rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Pomocy !! w ruszeniu z pisaniem pracy :)
Otoz zabieram sie za pisanie pracy.
Mam temat i troche materialow :)
Podchodzilem juz do tej pisaniny kilka razy i za kazdym podejsciem wywalalem wypociny do kosza :)
Musze najpierw rozpisac to na jekis punkty zeby sie nie powtarzac i nie gubic po kilku akapitach. Podejscie do tematu jest dwojakie, z jednej strony ewolucja fotografii dokumentalnej, z drugiej proba rozgraniczenia obiektywizmu i subiektywizmu.
I teraz pytanie. Jak byście podzielili fotografie dokumentalna biorac pod uwage powyzsze kierunki ?
Prosze o wszelkie pomysly, moze wtedy bedzie mi latwiej ruszyc z tematem ;)

Tak sobie pomyslalem, ze moze skupie sie na ewolucji, dzielac ja na jakies okresy i wtedy przy tym podejsciu "historycznym" wplote watek "subiektywizm-obiektywizm" hmmm.

Zadnych pomyslow? Ktos? Cos? :)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
to ma byc praca inzynierska/licencjacja/magisterska/domowa?
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Licencjacka jezeli to cos zmienia.
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
A masz już plan pracy?
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Wlasnie o to chodzi, ze mam ogolny zamysl i troche materialow ale bez podzielenia tego na jakies czesci strasznie sie motam.
 
apioo  Dołączył: 07 Paź 2008
Zrób plan roboczy, idź do promotora żeby go poprawił i mając plan zacznij pisać pracę-oczywiście w czasie pracy, jak coś "wyskoczy"możesz sobie plan zmodyfikować :-)
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
a dokladny temat pracy juz masz, czy go nadasz na koniec, jak juz wszystko napiszesz? bo chodzi o to, zeby praca miala wstep, w ktorym zawarta bedzie pewna teza, nastepnie rozwiniecie, w ktorym zawrzesz argumenty za i/lub przeciw tezie, badz ja rozwiniesz, a potem to juz dajesz zakonczenie, z wnioskami, co do zalozonej we wstepie tezy i calej reszty, tak zeby calosc miala rece i nogi.
na dopyrtke jeszcze wrzucasz spis tresci i bibliografie.
no i wlasnie pojawia sie taka kwestia, ze nie znajac tematu, a jeszcze lepiej tezy, jaka chcesz zalozyc, nie da sie podpowiedziec, od ktorej strony wziac sie za te fotografie dokumentalna.
czy chcesz napisac o ewolucji fotografii dokumentalnej, o tym jak subiektywizm badz obiektywizm wplywaly na powstajace fotografie na przestrzeni lat, a moze dazenie do sub/ob-iektywizmu bylo glownym nurtem fotografii w jakims okresie? a moze chcesz napisac o roznych typach fotografii dokumentalnej, o typach, gdzie najwazniejszy jest obiektywizm i o typach, gdzie subiektywizm tworzy sztuke...
nie wiem jaki aspekt pracy nad ta praca Cie rajcuje, z historii fotografii tez niestety nie jestem orlem, w kazdym razie zasady pisania "pracy" sa niezalezne od dziedziny i trzeba pamietac, zeby nie podchodzic do tego od dupy strony, bo jak sie nie stworzy kregoslupa dla pracy, no to zostanie tylko bladzenie dookola jak smrod po gaciach... :/
tak jak mowi apioo, stworz wstepny plan, jakies wstepne zalozenia i podaj do weryfikacji promotorowi, on juz nie jedna prace widzial, na pewno podpowie, co mozna poprawic, co dodac, a czego ujac.
 

rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
Temat pracy mam ale jest na tyle ogolny ze sam promotor powiedzial zeby go troche okroic. I teraz kombinuje w ktora strone go okroic i jak zbudowac ten "kregoslup". Dzieki tatsuo_ki troche mi to rozjasnilo. A z promotorem bede sie widzial w niedziele wiec moze sie cos wyklaruje.
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
Ja też zaczynałem pisać pracę (co prawda magisterską, bo licencjackiej nie pisałem) od zrobienia spisu treści i wyszukania przydatnej bibliografii.

Wstęp i zakończenie chyba najlepiej pisać na sam koniec.
 

tatsuo_ki  Dołączył: 01 Mar 2009
Samp napisał/a:
Wstęp i zakończenie chyba najlepiej pisać na sam koniec.

to juz zalezy od techniki. ja preferuje raczej pisanie wstepu na poczatku, bo mam miejsce, do ktorego moge wrocic, jak sie zagalopuje w rozmyslaniach, co napisac. wiesz, wolnomysliciel taki ze mnie :D, sciagawka, zebym pamietal o czym pisze i jaki jest cel, kotwica, zeby nie dryfowac. co nie zmienia faktu, ze wstep mozna na sam koniec przeredagowac, tak zeby w pelni wspolgral z reszta, no i byl napisany ladnym jezykiem :D, dopieszczony i w ogole :)
jak kto woli.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach