emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys Okrojona o program, ale dodane wielokrotne naświetlenie i więcej mechaniki. W ogóle X-500 jest nowsza (ostatnia manualna puszka M). Później to już AF.

Tu są dokładnie omówione różnice pomiędzy X-700 a X-500/X-570 (wersja US) oraz dlaczego X-700 jest bardziej znana, a X-500/X-570 lepsza dla zaawansowanych użytkowników

LINK
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
I tak chyba lepiej jakby wszedl w XD-7 lub XG-11 np... Kiedys kazda liczaca sie firma robila aparaty o ktorych dzis "tylko westchnienie i zgrzyt zebow"...;-P

http://www.rokkorfiles.com/XD11.html

Piotrze - wlasnie fajny jest A70-210/4 - tym bardziej szkoda, ze nie zrobili go w wersji AF;-)

Pzdr
Spinner

 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
nom... xd-s - ideał....

Do tego upolować 35/1.8 koniecznie w wersji MD
oraz 55/1.2 MC, ten z ladniejszym bokeszem
no moze jeszcze 24/2.8

i nic wiecej nie trzeba... NO NIE SPINNER???? !!! :-P
:-P :-P
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
tak zajrzałem do "chłopaków z sąsiedztwa" i zobaczcie co znalazłem:

Manualny Pentax Spotmatic z Takumarem SMC 3.5/24, Fuji Reala. autor: xylus

LINK
wogóle kolega ma się nieźle: MF Pentax Spotmatic | SMC Takumar 3.5/24 | SMC Takumar 3.5/35 | SMC Takumar 1.4/50 | SMC Macro-Takumar 4/100
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Heh :mrgreen: Smiej sie smiej... :-P

Ja sie troche bawie... szukam sobie w tanich prajsach, teraz zmiany nastapia w moim wyposazeniu, chce bardziej Zeissy T* poprobowac...

Mam nawrot "swiatelka zastanego", uwielbiam moja Hi-matic F (zeby nie bylo zupelnie OT) - chetnie bym cos lepsiejszego "w tym klimacie" dokupil...

A tak wogole to mi lazi po glowie jedynie zestaw: Leica RF z jasnymi 35 i 50mm i cyfra do p*****... Ale niestety to nie dla szarego zjadacza chleba...;-(

Pzdr
Spinner
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
ach ten sołtys, cicha woda

"ja tylko niose pomoc" :-P :mrgreen:

emigrant, no właśnie coś mi świtało, że wolałby funfel X500 or X570 ino trafiają się raz na ruski rok ... aaa co do:
Spinner napisał/a:
I tak chyba lepiej jakby wszedl w XD-7 lub XG-11

to chyba również wolałby niż x500/x700, ale jak miał kase ii się trafiały to ceny były ko(s)miczne ... aaa w ogóle to ostatnimi czasy i tak coraz częściej wspominał coś o 700si, ale seteczki już wtedy nie podepnie :-| .. ogólnie rzecz biorąc minolcia miała swego czasu troche fajnych śrubek ii troche szkoda, że już je wśród nas nie ma ... uczcijmy ją minutą ciszy ...
 

emigrant  Dołączył: 20 Wrz 2006
sołtys napisał/a:
wolałby funfel X500 or X570 ino trafiają się raz na ruski rok


We Wrocku bez problemów: Giełda (na dworcu gł), komis na Odrzańskiej.

A Minolcia była fajna manualna. Jak weszli w AF - sukces rynkowy, ale: zmiana bagnetu, zmiana stopki lampy i promowanie plastiku - więc przestała mnie interesować.
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
emigrant napisał/a:
sołtys napisał/a:
wolałby funfel X500 or X570 ino trafiają się raz na ruski rok

We Wrocku bez problemów: Giełda (na dworcu gł), komis na Odrzańskiej.

nie wyraziłem się precyzyjnie - trafiają się raz na ruski rok na allegro i w komisach pomiędzy Krakowem a Tarnowem :-P ;-)

 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Kiedys mało nie zostałem minolciarzem (jak mi się oba Zenki popsuły). Celowałem w X-700 albo w Dynaxa 505si super, ale potem kupiłem Chinona i wdepnałem :mrgreen:
 

Maciek K1000  Dołączył: 22 Cze 2006
WOW! Nie podejrzewałem że macie takie Minoltowe doświadczenia :-) To znaczy że coś jednak na rzeczy z tą Minoltą jest. Bo jakbym o C... tak napisał, to pewnie odzew nie byłby tak entuzjastyczny :-P

Pozdrawiam Pentaksiarzy/Minolciarzy!
 

Stanislaw Boryn  Dołączył: 10 Lis 2006
Maciek K1000 napisał/a:
To znaczy że coś jednak na rzeczy z tą Minoltą jest. Bo jakbym o C... tak napisał, to pewnie odzew nie byłby tak entuzjastyczny :-P


Mysle, ze w temacie starych manualnych korpusow tez by padlo kilka milych slow na temat serii A i F np. ;-) No i byla by to okazja aby podkreslic kolejny raz wsteczna kompatybilnosc P... :-D
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
Stanislaw Boryn napisał/a:
Maciek K1000 napisał/a:
To znaczy że coś jednak na rzeczy z tą Minoltą jest. Bo jakbym o C... tak napisał, to pewnie odzew nie byłby tak entuzjastyczny

Mysle, ze w temacie starych manualnych korpusow tez by padlo kilka milych slow na temat serii A i F np. No i byla by to okazja aby podkreslic kolejny raz wsteczna kompatybilnosc P...

toż to właśnie chciałem napisać ;) .. tak jak gdzieś kiedyś napisałem, że zdaje mi się, że użytkownicy Pentaksa wybierają swój sprzęt mocno świadomie (oprócz oczywiście Micha bo sam się przyznał :-P ) tak więc rozważali przed zakupem każdą ewentualność, więc są obeznani w większości sprzętu jaki kiedykolwiek pojawił się na rynku ;-)
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
sołtys napisał/a:
coraz częściej wspominał coś o 700si

600si fajnie wygląda. http://www.theothermartin...ras/000448.html Ma w sobie to coś. W końcu na niej wzorowali później 7kę i 9kę.
 
pawel1967 Dołączył: 03 Maj 2006
No zwłaszcza trwałość migawki jest super na testach 15tyś cykli,dopiero profi dochodziły do 100tyś cykli.Testy były przeprowadzane w połowie lat 90tych.Trafność naświetleń też super popłakać się można.Przynieśli takie cudo w 2000 roku do sprzedania do zaprzyjażnionego sklepu.Minolta na wzór klasycznych aparatów,niestety to nie to samo co Pentax MZ5,MZ5n,MZ3.Wyniki w Pentaxsach są do szybkiego przewidzenia.Ustawiałem na superiach -1 i fociłem,fociłem,fociłem.Niestety wzięta w obroty Minolta stanowiła zagadkę dla mnie jak i tłumu Nikonowców,nie mogliśmy jej precyzyjnie rozgryźć.Pozdrawiam
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
pawel1967, piszesz ogólnie o Minoltach czy o jakimś konkretnym modelu?
 

xylus  Dołączył: 13 Sty 2007
tref napisał/a:
tak zajrzałem do "chłopaków z sąsiedztwa" i zobaczcie co znalazłem:

Manualny Pentax Spotmatic z Takumarem SMC 3.5/24, Fuji Reala. autor: xylus
Obrazek
LINK
wogóle kolega ma się nieźle: MF Pentax Spotmatic | SMC Takumar 3.5/24 | SMC Takumar 3.5/35 | SMC Takumar 1.4/50 | SMC Macro-Takumar 4/100


Wow! Moje zdjęcie! Bardzo mi miło ;-) Również czasami zaglądam na Wasze forum, ale zarejestrowałem się dopiero niedawno. Pozdrowionka dla wszystkich Pentaksiarzy, od Minolciarzo-Pentaksiarza ;-)

No to może przy okazji powiecie mi gdzie mogę dać do regulacji SPII? - Migawka nie trzyma szczeliny i połowy klatki niedoświetla przy krótszych czasach, a zewnętrznie korpus cacuś i chciałbym go reanimować ;-)
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
xylus, rozentuzjazmowany tłum wiwatuje na Twoją cześć! Witamy i zapraszamy. Co do SPII to polecam ten serwis. DD [Daleko i drogo], ale będziesz zadowolony. Zawsze możesz najpeirw zadzwonić orientacyjnie.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach