Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Mathis napisał/a:
i czasu 1/8000s :)


Z ciekawości zapytam: Jak dużo zdjęć i jakich wykonałeś na 1/4000 i był to za długi czas?
Pytam poważnie, nie dla jaj... ;-)

PS. Chętnie bym zobaczył jakieś takie zdjęcie...

Pomijam sytuacje gdzie mogę sprawę załatwić szarym filtrem ;-)

 
Witek  Dołączył: 07 Lis 2008
seweryn1 napisał/a:
Dla mnie najbardziej przydatne to czasy migawki 1/8000 to już zasadnicza różnica z K20, sam mam C40D, moja żona C450D, i rozmiar i inne da się przeżyc ale jak dzisiaj byliśmy na spacerze to nagminnie brakowało mi skali z 85 1.8 za jasno a przymykac nie lubię. Nie po to kupuje się jasne szkło by je przymykac
 

Mathis  Dołączył: 26 Mar 2008
Jacek S napisał/a:
Mathis napisał/a:
i czasu 1/8000s :)


Z ciekawości zapytam: Jak dużo zdjęć i jakich wykonałeś na 1/4000 i był to za długi czas?
Pytam poważnie, nie dla jaj... ;-)

PS. Chętnie bym zobaczył jakieś takie zdjęcie...

Pojechałem w poprzedni weekend z kumplami nad jeziorko i podłączyłem "rodzinka" Heliosa przesłona 2 i niestety czas 1/4000 był za długi przy ISO 100 a jakbym miał f1/.4 to już niezłe przepały, wtedy mówiłem że przydałoby się ISO 50, ale skoro K7D ma mieć 1/8000 to mi pasuje :)

Aha, filtry kupiłem szare jednak mają zafarb i są do wymiany - Hitech a zdjęcia fioletowe!
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Mathis napisał/a:
ale skoro K7D ma mieć 1/8000 to mi pasuje :)


Nie no, mi też pasuje.

Ale myśałem, że mówimy o jakichś bardziej ekstremalnych zdjęciach niż o takich gdzie mogę to załatwić firltrem ;-)

Ale jak przy przysłonie 2 - 1/4000 było za długo to przy 1.4 - 1/8000 też nie załatwi sprawy ;-)

 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Jacek S napisał/a:
gdzie mogę to załatwić firltrem
nie zawsze msz go przy sobie.... :-P
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
I Ty zdobądź swój K7 :-D
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Fafniak napisał/a:
nie zawsze msz go przy sobie....


Zgadza się, ale czasem łatwiej włożyć filtr do torby niż czekać na nowy korpus...
Spytałem z ciekawości bo w z-1p przez kilka lat nie wiele razy mi się przydał taki czas i bardziej myślałem o specyficznych zdjęciach niż o zbyt jasnym świetle ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
o widzisz - a ja uzywajac 50 1.4 czesto mialem problem wlasnie z takim czasem migawki (tzn. z jego brakiem) :-P
Kupilem sobie filterki - ale glownie leza w domu bo jakos zapominam cholera... :roll:
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Fafniak napisał/a:
a ja uzywajac 50 1.4


Też używam 50 1,4 i 55 1,4 i też mam filterki i też czasem zapominam....
ale pomijając to ;-)


Bardziej myślałem o tym, że ktoś często fotografuje zaćmienia słońca czy coś w tym stylu... :mrgreen:
Jakieś jeszcze tematy oprócz portretu w mocnym świetle z małą głębią ostrości, które wymagają czasów 1/8000... ;-)

 
maslot  Dołączył: 11 Cze 2008
MacRayers napisał/a:
Adam Sławomir napisał/a:
Z tych 14 punktów to by mnie zmartwił ten o braku lampy wbudowanej..

Już zostało zdementowane przez macanta ( :-B ) iż wbudowanej lampy nowy model nie posiada. Zatem lampa jest...


Czy ktoś może przetłumaczyć to na jakiś prostszy system logiczny?
 

suczong  Dołączył: 26 Paź 2008
maslot napisał/a:
MacRayers napisał/a:
Zatem lampa jest...


Czy ktoś może przetłumaczyć to na jakiś prostszy system logiczny?


Można jeszcze bardziej?
 

wintermute  Dołączył: 18 Cze 2007
suczong napisał/a:

Można jeszcze bardziej?


Gdy TAK to TAK, gdy NIE to TAK (tylko nie jawnie) :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
suczong napisał/a:
Można jeszcze bardziej?

Jest wbudowana lampa. To pewne że jest.
 

Jacek S  Dołączył: 28 Kwi 2008
Benek napisał/a:
Jest wbudowana lampa. To pewne że jest.


Ale na pewno, na pewno? ;-)
 

dilbert  Dołączył: 21 Wrz 2008
PK napisał/a:
gdzie się podziały 50/1.2, 85/1.4, 200/4 macro, 300/2.8, 400/5,6? Nie chcę uwierzyć, że zarzucono na stałe produkcję tak dobrej optyki?
Chyba że są jakieś plany "trzaśnięcia po łapskach"- i wraz z nowym korpusem coś się niespodziewanie pojawi?


Może i tak, ale zobacz ile takie szkiełko 300/2.8 musiałoby kosztować? Moim zdaniem, lekką ręką ze dwa razy więcej niż DA 300/4. Kto miałby to kupić? Użytkownicy Km'ki? Pentax celuje trochę w innego użytkownika... Może to się zacznie zmieniać po premierze k7
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
thrackan napisał/a:
Edit: To ja już nie wiem. Pogubiłem się. Przyłączam się do prośby o tłumaczenie "po chłopsku" :-P

No ja też...
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Benek, luzik, temat już chyba się wyczerpał. Kończę :-B i dobrej nocki.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=22223 - tu przenioslem o lampach i czasach synchronizacji
 
tomand  Dołączył: 17 Paź 2006
nt

 

kenzo  Dołączył: 23 Gru 2007
tomand, filtr ND by rozwiązał sprawę, a w ogóle wątek został przeniesiony, patrz post wyżej

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach