraz to że ma 100% krycia. Ale cena na dziś to dokładnie 2x tyle co dałem za K20d z kitem II żeby mieć szeroki kąt, czekam na testy Voigtlandera Skopara 20mm 3.5, jak się okaże, że jest b. dobry, zapewne zakupie, tym bardziej że jest malutki, metalowy, podobny do 43mm Lt, i jest FF.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
Mi osobiście na plus to głownie się podoba poprawa AF, chociaż z tego co czytałem, to wciąż jest to nie to co w kilkuletniej A700.
Sprawdziłeś ?
Alek napisał/a:
trochę żenujące, ani D300, który też ma juz pewnie ze 2 lata, oraz to że ma 100% krycia.
Ale jest wciąż droższy od K-7. Nie wspomnę o cenach szkieł.
Alek napisał/a:
Ale cena na dziś to dokładnie 2x tyle co dałem za K20d z kitem II
Ile jeszcze razy będziecie porównywać cenę K-7 na starcie+ wysoki kurs walut z ceną K20D, gdy Euro było ciut powyżej 3 zł :shock: .
 

elfi  Dołączył: 31 Maj 2009
argawen napisał/a:
trochę żenujące, ani D300, który też ma juz pewnie ze 2 lata, oraz to że ma 100% krycia.
Ale jest wciąż droższy od K-7. Nie wspomnę o cenach szkieł.

No nie za bardzo... w FJ 4999
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Alek napisał/a:
i jakość na wyższych czułościach, w granicach 800-1600, niemal pomijalna w praktyce.
Co to jest "jakość pomijalna w praktyce"? Jakiś neologizm?

[ Dodano: 2009-07-19, 16:20 ]
elfi napisał/a:
No nie za bardzo... w FJ 4999
Nie patrz na dziwne polskie ceny, tylko jak wyglądają różnice cenowe w normalnych krajach.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
elfi napisał/a:
No nie za bardzo... w FJ 4999
Nie za bardzo. W jednym sklepie K-7 był po 4915 :-P .
 

elfi  Dołączył: 31 Maj 2009
jaad75 napisał/a:
Nie patrz na dziwne polskie ceny, tylko jak wyglądają różnice cenowe w normalnych krajach.

Hm, a jak wyglądają te róznice cenowe w normalnych krajach? Mieszkam w Polsce i raczej tu będę kupować, więc patrzę jak jest u nas... :->
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
elfi, jak znalazłeś taką cenę, to co się zastanawiasz :shock: . Kupuj. Szkoda zdjęć.
 

elfi  Dołączył: 31 Maj 2009
argawen napisał/a:
elfi, jak znalazłeś taką cenę, to co się zastanawiasz :shock: . Kupuj. Szkoda zdjęć.

Właśnie przez to czekanie na K7, w moim mieście wykupili wszystkie D300 w tej cenie...
 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
argawen napisał/a:
Nie za bardzo. W jednym sklepie K-7 był po 4915


To ja może tradycyjnie wrzucę jakiś OT, ale odnośnie cen. Wczoraj widziałem 2 aparaty - Pentax K-m i Pentax K2000. Jeden w cenie bodajże 1999, a drugi w cenie 2099 :mrgreen:
 

elfi  Dołączył: 31 Maj 2009
bEEf napisał/a:
Nie pozwalacie nam odetchnąć... :-P
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=22046
Tam o rozterkach "kupić nie kupić" i kursie dolara. Tu o wrażeniach z użytkowania puszki.
Ale jeśli wolicie pisać posty, które niedługo potem wylatują - Wasza sprawa.

To tak w zastępstwie, bo ci co mają K7 nic nie piszą... :evilsmile:
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
elfi napisał/a:
bo ci co mają K7 nic nie piszą... :evilsmile:
Poczekają, jak stanieje i zaczną pisać.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
espresso napisał/a:
a jak newsy donoszą od tych co rzeczywiście kupili, to właśnie 77 znacznie przyspieszył,
Uwierz, przyspieszył.
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Alek napisał/a:
kilkuletniej A700
Nie ma jak posłużenie się przesadą dla spotęgowania wrażenia. ;-) Co do skuteczności AF w A700 sporo jest opinii użytkowników, że owszem AF jest dość szybki ale bywa niecelny. No i brak korekty BF/FF stawia ten aparat w gorszej sytuacji niż K7.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
argawen napisał/a:
Sprawdziłeś ?

Było to już cytowane, bodaj z niemieckiej prasy , A700 wypadła najlepiej, sporo lepiej od K7, a weź pod uwagę parę lat różnicy, a to przepaść w technologii, zwlaszcza w procesorach itd. Nie pisze tego, żeby krytykować dla samej krytyki, ale liczyłem że Samsung elektronicznei wspomoże tą część aparatu w ramach współpracy, a AF to przecież sama elektronika. Liczyłem, że wrecz stanie się referencyjnym modelem pod tym względem, a nie puszką o 2 lata starszą od konkurencji, która nie dobija do jej poziomu.. albo jest ewentualnie krok za nią. Poza tym mam dostęp do A700 i AF vs k20d zwlaszcza w gorszych warunkach chodzi bez żadnego doskakiwania i pewnie, ale nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie w AF C wciąż A700 była górą.
Ceny szkieł Pentaxa, np 200 czy 300mm DA są nie tańsze od odpowiedników C czy N.
Osobiście b. lubie mimo wszystko system Pentaxa, podoba mi się to , że nawet niezależni daja styki do swych szkieł, Zeiss czy Voigtlander. Wielki plus.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
[jaad75]
Sam widziałeś porównania, , cropy itd wiec wiesz ze na wydrukach, A4 czy większych jest to raczej bez znaczenia. różnie pewnie te aparaty odszumiają wiec po sprowadzeniu do wspólnego mianownika, nie sądzę, że będzie to stanowić zasadniczą różnicę, wręcz spotkałem się, K7 szumi bardziej. Nie jestem szumofobem, dla mnie te różnice są pomijalne, to i tak nie jest jakość z FF 5D II czy D700, bo to są istotne różnice.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Alek napisał/a:
A700 wypadła najlepiej, sporo lepiej od K7
Powtarzam, lepiej to sprawdzić osobiście.
Alek napisał/a:
ale liczyłem że Samsung elektronicznei wspomoże tą część aparatu w ramach współpracy, a AF to przecież sama elektronika.
Elektronika to nie tylko AF.
Alek napisał/a:
Poza tym mam dostęp do A700 i AF vs k20d zwlaszcza w gorszych warunkach chodzi bez żadnego doskakiwania i pewnie
Znaczy, zawsze trafia ?
Alek napisał/a:
Ceny szkieł Pentaxa, np 200 czy 300mm DA są nie tańsze od odpowiedników C czy N
Tu się zgodzę. Wkurza mnie cena DA 200mm.
Alek napisał/a:
ale nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie w AF C wciąż A700 była górą.
Za tydzień może coś na ten temat skrobnę.

[ Dodano: 2009-07-19, 22:53 ]
Bee.., wycieli post, na który odpowiadałem :-P
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Cytat
Elektronika to nie tylko AF

Ale zasadnicza sprawa plus soft, łatwo jest dopisać soft, jak jest dobry hardware. Gorzej odwrotnie.....
Cytat
Znaczy, zawsze trafia ?

Nigdy nie jest zawsze, w żadnym systemie, ale z Zeissa 16-80 było b dobrze dla ASA 1600/3200, swoją K20d wybrałem z trzech....
Cytat
Wkurza mnie cena DA 200mm.

ale nie zdziwiłbym się, gdyby faktycznie w AF C wciąż A700 była górą.
Cytat
Za tydzień może coś na ten temat skrobnę

Fajne. I wez pod uwagę, że A700 jest około dzis 2000zł tańsza, co z tego że nowa była po 5000zł, dziś porównywalny model do K7, czyli A700 to 3200. Ale ma też wady, brak korekcji, dla mnie za duża, wole k20d, nie mierzy z manulami i nie stabilizuje ich bo to bagnet po zmianie, jak zawsze są plusy dodatnie i plusy ujemne. Co by nie mówić, ważne że z K7 Pentax idzie do przodu :mrgreen: . tak czy owak, do moich celów, na pewno byłbym lepszy od K20d, ale nie za 2x większą cenę, 3500zł, to ok. Swoją drogą kiedyś wprowadzenie FF na bazie puszki z K7 z jeszcze lepszym AF byłoby super
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Alek, poprawiłem cytowanie. Cytaty oznaczasz guzikiem z 'Quote', a nie 'B'. Poza tym zawsze masz opcję edycji, gdy widzisz, że coś nie tak.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Alek napisał/a:
3500zł, to ok.
A 3700 z roczną gwarancją?... :evilsmile:
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
espresso napisał/a:
to szkła porównać mozna stosunkowo łatwo.
tylko po co?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach