Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Benek napisał/a:
Nowe menu k7 jest bardzo podobne do tego w k20d

Bardziej zbliżone do K-M niż do K20.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Zdano napisał/a:
Bardziej zbliżone do K-M niż do K20.

Możliwe, nie widziałem tego w K-m.

Przewaga nad menu w k20d polega na tym, że w k7 nie ma pionowej listy z trzydziestoma pozycjami, które trzeba przesuwać mozolnie kursorkiem DÓŁ albo GÓRA. Lista trzydziestu paru pozycji (Ustawienia niestandardowe) podzielona jest np. na sześć zakładek po siedem pozycji w każdej pod-liście. Toteż dostęp do funkcji nr 7, 21, czy 36 jest błyskawiczny. Podobnie jak wyszukiwanie określonej funkcji.
 

rjan  Dołączył: 18 Mar 2008
Benek napisał/a:
trzeba przesuwać mozolnie kursorkiem DÓŁ albo GÓRA

Można przewijać rolką - cały ekran na raz :-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Jeszcze rzecz o MENU w k7.
Dwukrotne naciśnięcie INFO wyświetla ekran szybkiego dostępu do kilkunastu najważniejszych ustawień aparatu (format zdjęcia, kompensacje, linia programu, jakość, tryb fotografowania itp). Można je z tego poziomu (nie wchodząc w ustawienia MENU) zmieniać.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Benek napisał/a:
Dwukrotne naciśnięcie INFO wyświetla ekran szybkiego dostępu do kilkunastu najważniejszych ustawień aparatu (format zdjęcia, kompensacje, linia programu, jakość, tryb fotografowania itp).

O właśnie. Tam też zauważyłem jest w miarę szybki dostęp do wł./wył redukcji drgań - wystarczy po wejściu do tych ustawień nacisnąć strzałkę w lewo (albo przekręcić pokrętłem?? nie pamiętam teraz .. ale w lewo) i już można włączyć lub wyłączyć. To też w miarę szybki sposób dostępu do tej funkcji jak ktoś często zmienia.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
sołtys napisał/a:
O właśnie. Tam też zauważyłem jest w miarę szybki dostęp do wł./wył redukcji drgań - wystarczy po wejściu do tych ustawień nacisnąć strzałkę w lewo (albo przekręcić pokrętłem?? nie pamiętam teraz ... ale w lewo) i już można włączyć lub wyłączyć. To też w miarę szybki sposób dostępu do tej funkcji jak ktoś często zmienia.


Masz dokładnie 13 zakładek pomiędzy którymi poruszasz się strzałkami, a konkretne opcje włączasz / wyłączasz tylnym e-pokrętłem. W zakładkach masz: ISO Auto, linia programy kompensacja prześwietlenia, kompensacja cienia, korekta dystorsji, korekta CA, rozszerzony bracketing, filtry cyfrowe, tryb HDR, format plików, rozdzielczość JPEG, jakość JPEG no i wspomniana przez ciebie redukcja szejków.
 
rozio  Dołączyła: 28 Lip 2006
Pentagram napisał/a:
argawen, sprzedałeś swoją ulubioną Sigmusię?! :shock:


Ha - ja ją mam :-P ;-)
Miała lekkiego ff-a ale w niecałe dwa tygodnie od wysłania wymienili w serwisie płytkę na programowalną i skalibrowali.

Kręci jak szalona z k10d to z k7 będzie pewnie body z łapek wyrywać ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
rozio, to gratuluję. Bo to bardzo dobry obiektyw.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach