Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
Test gimnazjalny :/
Nastały trudne dni. Już od jutra testy gimnazjalne.Ciekawi mnie czy jeszcze jakiś pentaksiarz do niego przystępuje? :D Czy tylko ja :D
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
A myślałem, że jestem najmłodszy! Powodzenia! :-D
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
test gimnazjalny i taka stopka?
kurde.. chciałbym tak :-P

Test to pikuś kolego. Ja za niecałe dwa tygodnie mam maturę. trzeba zacząć pisać prezentacje :-D
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
Krasio1, po pierwszych egzaminach na studiach uznałem, że matura to była bułka z masłem. Pójdę dalej - test gimnazjalny to była bułeczka z masełkiem wraz z dużą szklanką mleka. Rada? Używaj długopisu i inteligencji - wszakże tu nie trzeba posiadać jakiejś konkretnej wiedzy ;-)

YellowLabel, ja miałem ustną maturę z j.polskiego bodajże we wtorek, prezentacje robiłem w niedzielę poprzedzającą rzeczony dzień. Najważniejsze - musisz mieć opanowaną literaturę podmiotu, żeby Cię nie zagięli - ja na tym poległem i dostałejm całe 9 punktów :lol:

 

kinek  Dołączył: 14 Paź 2008
matura to tez sciema :-P
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
ja bylem pierwszym rocznikiem, ktory szedl tym nowym tokiem nauczania. Akurat test gimnazjalny nie jest trudny. Wystarczy troche pomyslec i idzie duzo pktow dostac. Gorzej z matura, mi poszla mocno srednio, tzn idzie mi tutaj o mate. W porownaniu do starej matury, matematyka teraz jest znacznie trudniejsza.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
studentmibm napisał/a:
W porownaniu do starej matury, matematyka teraz jest znacznie trudniejsza.
A to czemu? 2+2 nie jest już 4?
 

ubeuszek  Dołączył: 03 Cze 2008
studentmibm, mi się wydaje, że łatwiejsza, będę miał wzory i kalkulator, analogicznie do gimnazjalnego, wystarczy pomyśleć.
 
micitek  Dołączył: 10 Cze 2008
studentmibm, też się nie uczyłem do matury ;-) , dlatego miałem wynik troszkę powyżej średniej akurat z tego przedmiotu, na którym mi zależało. Poza tym myślałem, że matematyka to przedmiot typowo "umiejętnościowy".
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
geografii i angielskiego - rozszerzone - się średnio boję. Jakoś to pocisnę.
Ale polski to dla mnie czarna magia; i ustny i pisemny.
 

Krasio1  Dołączył: 06 Lip 2008
Mam nadzieje ,że ten test to będzie "małe piwo w dużym kuflu". A co do stopki to mam farta bo od taty byłego fotografa ;p.
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
matura to bzdura, o testach gimnazjalnych się nie wypowiem, bo niestety nie miałem przyjemności ;-) .
Ehh, ja do końca maja muszę magisterkę skończyć, a jeszcze spoooro zostało.
 
BAN YellowLabel  Dołączył: 30 Mar 2008
Wiecie.. sądzę, że bardziej się stresowałem na egzaminie na prawko który miałem w grudniu niż będę na maturze :)
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
ubeuszek napisał/a:
będę miał wzory i kalkulator,
O takich ułatwieniach można było sobie tylko pomarzyć. Wszystkie obliczenia musiały być wykonane na marginesie "na pieszo". Do wglądu były jedynie tablice matematyczno-fizyczne.
 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
piotr_luk napisał/a:
A to czemu? 2+2 nie jest już 4?

Tak to samo, ale 5 zadan do wyboru, z ktorych 4 trzeba zrobic w przeciagu czterech godzin, biorac pod uwage, ze tematyka zadan z roku na rok byla taka sama(stara matura)... do 11 czy 12 zadan, ktore trzeba bylo zrobic w 2 godziny (z calego zakresu materialu z maty), zwlaszcza kiedy bylo sie rocznikiem 'doswiadczalnym' (nowa matura) to zdecydowanie co innego.
ubeuszek napisał/a:
studentmibm, mi się wydaje, że łatwiejsza, będę miał wzory i kalkulator, analogicznie do gimnazjalnego, wystarczy pomyśleć.

Mylisz sie... ja z maty zawsze bylem jeden z najlepszych w klasie, a matura mi, jak juz pisalem poszla srednio, zreszta wieeeelu moim znajomym piszacym razem ze mna, tez.
A porownywac test gimnazjalny do matury to tak niebardzo...inna ilosc materialu. Nie wiem jak jest teraz z poziomem trudnosc, moze obnizyli.
Pozatym, piotr_luk, jakbys mial jakies watpliwosc odnosnie tego co mowie... na polibudzie z maty bylem najlepszy z grupy.

 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
studentmibm napisał/a:
W porownaniu do starej matury, matematyka teraz jest znacznie trudniejsza.
Żartujesz chyba. Obcięli tak niesamowity kawał materiału, że to są jaja jakieś.

piotr_luk, wzory, czyli tablice chyba. Co zmienia faktu, że wszystko "na pieszo" warto zapisywać - czasem nie traci się tylu punktów przy błędnym końcowym wyniku.
*puf*

 
studentmibm  Dołączył: 29 Mar 2008
j+ napisał/a:
Żartujesz chyba. Obcięli tak niesamowity kawał materiału, że to są jaja jakieś.

To ty chyba zartujesz...

A jeszcze mi sie cos przypomnialo, razem ze mna pisal mature z maty moj kuzyn, tyle ze on starym trybem. Jak tak sobie gadalismy wtedy to bez porownania. No i on dostał z tej matury 6, podobnie jak kilka innych osob z jego klasy :-)
 

Alyjen  Dołączył: 31 Sie 2008
ahh matura z matmy, ja bardzo miło wspominam ale też matoł-fizyczny jestem więc 5h które na wyliczenie tych podstawowych zadanek dali to był śmiech, co śmieszne matematyca tak nas męczyła przez 4 lata, że zwolnienia z ustnej nie było mimo piątki z pisemnej, i tu już była większa zabawa bo mieliśmy pełny program a nie kastrowany

co mi w zostało z pamięci to, że w Poznaniu na Akademie Ekonomiczną praktycznie nie było szans się dostać po programie z profilowanych liceów ekonomicznych bo na egzaminie były pochodne a w tychże liceach nie, a myśmy jeszcze w liceum całeczki liczyli

ciężki egzamin to był poród pierworodnego ;) mimo, że to żona rodziła, cała reszta przed tym to małe piwko

tak więc, powodzenia chłopaki :)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To niech ktoś mi powie, jaki zakres materiału obowiązuje teraz na maturze z matematyki? Rachunek prawdopodobieństwa z kombinatoryką? Statystyka matematyczna? Równania różniczkowe? Całki nieoznaczone czy oznaczone też? Liczby zespolone? Geometria Riemanna?
 
j+  Dołączył: 01 Sty 2008
Chociaż w sumie... Obie są/były łatwe :-P

A tak w ogóle to http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=14362
*puf*


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach