roger  Dołączył: 20 Gru 2006
K100D - Karta SD, Aku AA, RAW
Witam
Nabyłem K100D i chciałem się Was poradzić w kilku kwestiach:

1. Jakie karty SD polecacie ? Myślę o kupnie 2GB PQI 150x, Transcend 2GB 150x
albo Pretec 133x.
2. Jakie akumulatorki AA o dużej pojemności (ale nie takiej na papierku) polecacie ?
Czy aku CR-V3 się bardziej sprawdzają ?
3. Czego używacie do obróbki RAW ? ACR ?

Pozdrawiam
Roger
 
Hombre  Dołączył: 21 Kwi 2006
Więcej tu będzie zasłyszanych opinii niż własnych doświadczeń:

1. Aparat może nie wykorzystywać najszybszych kart, tak przynajmniej ma *ist DL.

2. Na dpreview zachwycali się Sanyo Eneloop - dostępne np. w Fotojokerze (przynajmniej w Wawie). Co do aku CR-V3 nie wiem ale baterie CR-V3 polecam, wystarczają na długo.

3. Do RAW używam firmowego oprogramowania - nie mam PS.
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Vitaj Roger.
Tak na szybko, bowiem szczegółówe odpowiedzi na swój post znajdziesz rozsiane po forum.
Ad1: Link. Masz bardzo ładnie wyłuszczony problem. Zwłaszcza na drugiej stronie - gdzie wymienione są najpopularniejsze karty.
Ad2. Link pierwszy, Link drugi, Link trzeci.
Od siebie mogę dodać, że stosuję Energizery 2500. I jestem bardzo zadowolony.
Ad3. Link. Trochę innych linków znajdziesz w dziale Lightroom. Osobiście jednak używam najczęściej Pentaksowego dziadostwa. Wolne to i mulące w dodatku z wrednym interfejsem, ale oddaje rewelacyjnie kolory. Podobno zastrzeżeń kolorystycznych nie można mieć też do SilkyPix. Tutaj, praca z konwerterem uzależniona jest już bardziej od indywidualnych upodobań. Mi np. bardzo podobała się organizacja pracy w Raw Shooterze, ale niestety kolory wychodziły z tego koszmarnie wyprane.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach