Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Tak się zastanowiłem ze mu tu gadu gadu o p***** w temacie o nowym korpusie, a czy ktoś pomyślał ze wraz z nowym korpusem będzie nowa wersja softu do Rawów. Tak mi się nasunęło ze SIlkyPix zaprzestał dystrybucji wersji free, PPL opiera się na SilkyPixie, stad firmy wydaja się zadowoleni z współpracy. Ponadto Silky pracuje nad nowa wersja od dawna, może by pentax w końcu porzucił debilny interface PPL na rzecz Silkypixa nawet po przebrandowaniu i z zablokowanym odczytem wszystkich formatów oprócz własnych?

Z chęcią bym zobaczył coś takiego plus mozliwosc wgrywania krzywych do aparatu (cos jak PictureStyles Canona - tworzymy sobie ustawienie obróbki w programie i wgrywamy do aparatu - taki profil zaszyty w każdym zdjeciu mógł by od razu odpowiednio ustawic program a JPG miały bu już obróbkę z głowy. Jpg w Rawie takze miałby odpowiednie ustawienia etc)

Było by fajnie :-)

P.S jeśli procesor ma tyle mocy żeby usłużyć kodowanie i zapis obrazu HD to jak najbardziej do zrealizowania pomysł.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Thadeus napisał/a:
Ponadto Silky pracuje nad nowa wersja od dawna

Właśnie udostępnili do zakupu wersję 4.0 oraz 4.0 Pro.
 

Flapjack7  Dołączył: 04 Sie 2006
Cytat


Camera Name: Pentax K-7 (Its "K Hyphen Seven" - *No* "D" Letter and *With* the Hyphen)
Size: Width slightly less than K20D, but slightly taller; Slimmer body design - Overall volume comparable to K200D, but yet slightly larger
RTF:
Yes, Manual Pop-up
Live View:
Yes, Activated by One-touch Dedicated "LV" button at the thumb position; Video and audio recording possible under the LV mode
Monochrome status LCD:
Yes
Rear Colour LCD:
3.0"
e-Wheels Control:
Front and Rear Wheels
Green Button:
Yes, directly under the Rear Wheel
Dedicated AF Button:
Yes
Dedicated AF Point Selector:
Yes: Central, Auto and User Select
Dedicated Metering Mode Selector:
Yes: Evaluative, Centre-Weighted Average, Spot
Controls Around Shutter Release:
Optical/Digital Preview; Separate Buttons for ISO and +/-EV Compensation; Top LCD Panel Backlight/Illumination
Other Direct Controls:
With the Four Ways plus "OK" Buttons: WB, Flash, Drive and Colour Mode, AF Point Selection Activation
PC Sync Socket: Yes
Shake Reduction Switch:
No (to be enabled and disabled via System Menu)
Accessory:
Vertical Battery Grip D-BG4 (So, the "Square Sensor" rumour bubble blasted!)


Dane z ricehigh blog
http://ricehigh.blogspot.com/
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Jeżeli dobrze rozumiem jest guzior do ISO na obudowie :mrgreen:
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
denvi napisał/a:
guzior do ISO na obudowie
Byłoby wygodnie, już pod Fn nie jest źle, natomiast ja sobie przypisałem ISO w Av i Tv pod przednie kółko.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja wciąż nie rozumiem, jakie funkcjonalne korzyści mogłyby płynąć z tego dodatkowego przycisku, kiedy już teraz ISO zmienia się dokładnie w tak sam sposób (tylko zapiast literek "ISO" są literki "OK").

Mi się ta zmiana nie podoba, będzie mi trudno zmienić nawyki.
 

Flapjack7  Dołączył: 04 Sie 2006
Na zblurowanych zdjęciach już było widać, że koło spustu jest przycisk ISO
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Może być wygodniej wskazującym wcisnąć guzik i kręcić tylna rolką, dla mnie ok plus przednia rolka to niestety trochę gimnastyka kciuka, no ale takie paluszki mam :D

AA i w przypadku takiej akrobacji tracę pewność uchwytu bo dłoń muszę mocno odsunąć od uchwytu
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Thadeus napisał/a:
Może być wygodniej wskazującym wcisnąć guzik i kręcić tylna rolką, dla mnie ok plus przednia rolka to niestety trochę gimnastyka kciuka

A kręcenie tylną rolką to czym będzie się robić, jak nie kciukiem?
Jakby nie było o kciuk trzeba się troszczyć, bo zawsze dużo od niego zależy.
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
Samp napisał/a:
Thadeus napisał/a:
Może być wygodniej wskazującym wcisnąć guzik i kręcić tylna rolką, dla mnie ok plus przednia rolka to niestety trochę gimnastyka kciuka

A kręcenie tylną rolką to czym będzie się robić, jak nie kciukiem?
Jakby nie było o kciuk trzeba się troszczyć, bo zawsze dużo od niego zależy.


No ja akurat mam kciuk zawsze na rolce - o takie łapy mam - a do OK'a muszę go ściąć dosyć niewygodnie :D
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Thadeus, podobno ma być wyższe body, mały paluszek pomoże trzymać ;-) (może się zmieści?).
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Trochę szkoda przełącznika od stabilizacji, a co do przycisku iso, to zawsze jest to jeden guzik więcej i może będzie programowalny, a jak nie ten to inny. Od przybytku guzików głowa nie boli ;-)
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
no ja mysle bo teraz to cliff hanger jest :P

P.S tak sobie pomyślałem na temat kita - o ile pamiętam to chyba 16-45 jest discontinued - czyżby nowy kit ? Tylko dodadzą napęd SMD? (Taki odpowiednik nikonowskiego 17-80 - cen w sumie była by podobnego zakresu :D )
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Thadeus, a 17-70 SDM to co?
 

Thadeus  Dołączył: 21 Mar 2008
A taki mam chyba dzień przemyśleń chyba :D ale w sumie to fakt. No zobaczymy jak ten kit będzie wyglądał. Gdyby jeszcze był z uszczelnieniami do pary z korpusem to namieszać na rynku może ostro.
 

TomaSzSz  Dołączył: 05 Lip 2007
Thadeus, Jak korpus bedzie miał uszczelki to grip też, Tradycyjnie K10/20d grip uszczelniany, 200d też ;-)

 

thrackan  Dołączył: 08 Lut 2007
TomaSzSz napisał/a:
Jak korpus bedzie miał uszczelki to body też

A da się inaczej? :shock:
:-P ;-)
 
Gandalf  Dołączył: 18 Wrz 2008
TomaSzSz, podejrzewam że Thadeusowi chodziło o uszczelniany kit ;-)
 

Bruinen  Dołączył: 03 Sty 2008
Wymarzony kit - 16-50*/2.8 i w cenie z body za 1500$ :-D
I myślę że chodziło o uszczelnionego gripa. Po zapowiedziach Sylwiusza sądzę że wszystko będzie uszczelnione, bo co innego może oznaczać "lepsze uszczelnienia"
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
A ja to bym chciał aby miał klapniecie lustrem z k100d ;););)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach