Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Fajne miejsce. KKM
Ostatnio szperałem trochę po „fotograficznej” sieci. I przypadkiem trafiłem na forum Klubu Konica Minolta. Moje wcześniejsze doświadczenia mówiły, żeby być ostrożnym, bo raczej takie miejsca nic ciekawego sobą nie reprezentują. No więc w związku z tymi doświadczeniami, podszedłem dosyć sceptycznie do sprawy. Ale wraz z czytaniem kolejnych postów, mój sceptycyzm zaczął się rozwiewać. Ludzie piszą tam naprawdę sympatyczne i na poziomie. Szczerze polecam to forum tym, którzy jeszcze go nie znają. Poczujecie się tam jak w domu (czyt. Na forum Pentaxa). Może nie piszą o bagnecie K, ale w końcu Minolta to kawał historii fotografii i chętnie spędzę tam trochę czasu, poznając ją.

Na dowód przytaczam kawałek glosariusza który tam stworzono:

*Lady Di - Minolta Dynax/Maxxum 7D (w skrocie takze LaDi lub Lady) - przedmiot naszego pozadania.
* Mala Lady Di - mlodsza siostra LaDi - Minolta Dynax/Maxxum 5D.
* OZ - Ojciec Założyciel (klubu) czyli topmac vel. Tommy we własnej osobie.
* Grzechotka - jeden z obiektywow Minolty najwyzszej klasy (serii G - stad nazwa) .
* Grzesznik - milosnik lub posiadacz Grzechotki.
* Flinta Dziadka - obiektyw Minolty 70-210/4.
* anal - aparat tradycyjny - najczęściej 35mm - na filmy zwojowe (za Baca).

No czy ktoś kto pisze takie rzeczy może być zły? ;-) Szczególnie ta „flinta dziadka” mi do gustu przypadła. :-D

P.S. Nie czytałem tam wszystkiego, więc mam nadzieję że nie jest tak, że widziałem tylko te fajne posty a reszta jest do bani ;-) A i dodam jeszcze że nie mam żadnego związku z Minolta co. i nie czerpię zysków z działalności reklamowej ;-)

Pozdrawiam Maciek.
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Mamy tu paru kolegów zza miedzy, pewnie się w tym wątku przewiną.
Na KKM piszą fajnie - ale dobijają mnie ich emotikonki, biegające pieski i kulki machające rękami.

[ Dodano: 2006-12-20, 01:27 ]
A flinty im zazdraszczam. Takiego szkła brakuje w ofercie JSS, ostrego, stałoświetlnego, dłuższego zooma.

No, w sumie jest FA* 80-200/2.8, ale chodzi mi o szkła widywane częściej niz Yeti.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
To prawda, choc flinta starawa jest... Canon tez ma takie szklo o f4... Niestety JSS nie zrobil A70-210/4 w wersji FA - a szkoda..

KKM fajny jest, ludzie w wiekszosci spoko... ino tam wszystko mruga, lata i bije po oczach;-)

Pzdr
Spinner
 

Canin  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sformułowanie Mała Lady mnie dobiło, od razu stanęło mi przed oczami jak ją głaszczą, pieszczą i biorą do łóżka.
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Ee tam, Canin, Ty nigdy nie brałeś swojego DS-a? :mrgreen: Może nie do łóżka, ale tak po prostu, popatrzec w wizjer, usunąć pyłki z obudowy, pokręcić ostrością w SMC M 1.4/50 itd.... itd... ;-) Ja tak lubię 8-)

Swoją drogą, nasz wkład w język polski też już jakiś jest:
1. cyfranka - lustrzanka cyfrowa (Sylwiusz, Sylwiusz :!: )
2. DeSka - (jeszcze nieoficjalne, ale już ktoś tak nazywał) *ist DS
3. KaSetka - K100D
4. KaDyszka - K10D

:-D
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
Canin: nie no, ja ich rozumiem :-D Sam mam czasami dziwne myśli o SMC K 50/1.4 :roll:

zorzyk: A o pleśniakach nie zapomnij!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:mrgreen: :mrgreen: Masz rację, raz na jakiś czas wkładam baterie do SFXn wyłącznie po to, aby usłyszec klapnięcie lustra i dxwięk silnika :shock: ;-)
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Spinner, a te szkielko jest zle A 70-210/4? Pentaksa oczywiscie :mrgreen:
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
PiotrB., a ono jest AF?
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Nie, :-/ tylko A
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
mój (były) współlokator posiada minolcie (ahhh to były piękne czasy dyskusji na tematy fotograficzne do późnych godzin nocnych .... jedne z milszych studenkich wspomnień) z bardzo superanckim obiektywem 100/2.5 - ktoś kto sprzedawał chyba nie miał pojęcia co to jest, bo kumpel ten obiektyw razem z apratem X-300 kupił za ... 150zł :shock: Gdy zaniósł seteczke do jednego z komisów w Krakowie to od ręki chcieli mu dać za nią 500zł .. ten obiektyw jak również zoomek 35-70/3.5, którego kumpel również posiada pochodził z czasów współpracy minolty z leiką ii rzeczywiście wykonanie, feeling, parametry optyczne tych obiektywów są niczego sobie (ten zoomek ponoć był później wykupiony przez leike nawet i robiony pod ich szyldem). X-300 parametrami nie zachwyca, ale dźwięk (szmacianej niestety) migawaki jest ... iii nie boje się użyć tego słowa: erotyczny :roll:

[ Dodano: 2006-12-20, 22:01 ]
dodam, że posiadanie obiektywu takiego jak ta seteczka jest jednocześnie troche zabójcze, bo funfel mówi, że być może by nawet w pentaksa poszedł, ale strasznie żal mu tej seteczki właśnie :roll:
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
X-300 parametrami nie zachwyca, ale dźwięk (szmacianej niestety) migawaki jest ... iii nie boje się użyć tego słowa: erotyczny :roll:


sołtys też swego czasu używałem :-D Ale brakowało mi długich czasów i postanowiłem zamienić na Tfu!!! :evil: Prakticę BX20. A trzeba było dołożyć do X500 lub Pentaxa SuperA.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
X-300


Mialem, pouzywalem, oddalem.

Fajne, ino strasznie plasticzane, szczegolnie z nowym MD 50/1.7

Jednego zaluje - ze razem w zestawie oddalem MC 35/1.8, i ze byl taki dlugi i ciezki, i nie byl w bagnecie K... ;-)

Co do dzwieku migwki - nie zna zycia kto nie odpalił przy uchu dobrze wyregulowanej Zorki 6 ... nie zartuje... powinowactwo do leicy nie bylo przypadkowe...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
Cytat
nie zna zycia kto nie odpalił przy uchu dobrze wyregulowanej Zorki 6

Też używałem, tatusinej Zorki ale 4 :-D
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
alkos napisał/a:
Co do dzwieku migwki - nie zna zycia kto nie odpalił przy uchu dobrze wyregulowanej Zorki 6 ... nie zartuje... powinowactwo do leicy nie bylo przypadkowe...
słuchałem-jak muzyka klasyczna
migawka 645N - jak muzyka klsyczna w wykonaniu "znanej" słuchaczowi orkiestry
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Słotys. Jak zauważyłem, nader często opisujesz, jak to mieszkałeś z jakimś chłopakiem, przyjacielem, współlokatorem... Wiesz, my tolerancyjni jesteśmy, więc możesz się przyznać: Ty ten-tego?

 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
emigrant napisał/a:
X-300

Mialem, pouzywalem, oddalem.

no właśnie - dlatego kumpel troche psioczy, bo z jednej strony ma super seteczke i niczego sobie zoomek, z drugiej niezbyt .. hmm .. przyjazny jednak aparat .. ewentualnie mógłby zmienić na X-700, ale niezbyt to taniawe było ostatnimi czasy .. w ogóle również psioczy, bo ceny jeśli chodzi o sprzęt i osprzęt minolty na allegro powariowały straszliwie w złym tych słów znaczeniu :roll:

[ Dodano: 2006-12-20, 22:50 ]
Michu :mrgreen: , ten-tego ale tylko i wyłącznie w sensie fotograficznym :lol: poza tym niestety jest zajęty :cry: ... :lol: :-P
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
mógłby zmienić na X-700

Jak zamieniać to na X-500. Rzadszy, ale z tego co czytałem/macałem, daje większe możliwości kreatywnym użytkownikom.

A X-300 faktycznie trochę plasticzany.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant, aa to nie jest czasme okrojona o jakąś pierdułke X700?? fufnel coś kiedyś wspominał jaka jest różnica pomiędzy jednym a drugim, ale nie pamiętam o co tam chodziło dokładnie ...
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Cytat
Wiesz, my tolerancyjni jesteśmy, więc możesz się przyznać: Ty ten-tego?


alkos napisał/a:
Mialem, pouzywalem, oddalem.

:shock: :oops: ach ten sołtys, cicha woda :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach